top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

„VAKARAI YRA VEDAMI RYŽTO SUNAIKINTI RUSIJĄ“ (2023 02 18)

Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad yra "akivaizdu", jog Ukraina nebus paskutinė Rusijos fiurerio Vladimiro Putino invazijos stotelė, todėl labai svarbu, kad Vakarai nevėluotų tiekti ginklų, padėsiančių atremti Rusijos pajėgas. Penktadienį Miuncheno saugumo konferencijoje per vaizdo ryšį Ukrainos vadovas sakė, kad kol Vakarai derasi dėl tankų tiekimo Kyjivui, Kremlius galvoja, kaip "uždusinti" į vakarus nuo Ukrainos esančią buvusią sovietinę Moldovos respubliką.
"Akivaizdu, kad Ukraina nebus paskutinė jo stotelė, - sakė V. Zelenskis. "Jis ketina tęsti savo judėjimą iki galo, ... įskaitant visas kitas valstybes, kurios tam tikru metu buvo sovietinio bloko dalis."
Praėjusią savaitę V. Zelenskis sakė, kad jo šalis perėmė Rusijos saugumo tarnybų planus sunaikinti Moldovą; šiuos teiginius vėliau patvirtino Moldovos žvalgybos pareigūnai. Rusijos užsienio teroro reikalų ministras Sergejus Lavrovas šį mėnesį sakė, kad Vakarai svarsto galimybę paversti Moldovą "dar viena Ukraina" taip lyg ir patvirtindamas rusofašistų planus.
Mes manome, kad kuo dažniau ir aiškiau kartosime Vakarų šalių lyderiams apie teroristinės Rusijos ketinimus, tuo greičiau pasieksime užkerpėjusias jų sąmones. Taip, Putinas gal ir neturi plano rytoj Paryžių paversti kruvina siaubo ir prievartos koše, tačiau jis ir milijonai rusų pasaulio atstovų tą sapnuoja kasnakt savo iškrypusiose fantazijose. Berlynas ir Paryžius pasiekiamas tik prieš tai perėjus Vilnių ir Varšuvą.
Tuo metu Kremliaus ambasadorius JT Vasilijus Nebenzia pareiškė, kad Vakarai yra vedami ryžto sunaikinti Rusiją. Ir vienas prie vieno kaip koks Jakeliūnas paskelbė: "Mes neturėjome kito pasirinkimo, kaip tik ginti savo šalį - ginti ją nuo jūsų, ginti savo tapatybę ir ateitį".
Fašistinės Rusijos ambasadorius kaltino Vakarų valstybes, ypač Prancūziją ir Vokietiją, kad jos "stabdo" Minsko susitarimų, kuriems tarpininkavo, įgyvendinimą. Karo nusikaltėlių atstovas žarstėsi grasinimais ir kaltinimais, o kiti šalių atstovai kažkodėl jo klausėsi. "Jūs puikiai žinojote, kad Minsko procesas jums tėra dūmų uždanga, kad vardan savo geopolitinių interesų perginkluotumėte Kyjivo režimą ir paruoštumėte jį karui su Rusija", - Šė Korėjai, Baltarusijai ir, galimai, Esvatiniui, kalbėjo Nebenzia.
Būtų labai gražu, jei kitą kartą, visų JT narių ambasadoriai, pasirodžius teroristų atstovui, paliktų salę.
Šė Korėja penktadienį pagrasino imtis "precedento neturinčių" griežtų veiksmų po to, kai Pietų Korėja paskelbė apie planuojamas karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis. Pratybomis siekiama patobulinti bendrą atsaką į didėjančias komunistinio režimo valdomos šalies branduolines grėsmes.
"Jei JAV ir Pietų Korėja įgyvendins savo jau paskelbtą karinių pratybų planą, kurį pagrįstai laikome pasirengimu agresijos karui, jos susidurs su precedento neturinčiu atkakliu ir stipriu atsaku", - sakoma Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį perdavė valstybinė žiniasklaida. Pietų Korėją ir Jungtines Valstijas ji išvadino "aršiais nusikaltėliais, sąmoningai griaunančiais" taiką ir stabilumą regione.
