top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

VAKARUOSE BŪTINA KALBĖTI APIE RUSIJOS SUDAUŽYMĄ. IR TĄ DARYTI VISAIS FRONTAIS (2024 03 16)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius socialiniame tinkle "X" pareiškė: "Neturėtume brėžti raudonų linijų sau, turėtume brėžti raudonas linijas Rusijai ir nebijoti jų įtvirtinti. Ukraina turi laimėti, Rusija turi būti nugalėta. Rusija delenda est!".

 

Mums regisi, kad šis pareiškimas yra suderintų veiksmų tarp Prancūzijos ir trijų Baltijos šalių užsienio šalių ministrų, tąsa. Belieka tik pasveikinti Lietuvos diplomatijos galvą Gabrielių Landsbergį, neseniai surinkusį juos visus Vilniuje. Susitikime, spėjame, buvo derinami bendri tolesni veiksmai, o jų parengiamoji strateginė komunikacija yra aštrūs dūriai Kremliui ir lengvas subinių paspardymas Vakarų partneriams, kurie vis dar dreba dėl „konflikto eskalacijos“.

 

Galimas šio susitikimo rezultatas – vis drąsesnis Prancūzijos prezidento kalbėjimas. Atrodo, kad prieš mūsų akis vyksta tikras virsmas. Iš politinio podiumo berniuko, neatsikratančio priklausomybės nuo telefoninių pokalbių su karo nusikaltėliu Putinu, Emanuelis Makronas tampa Vakarų Europos lyderiu, kuris imasi jos žadintojo iš komos vaidmens.

 

Mums kažkiek netikėtai, bet labai maloniai ausiai, Makronas pavadino Putino Rusiją priešininke, kuri nesustos Ukrainoje, jei per dvejus metus trunkantį konfliktą nugalės Kijevo karius, ir paragino europiečius nebūti "silpnais" bei pasiruošti reaguoti.

 

"Jei Rusija laimės šį karą, Europos patikimumas sumažės iki nulio", - sakė jis interviu televizijai, daugiausia skirtai vidaus auditorijai. Prancūzijos opozicijos lyderiai prieš tai kritikavo jo komentarus dėl NATO šalių karių siuntimo į Ukrainą kaip pernelyg karingus.

 

Tačiau E. Makronas interviu tvirtino, kad "giliai" nesutinka su opozicijos lyderiais. "Šiandien nuspręsti susilaikyti arba balsuoti prieš paramą Ukrainai - tai ne taikos, o pralaimėjimo pasirinkimas.", - sakė jis.

 

Tikrai taip. Ir kalbėti reikia ne tik apie paramą Ukrainai. Būtina kalbėti apie Rusijos sudaužymą, jėgos struktūrų suardymą, karo nusikaltėlių tribunolą. Visos bolševikinės-rusofašistinės sistemos išmontavimą.

 

Reikia kalbėti apie savo pačių susikurtų raudonų linijų išmetimą iš galvų.

 

O svarbiausia – reikia imtis veiksmų. Rusijos politinės, informacinės, psichologinės, ekonominės įtakos čiuptuvų identifikavimas Europoje ir atkirtimas, kartu su karinės mašinos sustabdymu ir sutriuškinimu Ukrainoje yra kelias į pergalę, į Rusijos pralaimėjimą.

 

Tai pats geriausias atgrasymas ir mūsų, Baltijos šalių saugumo užtikrinimas.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Vakar per Rusijos teroristų balistinių raketų ataką Ukrainos Juodosios jūros uostamiesčio Odesos gyvenamajame rajone žuvo mažiausiai 20 žmonių, o daugiau kaip 70 buvo sužeista. Dvi raketos "Iskander-M", paleistos iš Rusijos okupuoto Krymo pusiasalio, apgadino pietinio miesto civilinę infrastruktūrą ir dujų bei elektros tiekimo linijas, per nacionalinę televiziją sakė regiono gubernatorius Olehas Kiperis.

 

Nuo antrosios raketos žuvo medikas ir gelbėtojas, skubėję į įvykio vietą suteikti pagalbos per pirmąjį smūgį nukentėjusiems žmonėms. Dešimtys žmonių patyrė sunkių sužeidimų, sakė O. Kiperis. Tarp žuvusiųjų yra policijos pareigūnų, įskaitant mažiausiai du aukšto rango pareigūnus. Taip pat žuvo buvęs miesto mero pavaduotojas. "Sprogimas buvo labai stiprus, ypač antrasis... Tai labai galinga raketa, kuri iš okupuoto Krymo išskrenda per kelias minutes", - sakė Kiperis.

