top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

ZELENSKIO OPTIMIZMAS DĖL KARO PABAIGOS (2023 12 20) 

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Volodymyras Zelenskis pareiškė, jog karo pabaiga priklauso nuo strateginių sprendimų, daugelio rizikų, krypčių, bet labiausiai nuo ukrainiečių tautos ir jų lyderio. V. Zelenkis skeptiškai vertina vakariečių prognozes, kad karas tęsis daugelį metų.
 
"Jei neprarasime atsparumo, karą baigsime greičiau. Jei neprarasime savo dvasios, galėsime gyventi skeptiškai, bet galėsime gyventi ir "už" šalį, atsiprašau. O aš tam nesu pasiruošęs. Ir žinau, kad tokių kaip aš yra daug - milijonai. Mes nepasirengę atsisakyti savo šalies. Nepasirengę. Nuo pirmos iki paskutinės dienos taip ir bus", - spaudos konferencijos metu sakė prezidentas.
 
Nežinia, ar tai sutapimas, tačiau tuo pat metu, kaip ir Ukrainos prezidento kalba, Financial Times pasirodė straipsnis, kuriame Ukraina darsyk raginama “susitarti įšaldyti karą ir vadinti tai pergale”. Teigiama, jog net kai kurie aršiausi Ukrainos šalininkai iš Vakarų dabar kalba apie tai, kad Ukrainai reikia įšaldyti konfliktą ir šį faktą paskelbti pergalę.
 
Labai keistas pasiūlymas. Taip išeina, kad Ukrainai reikėjo paskelbti pergalę po Krymo okupacijos. O dabar reikia pasitraukti iš Luhansko, Donecko, Chersono sričių, derėtis dėl Charkivo ir Odesos, visa tai įvardijant, kaip pergalę? Keistas pasiūlymas, už kurio nėra jokio racionalaus plano, kaip tik spaudimas Ukrainai dovanoti Rusijai naujas teritorijas. Ar siūlymų autoriai garantuoja, kad po tokios “pergalės” Ukraina liks saugi? Ar Putinas pakeis ekspansinius planus? Visi šie ir panašūs kliedesiai būtų verti sudilusio skatiko, jei Ukraina sutiktų laikinai atsisakyti okupuotų teritorijų, su sąlyga, kad likusiai laisvai Ukrainai bus suteiktos JAV saugumo garantijos, šalyje išsilaipins amerikiečiai, bus dislokuoti JAV kariniai daliniai.
 
Ukrainos prezidentas vakar atvirai pareiškė, kad Ukraina nėra pakviesta į NATO. "Mes žinome, kad šiuo metu mums tai yra galingiausia galimybė. Mes nesame pakviesti į NATO, o signalai apie kažkokį dalinį dalyvavimą, atvirai kalbant, yra nesąmonė", - sakė prezidentas. Ukrainos vadovas priminė, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas duoda aiškius ženklus, jog nenori taikos. Todėl Ukrainai įstojus į NATO, kyla didžiulė tiesioginio Rusijos Federacijos ir Aljanso karių susidūrimo rizika.
 
Galimybes, kad Ukraina dalinai įstotų į NATO, o jos dalis būtų okupuota, V. Zelenskis pavadino “fantazijomis”.
 
Mes šimtu procentu pritariame Volodymyro Zelenskio pozicijai. Tačiau ne jos reiškimo būdui. Visi supranta, kad Ukraina - didelė ir galinga šalis. Deja, Ukrainos likimas šiandien, būkim atviri, priklauso nuo JAV, NATO, Kinijos ir Rusijos. Galimas dalykas, jog įvyko tam tikri susitarimai tarp Vašingtono ir Maskvos, dalyvaujant Pekinui, kurie nulėmė naujų raudonųjų linijų perbraižymus.
 
Gali būti, jog JAV ir Rusija sutarė nesikišti į viena kitos interesų zonas ir vidaus reikalus. Panašus vaizdas susidaro matant “Lend lease” sustabdymą, Ukrainos nepakvietimą į NATO, draudimą vykdyti karinius veiksmus Rusijos teritorijoje bei atsisakymą remti priešakiniais moderniais ginklais.
 
Šie faktai, žinoma, verčia jausti nuoskaudą ir tam tikros išdavystės kartėlį. Tačiau kritikuoti Vakarus galime mes, bet ne tie, kuriems šiandien gyvybiškai reikia Vakarų paramos. Nes, būkim atviri iki galo, jei Vakarai bus įtikinti, kad suvalgiusi Ukrainą, Rusija tuo pasitenkins - gali būti užsimerkta dėl daugelio blogų dalykų. To kantriai laukia marodieriai Kremliuje.
 
Todėl atvira kritika tiek NATO, tiek JAV atžvilgiu, vargiai gali būti pateisinama, tikintis pastarųjų, kaip partnerių, paramos. Nuolatinė kritika ir reikalavimas duoti “tiek, kiek reikia”, gali sukelti, priešingą efektą. Visais atvejais su partneriais reikia dirbti petys į petį. Tyliai, kantriai, sukandus dantis, kuriant bendrą veiksmų strategiją.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Šią naktį rusiškieji teroristai iš okupuoto Krymo atakavo "Shahed" tipo atakos bepiločiais orlaiviais.
 