Šė Korėja yra žaisliukas Kinijos rankose. Kai mes matome tik karą Ukrainoje, JAV mato visą pasaulio „blogiukų“ žaidimą. Deja, visas pasaulis susijęs matomais ir nematomais ryšiais, o blogio ir tamsos jėgos be sustojimo siekia sunaikinti gėrį ir šviesą.
Rusijos fiureris Vladimiras Putinas vakar su bulvių kolūkio pirmininku Lukašenka aptarė karinį ir ekonominį bendradarbiavimą. V. Putinas pažymėjo, kad Baltarusija yra išsaugojusi sovietinių laikų pramoninį turtą, ir pridūrė, kad ji suteikia gerų galimybių vykdyti bendras gamybos programas. "Suvieniję pastangas sukursime sinergiją", - vapėjo V. Putinas. "Kai kuriuose sektoriuose tai gali būti labai veiksminga ir duoti gerų rezultatų tiek Baltarusijai, tiek Rusijai".
Veiksmingi ir geri rezultatai jau aiškiai matomi: abiejų diktatorių nekenčia visas civilizuotas pasaulis.
Matydamas tai, Ukrainos prezidentas penktadienį paragino Vakarų sąjungininkus paspartinti karinę paramą Ukrainai ir perspėjo, kad artėjant pirmosioms invazijos metinėms delsimas bus naudingas Rusijai. "Greičiui nėra alternatyvos, nes nuo greičio priklauso gyvenimas", - Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje sakė V. Zelenskis. Prašydamas daugiau Vakarų ginklų, V. Zelenskis palygino Ukrainos kovą su Rusijos invazija su bibline Dovydo ir Galijoto kova, sakydamas, kad jo šalis turi Dovydo drąsos, bet jai reikia pagalbos gaunant svaidyklę.
Tris dienas truksiančiame susitikime dalyvauja apie 40 valstybių ir vyriausybių vadovų, taip pat politikų ir saugumo ekspertų iš beveik 100 šalių. Daugelis jų labiausiai baiminasi, kad karas Ukrainoje gali reikšti naują Šaltąjį karą.
Vienoje svarstyklių pusėje šaltasis karas. Kitoje - naikinama Ukrainai ir ukrainiečių genocidas. Svėrimo procesas jau trunka metus.
Operacinis lygmuo
Rusijos samdinių bendrovė "Wagner Group" nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario 24 d. patyrė daugiau kaip 30 000 gyvosios mėsos nuostolių, iš jų apie 9 000 žuvo per mūšį, penktadienį pranešė Baltieji rūmai. Jungtinių Valstijų vertinimu, 90 proc. nuo gruodžio mėnesio Ukrainoje žuvusių "Wagner group" karių buvo nuteistieji, žurnalistams sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.
Nežiūrint to, Prigožino marodierių orda baigia užveržti kilpą aplink Bachmutą. "Duokite mums daugiau karinės įrangos, daugiau ginklų, ir mes susidorosime su rusų okupantais, mes juos sunaikinsime", - sakė netoli Bachmuto sniege stovintis karys Dmytro, video įraše, transliuotame Miuncheno konferencijoje.
Bet ginklai ir įranga nėra vienintelė ukrainiečių gynėjų bėda. Retėjančios gretos ir auganti psichologinė įtampa skirtingai nuo amunicijos ir tankų, negali būti atstatyti Berlyno ar Briuselio pastangomis. Norime tikėti - kol kas.