 

Tai tipiška teroristų taktika – smogti, palaukti, kol atvyks gelbėjimo tarnybos, ir tada smogti dar kartą į jas.

 

Ukrainos valdžios institucijos pradėjo masinę bendruomenių evakuaciją šalies šiauriniame Sumų regione netoli sienos su Rusija po ilgo intensyvaus apšaudymo, penktadienį pranešė vietos pareigūnai. Regiono administracija teigė, kad minėtos vietovės yra "įtempčiausios" Sumų regione - per pastarąsias penkias dienas jose žuvo trys žmonės ir 13 buvo sužeista.

 

Administracija teigė, kad iš viso iš 22 kaimų Sumų regione buvo evakuota daugiau kaip 4 500 gyventojų.

 

"Kursko ir Belgorodo sritys dabar yra aktyvių kovos veiksmų zona. Tai mes patvirtiname", - pranešė Ukrainos gynybos žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas per Ukrainos televiziją.

 

Sveikiname. Mūsų žiniomis, legionas „Rusijos laisvė“, Sibiro batalionas ir Rusijos savanorių korpusas – trys Ukrainos pusėje kovojantys Rusijos piliečių savanorių kariniai daliniai, iš viso virš tūkstančio karių – įsitvirtino Rusijos pusėje netoli Ukrainos sienos.

 

↞ Trumpai ↠

 

Trečiadienį įtariamas Rusijos palydovinio signalo trukdymas kariniam lėktuvui, kuriuo skrido Didžiosios Britanijos gynybos ministras, būtų naujausias Maskvos flirtas su griežta NATO raudonąja linija - sąjungininkų lyderių saugumu.

 

Grantas Šappsas grįžo iš vizito Lenkijoje, kur stebėjo NATO karines pratybas, kai trukdžiai pasireiškė netoli Kaliningrado, žinomo kaip elektroninio karo centras. Trukdžiai truko apie 30 minučių, blokavo mobilųjį ir interneto ryšį bei privertė orlaivį pereiti prie alternatyvių vietos nustatymo technologijų.

 

Neįvardytas Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos šaltinis laikraščiui "The Times" sakė, kad Karališkosios oro pajėgos yra "gerai pasirengusios su tuo susidoroti", tačiau teigė, kad tokios priemonės kelia "nereikalingą riziką civiliniams orlaiviams ir gali kelti pavojų žmonių gyvybėms". Šaltinis pridūrė, kad šis incidentas buvo "beprotiškai neatsakingas iš Rusijos pusės".

 

Jeigu bus tik kalbama, neveikiama, tokių „beprotiškai neatsakingų“ incidentų iš Rusijos pusės tik daugės.

 

Vokietijos kancleris O. Šolcas po susitikimo su kolegomis iš Prancūzijos ir Lenkijos, kurio tikslas buvo parodyti vienybę po kelias savaites trukusios trinties, pareiškė, kad Ukrainos rėmėjai panaudos netikėtą pelną iš įšaldyto Rusijos turto ginklų pirkimui Kijeve finansuoti.

 

Bendroje spaudos konferencijoje Berlyne Šolcas, Makronas ir Tuskas dar kartą patvirtino savo paramą Ukrainai, kurios amunicijos stokojantys kariai susiduria su sunkiausiais mūšiais nuo pirmųjų Rusijos invazijos dienų prieš dvejus metus.

 

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius A. Gutjeresas pasmerkė Rusijos pastangas surengti prezidento rinkimus okupuotose Ukrainos teritorijose. JT atstovas spaudai sakė, kad gensekas primena, kad bandymas neteisėtai aneksuoti Ukrainos regionus neturi jokios galios pagal tarptautinę teisę.

 

"Jungtinės Tautos ir toliau tvirtai pasisako už Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę, vienybę ir teritorinį vientisumą jos tarptautiniu mastu pripažintose sienose, kaip numatyta atitinkamose Generalinės Asamblėjos rezoliucijose", - sakė JT atstovas spaudai.

