top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

VIENINTELIS BŪDAS SUSTABDYTI RUSIJĄ - SMOGTI DRISKIAMS ANT ŽEMĖS (2023 11 20)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
JAV siunčia naujus signalus teroristinėms šalims bei kariaujančioms pusėms, ragindamos nutraukti smurtą ir kraujo liejimą. Prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad Valstijos neįtraukia šalies karių į Rusijos ir Ukrainos karą, tačiau teikia ginkluotę ir ekonominę pagalbą, kad sustabdytų V. Putino užkariavimo siekį, kol konfliktas dar labiau neišplito. Bidenas pridūrė, kad Valstijos veikia ne vienos, o remiamos daugiau kaip 50 šalių.
 
JAV vadovo teigimu, kai Izraelis likviduos "Hamas", Vakarų Krantas ir Gazos ruožas turėtų būti sujungti į atnaujintą Palestinos savivaldą. "Gazos ruožas daugiau niekada neturėtų būti naudojamas kaip terorizmo platforma", - pabrėžė J. Bidenas. Amerikos lyderis įspėjo Izraelį netęsti palestiniečių teritorijų okupacijos politikos, priverstinio perkėlimo iš Gazos, blokados, teritorijų mažinimo ir smurto.
 
Galiausiai Bidenas pridūrė, kad Izraelio ekstremistams nebus išduodamos JAV vizos.
 
Labai teisingi, nors ir pavėluoti, vertybiniai vektoriai, raginantys nutraukti bet kokį smurtą ir gresiantys sankcijomis bet kuriai kariaujančiai pusei. Nes jei teisingumo atpildas virsta žudynėmis iš keršto, jos niekuo savo esme nesiskiria nuo terorizmo. Kraujas už kraują – tai ne Vakarų, o barbarų civilizacijos reliktas.
 
JAV valstybės vadovo įspėjimas, jog plečiantis konfliktams, Valstijos gali tiesiogiai įsitraukti į karinius veiksmus – labai aiškus signalas Kremliaus teroristams. Tarp eilučių tai reiškia, jog Maskva privalo nustoti šaudyti į Ukrainos miestus, nebeplėsti karinių veiksmų. Drąsesni Vašingtono ėjimai gali reikšti, jog Bidenas ir Jinpingas sutarė, jog karinių konfliktų sureguliavimas paliekamas patyrusiam “pasaulio policininkui”, o į JAV ėjimus Kinija nereaguos ir nesikiš. Panašu, jog Vašingtonas kol kas testuoja geopolitinę erdvę. Sulaukus tylaus pritarimo, bus žengiama toliau. Driskiams greitai gali būti riesta.
 
Rusijos diktatorius Putinas pareiškė, jog dalyvaus virtualiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime. Pastaruosius du G20 aukščiausiojo lygio susitikimus Indonezijoje ir Indijoje Putinas praleido, o jo pasiuntinukai demonstravo cirkus, trankydami durimis. Tačiau, kai Rusija dingo iš visų pastarojo meto aukščiausio lygio susitikimų darbotvarkių – Kremliaus balvonai sunerimo. Apie Putiną ir Rusiją, kaip nulinės įtakos užkampį, nei žodžiu neužsiminė JAV ir Kinijos vadovai. Ir tikrai ne veltui. Tai ženklas Maskvai, jog silpstanti Rusija, kadaise generavusi 1,9 % pasaulio BVP (JAV - 24,4 %), dingsta iš įtakingų šalių sąrašo.
 
Kremliaus nevykėliai vėl mėgins iškrėsti kokį nors kvailą “pokštą”, tęsti terorą ir grasinimus, galutinai sunaikindami save. Turime pasakyt, kad tikrai nemanėme, jog Kremliaus strategai tokie buki. Tikėjomės, jog FSB/SVR/GRU yra nors kiek mąstančių būtybių, kurios šiandieninę situaciją išnaudos Rusijos stiprėjimo perspektyvoms. Pasirodo, nieko panašaus. Karo partijos valdoma šalis toliau ritasi į istorijos kloaką.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Ukrainos pajėgos kontratakavo driskius netoli Avdijivkos ir pasistūmėjo į priekį netoli geležinkelio į pietryčius nuo Stepnojės, taip ne tik atkovodami pozicijas šiame taške, bet ir grasindami driskiams prie kokso gamyklos. Rusai taip pat mėgino pulti pramoninėje miesto zonoje, tačiau gavo į kaulus ir atsitraukė.
 