Nors NATO šalys nesiunčia savo karių ginti Europos laisvės ir užtikrinti savo piliečių saugumo ginklu, tačiau jos suteikia reikiamus mokslus ukrainiečiams. Vakar pirmoji 635 ukrainiečių kovotojų grupė baigė penkias savaites trukusį pažengusiųjų JAV mokymo kursą Vokietijoje, kuriame mokėsi sudėtingų kovinių ir šarvuotos technikos valdymo įgūdžių, kurie bus labai svarbūs artėjant pavasario puolimui prieš rusus.
Pentagono spaudos sekretorius brigados generolas Patas Ryderis sakė, kad Grafenvoero poligone jau vyksta papildomi mokymai, kuriuose dalyvaus dar apie 1 600 Ukrainos karių. Pirmoji Ukrainos karių grupė į bazę atvyko sausio 15 d. ir praėjo intensyvų kursą, kurio metu jie buvo ruošiami valdyti "Bradley" ir "M109 Paladin". "Bradley" yra pėstininkų kovos mašina, o „Paladin" yra savaeigė haubica, kuri važiuoja ne ratais, o vikšrais.
Stebėdamas pastarųjų dienų įvykius, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Rusija turėtų pralaimėti karą, kurį ji pradėjo prieš Ukrainą. Jis sakė, kad Europa neturėtų būti naivi, bet turėtų rodyti vienybę ir ryžtą ir, kai tik įmanoma, remti dialogą.
„Tačiau kol kas dialogo laikas dar neatėjo, nes Rusija pasirinko karą. Rusija pasirinko naikinti civilinę infrastruktūrą ir vykdyti karo nusikaltimus. Artimiausiu metu sprendimas yra paprastas: Rusija neturi ir negali laimėti šio karo. Rusijos puolimas turi būti nugalėtas", - pabrėžė E. Macronas.
Kartu Prancūzijos prezidentas pridūrė, kad negali leisti, jog jėgos naudojimas taptų norma, nes tai sukeltų abejonių dėl stabilumo pasaulyje.
Mekenantis Prancūzijos prezidentas yra tikslus trypčiojančios Europos bejėgiškumo atspindys. Būtent dėl to jėgos naudojimas tapo norma ir „kelia abejones dėl stabilumo pasaulyje“ nuo Gruzijos ir Čečėnijos karų ir nevaržomų Rusijos skerdynių, vykdytų šiose šalyse, laikų.
Taktinis lygmuo
Šiandien ryte Rusija vėl atakavo Ukrainą raketomis. Atrodo, kad mažiausiai buvo paleistos 6 sparnuotosios raketos „Kalibr“.
Rusijos Federacija toliau vykdo plataus masto ginkluotą agresiją prieš Ukrainą. Priešas nesiliauja naikinęs Ukrainos kritinę infrastruktūrą, toliau vykdo smūgius ir artilerijos atakas prieš civilinę infrastruktūrą ir gyvenamąsias vietas.
Per vasario 17 d. dieną priešininkas surengė 10 raketų ir 29 oro smūgius, taip pat 69 kartus apšaudė iš salvinių raketinės artilerijos sistemų.
Tolesnių Rusijos oro ir raketų smūgių visoje Ukrainoje grėsmė išlieka labai didelė.
Pagrindines pastangas priešas sutelkia į puolamąsias operacijas Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Šachtarsko ašyse.
Per parą Ukrainos gynybos pajėgos sudavė 5 oro smūgius į priešo susitelkimo vietas, taip pat oro smūgį į priešlėktuvinės raketų sistemos poziciją.
Oro gynybos pajėgos numušė 6 priešo bepiločius orlaivius. Preliminariais duomenimis, tai buvo 5 bepiločiai orlaiviai "Lancet" ir bepilotis orlaivis "Zala".
Raketiniai ir artilerijos daliniai smogė 3 priešo gyvosios jėgos sutelkimo vietoms ir priešlėktuvinės raketų sistemos S-300 ugnies pozicijai.
Šiauliuose savanoris virina šildymo krosnelę iš senų automobilių ratlankių. (AP Photo/Sergei Grits)
Dėkojame, kad suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


42 views0 comments

Comments


bottom of page