 

Niekas ten jokių rinkimų, ir juo labiau, prezidento, nerengia. Ir rengti negali. Bet apie tai – žemiau.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Kremliaus psichoperantų darbas įtvirtinant fiurerio „rinkimus“ atrodo, pavyko. Nekalbant apie toliau į vakarus nuo Vilniaus esančias demokratinių šalių sostines, taip reikalingas Maskvai farso legitimizavimas įgauna pagreitį.

 

Rusijos „opozicijos“ veikėjo užpuolimas, nuskambėjęs iki pat Vašingtono, aiškiai suplanuotas dėl artėjančio cirko, suveikė kaip psichologinis skambutis. Sukeltos baimės, pasipiktinimo emocijos išjungė bet kokius mąstymo likučius – taip ir turi veikti gerai paruošta psichologinė operacija – ir visus, tiek Rusijos piliečius, kurie iš tiesų nepalaiko Putino režimo, tiek tuos, kurie jį palaiko, sukvies prie „balsadėžių“ Rusijos ambasadose. O kur dar visas choras politinių ežiukų rūke, kviečiančių ir palaikančių tokį Rusijos piliečių norą išreikšti savo neegzistuojančio rinkimų balso neegzistuojančias teises pagal „priešmirtinį Navalno kvietimą“!

 

Mes suprantame, kad daugeliui paprastų žmonių ir mūsuose, ir Briusely, iš tiesų gali atrodyti, kad toks demonstratyvus Rusijos piliečių užsienyje “aktas” galėtų būti disidentų vienybės prieš jėgos struktūras simbolis.

 

Deja, bet toks matymas yra būtent tai, ko nori GRU psichologinių operacijų departamento ir SVR įtakos operacijų tarnybos analitikai. Prie ambasadų kuo gausiau susirinkusius Rusijos piliečius Kremlius nori matyti dėl to, kad galėtų parodyti, esą vyksta “balsavimas”, o “nubalsavus” už Putiną, vėliau būtų pareikšta, kad ir į ambasadas atėję “opozicionieriai” neva “išrinko” amžinąjį vladyką.

 

Be to, neabejojame, kad Maskvoje plušantys informacinių operacijų virtuozai tikisi, kad atsiras vietinių glušių, kurie savo veiksmais bandys provokuoti susidūrimus, kad aršiausi Putiną palaikantys driskyno piliečiai irgi tuo pačiu metu ateis prie ambasadų kelti erzelį, kad penktoji kolona pasijungs prie galimo sąmyšio. Viso to tikslas – kuo daugiau “oponuojančių jėgų”, įrodančių “rinkimų” vyksmą bei šalies negebėjimą užtikrinti Rusijos piliečių saugumą.

 

Mūsų nuomone, norint iš tiesų parodyti, kad jokie rinkimai nevyksta, visi tikri disidentai turėtų kviesti neiti į Rusijos ambasadas (jas apskritai vertėtų uždaryti tol, kol tęsiasi Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karas prieš Ukrainą). Tokiu būdu, neleisti kelti ermyderio jas priglaudusiose šalyse, boikotuoti rinkimus, savo boikotą išreiškiant taikiu susibūrimu Vakarų šalių sostinių aikštėse ar skveruose. Juose plakatais, veiksmais (buvimas toli nuo “balsadėžių”) ir savo kalbomis pademonstruoti, kad Rusijoje vyksta eilinis cirkas, neturintis nieko bendro su demokratine rinkimų sistema. To paties reiktų prašyti ir Rusijoje mąstančių žmonių – neiti į rinkimus prie balsadėžių, o užtvindyti protestuojančiųjų minia Raudonąją Aikštę Maskvoje bei kitas centrines aikštes kituose Rusijos miestuose.

 

Deja, matome visiškai priešingą vaizdą, siekiant kuo daugiau žmonių pritraukti prie “balsadėžių” – to, ko reikia Kremliui. Ar tokį veikimą palaiko ir skatina tik nemąstantys žmonės? Duok Dieve, kad tai būtų tiesa, kad jie paprasčiausiai būtų tik suklaidinti akli kačiukai, o ne kruvinus naftodolerius atidirbinėjantys ir/ar už kiaušų Kremliaus pakabinti išverstaskūriai.

 

↡ Nuotraukoje: priešdroninis pajėgumas.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 90 views0 comments

Comments


bottom of page