Ukrainos kariuomenei kairiajame Dniepro krante atsiveria kelias į Krymą. Šiuo metu čia rengiami įtvirtinimai. Teigiama, jog čia persikėlė Jungtinėje Karalystėje apmokyti jūrų pėstininkų daliniai. Dabar į priedangos plėtrą ir stiprinimą jau įsitraukė ir pėstininkai.
 
Ukrainiečiams reikia bent 15 kilometrų buferio zonos, kad būtų galima statyti inžinerinius statinius, jei bus priimtas sprendimas, perkelti į kairįjį krantą ir sunkiąją techniką. Situacija priklausys nuo Ukrainos išteklių ir rusų reakcijos.
 
Ukrainai verkiant reikia paramos. JAV kongresas Ukrainos paramos paketą turi patvirtinti iki Kalėdų arba viskas nusikels neribotam laikui.
 
↞ Trumpai ↠
 
Vakar Dalia Grybauskaitė davė interviu CNN televizijai apie Putino Rusijos keliamas egzistencines grėsmes. Buvusi mūsų valstybės galva pasidžiaugė, kad Lietuva ne tik pati rengiasi atremti teroristinio kaimyno keliamas grėsmes, bet telkia tam ir kaimynines šalis (spyris mūsų sprendimų priėmėjams, kurlink jie turėtų judėti). Kalbėdama apie JAV vykdomą politiką, Dalia Grybauskaitė kritikavo JAV respublikonų partiją bei NATO, darančius nepakankamai dėl paramos Ukrainai. Buvusios Lietuvos prezidentės teigimu, NATO privalėjo elgtis kitaip nuo pat Rusijos agresijos pradžios, nepaliekant ukrainiečių kariauti vienų. Mėginimas “nusipirkti” saugumą – konceptuali klaida, nes parama Ukrainai nėra parama ukrainiečiams; jie gina mus visus, visas Vakarų demokratijas, taiką Europoje ir pasaulyje. Kitaip sakant, mūsų prezidentė pakartojo tai, ką sakė prieš du metus, kad Rusija turėjo būti įveikta ne kalbomis, ne pareiškimais, ne konferencijomis, o ant žemės, mūšio lauke. Dalios Grybauskaitės teigimu, pasaulis grimzta į globalų konfliktą, tačiau mes jo nesustabdome. Mes nesikišame, mes tik stebime, kaip patys krentame į šią problemą.
 
Taip, mūsų prezidentė visiškai teisi. Mes nuo pat karo pradžios tai sakėme daug kartų ir nepaprastai džiaugiamės, jog mūsų ir prezidentės nuomonės sutampa 100 %.
 
Ukraina viena neįveiks Rusijos. Vakarų įsikišimas anksčiau ar vėliau neišvengiamas. Kuo ilgiau tempiama guma, tuo daugiau aukų šis delsimas pareikalaus. Pasigendame tokių pat drąsių kitų Lietuvos politikų pareiškimų Vakarų žiniasklaidai. Kažkodėl kiti politikai įtakinguose kanaluose pasisako itin retai. Gal nemoka anglų kalbos?
 
Buvęs JAV CŽA direktorius generolas David Petraeus pareiškė, kad JAV atsakas į plataus masto Rusijos invaziją į Ukrainą buvo "gana įspūdingas", nors kai kuriuos sprendimus Vašingtonas galėjo priimti greičiau. Petraeus teigia, jog Ukraina jau šią žiemą gali gauti F-16 lėktuvų.
 
Tuo tarpu Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnyj pareiškė, jog karo Ukrainoje pabaiga priklausys nuo ginklų tiekimo ir nuo to, ar gaus būtent tokių ginklų, kokių prašo iš savo partnerių.
 
Dėl migrantų antplūdžio Suomija siunčia kariuomenę prie sienos su Rusija. Vartiuso pasienio kontrolės punkte statomi laikini gynybiniai statiniai. Suomijos pasieniečiai pažymi, kad bent keli prieglobsčio prašytojai buvo "išstumti per sieną" prieš jų valią. Pranešama, kad sieną kirtę asmenys elgėsi agresyviai.
 
Naujoji NATO narė elgiasi kietai. Suomiai dar nėra pamiršę “Žiemos karo” ir žino, kaip stabdyti driskių ordas.
 
Vakarų ekspertų teigimu, Ukraina patiria problemų dėl žmogiškųjų išteklių. Artėjant į pabaigą antriesiems karo metams, Ukrainos kariuomenei reikia daugiau žmonių, kad ji galėtų tęsti karą prieš Rusiją. V. Zalužnyj pripažįsta, kad karių mokymas ir verbavimas tampa rimtu iššūkiu. Tačiau mobilizacijos klausimais Kyjivas laikosi slaptumo režimo, taip pat neatskleidžiama, koks tikrasis žuvusiųjų skaičius. Teigiama, jog žuvusiųjų abiejose pusėse gali būti šimtai tūkstančių.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kalėdos ateina greitai, todėl daugelis nusprendė iš anksto pasirūpinti dovanėlėmis. Kamščiai miestuose prasideda jau nuo ryto. Savaitgaliais taip pat. Reikia visko: ir aliejaus, ir aifono, ir suknelės, ir kvepalų, saldainių vaikams, mielų dovanėlių seneliams, draugams, mylimiesiems, mylimosioms ir taip toliau.
 
Ir kai vietoj to, kad kaip vokiečiai ar austrai, supermarkete prisikrovę dėžę aliejaus, kelias dėžes gėrimų, negendančio maisto, mes kaip visuomet - po maišiuką, po buteliuką… o gal ryt ten-kur-kažkur bus nuolaidos. O jei nuolaidos 50 % - tai kaip nepalauksi ir nenulėksi. Taip ir kirmijam kamščiuose visų tų daikčiukų ir buteliukų vedini.
 
Neva taupome pinigus, švaistydami laiką ir psichinę energiją.
 
“A jo… bl… k… na… kur bl… stoooovit!!! Kaip maaaan pravažiuooooot!!!” - ne savu balsu prie ūkinių prekių parduotuvės automobilyje klykia iš veido išpuolęs, bombardavas vyriškis, mostaguodamas rankomis, nes, matote, dėl išvažiuojančių automobilių spūsties, negali įvažiuot į aikštelę.
 
Po trijų sekundžių jau galėjo, tačiau spaudimas taip smogė vyriškiui į smegenis, jog netrukus jis greičiausiai jau aprėkė savo moteriškę, po to kasininkę, sugrįžęs namo - savo vaikus, nusipirko butelį, smeigė į gerklę pykčiui sutramdyti. O kadangi nervas nepraėjo, dar prakeikė valdžią, pasiuntė velniop „priešus“ soctinkle ir užmigo su kalančia – virpančia širdimi ir 200-ais sistolinio spaudimo laipsnių.
 
Kitos dienos ryte privačioje klinikoje sėdėjo labai panašaus veido vyriškis - tik jau ne piktas, o pabalęs, persigandęs, išsprogusiomis akimis… Diagnozė - hipertenzija, aritmija ir priešinfarktinė būklė.
 
Mes, aišku, kitokie, vokiečiais, perkančiais kartą per dvi savaites ar mėnesį netapsime, liksime lietuviais, mėgstančiais laiką leisti automobiliuose ir “tvarkyti reikalus” darbo metu. Tačiau pasistenkime nepykti, o šypsotis. Po trijų sekundžių kamštis prasiskirstys, išvyksime savais keliais likę geros nuotaikos, gaminsis laimės hormonai. O jei koks patrakėlis skuba - “majivelniai” - gal paleido vidurius žmogui? Panikuojančio stresas - jo problemos, jo nelaimė, jo ligos. Nesidalinkim ir neužkrėskim vienas kito pykčiu. Pyktis - streso virusas, o stresas sukelia daugybę ligų, ypač širdies.
 
Tos trys sekundės prie į/išvažiavimo gali nulemti, ar vakaras bus geras, pozityvus, ar praleistas greitukėje lekiant į reanimacinę.
 
↡ Nuotraukoje: ukrainiečių gynėjai naktį šalia Bachmuto.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt 

64 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page