Iš viso užfiksuota 19 "Shahed" paleidimų. Ukrainos karinės oro pajėgos praneša, kad sunaikinta 18 driskių skraidyklių.
 
Ukrainos karinės oro pajėgos taip pat numušė dvi priešlėktuvines valdomas raketas iš S-300 SAM, paleistas iš Belgorodo ir Charkivo sričių.
 
Rusų teroristai per pastarąją parą 82 kartus apšaudė Chersono regioną, paleisdami 356 sviedinius iš minosvaidžių, artilerijos, "Gradų", tankų, bepiločių orlaivių ir aviacijos. Į Chersono miestą paleisti 36 sviediniai. Rusijos kariškiai pataikė į gyvenamuosius regiono gyvenviečių kvartalus, kritinės infrastruktūros objektą ir profesinio mokymo įstaigą Chersono rajone, ikimokyklinio ugdymo įstaigą, medicinos įstaigą, paštą ir valčių stotį Chersone, - praneša vietos pareigūnai. 
 
Fronto linijoje įvyko 87 susidūrimai, tačiau driskiai nei vienoje kryptyje nepasistūmėjo nei per centimetrą.
 
↞ Trumpai ↠
 
Vakar, "Hamas" pareiškus apie raketų smūgį į Izraelio teritoriją, Tel Avive ir kituose miestuose gaudė sirenos.
 
Izraelio gynybos pajėgų teigimu, 162-oji divizija visiškai sunaikino tris "Hamas" teroro pajėgų batalionus Džabalijos rajone Gazos šiaurėje, nukovė tūkstančius "Hamas" pajėgų karių ir suėmė 500 teroristų. Taip pat suimta dar 3 000 su "Hamas" susijusių asmenų. Daugiau kaip 70 suimtųjų tiesiogiai dalyvavo spalio 7 d. žudynėse Izraelyje. 
 
V. Zelenskis pareiškė, kad nekeis savo komandos: "Jei aš atsikratysiu savo komandos, o aš ją turiu mažą, tai 5-6 vadovai, mes su jumis tapsime silpnesni. Bus mažiau oro gynybos, mažiau pagalbos. Aš negaliu sau to leisti”.
 
Raudonojoje jūroje bus dislokuotos tarptautinės karinės jūrų pajėgos, kurios ginsis nuo (Irano remiamų) husių išpuolių, sutrikdžiusių tarptautinius laivybos maršrutus, antradienį pranešė Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Operacijoje, kuriai vadovaus JAV, dalyvaus Didžioji Britanija, Bahreinas, Kanada, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Norvegija, Seišeliai, Ispanija ir Prancūzija. Tai labai svarbus ėjimas, sutrikus laivybai ir ėmus didėti naftos kainoms.
 
Per pastarąsias keturias savaites husių kovotojai 12 kartų užpuolė ir užgrobė komercinius laivus bei pagrobė įkaitus. Apie 12 % pasaulio laivybos srauto paprastai vyksta per Sueco kanalą - trumpiausią laivybos maršrutą tarp Europos ir Azijos - į Raudonosios jūros vandenis prie Jemeno.
 
Kaip gerai būtų, jei žmogaus gyvybė būtų svarbesnė už naftos kainas. Būtų smagu matyti tokią pat šaunią koaliciją, žaibiškai reaguojant į Rusijos nusikaltimus Ukrainoje.
 
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sušaukė Nacionalinės gynybos tarybos posėdį. Jame pirmą kartą dalyvaus naujasis Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas ir vyriausybės nariai.
 
Posėdžio metu bus aptarti saugumo situacijos klausimai, susiję su padėtimi Ukrainos kare, tarptautinio saugumo klausimai, paramos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms galimybės.
 
Pranešama, kad rusiškieji teroristai Rusijos per išpuolius Zaporižės regione pradėjo naudoti kenksmingas ėsdinančias degiąsias dujas. Žinoma apie mažiausiai devynias tokias atakas.
 
"US Centers for Disease Control and Prevention" duomenimis, tai CS dujos, skirtos riaušių malšinimui ir yra cheminis junginys dirginantis akis, nosį, burną, plaučius ir odą, galintis sukelti žmogaus neveiksnumą. Ukrainos kariai liudija apie apakinimus, nudegimus ir žaizdas, patirtas nuo nuodingųjų dujų.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Vėl ir vėl girdime, kad štai esame prieš kažką, pasisakėme neteisingai, nes pasmerkėme aną. Vėliau tas anas mums dėkoja, kad pagyrėme tą ar kitą.
 
Mielieji. Norime darsyk priminti, kad mes nesame nei prieš tą, nei už aną.
 
Mums visiškai neįdomu, kuomet koks nors politikas puola dėkoti ir spaudžia ranką, o kitas susiraukęs nusisuka ir įsižeidęs nesikalba. Mums nesvarbus šis mums visus klampinantis ir asmeniškumų pelkėje murkdantis susireikšminimas.
 
Mūsų misija būti ne už kažką, netapti kažkieno ego turiniu ar įrankiu. Esame laisvi laisvai mąstyti ir kalbėti, todėl esame ne už partiją, ne už asmenį, o už jo darbus, jo minčių ir darbų šviesą. Jei žmogaus mintys ir darbai šviesūs - mes nuoširdžiai tuo džiaugiamės.
 
Jei darbai purvini - mes tai matome ir netylime.
 
Todėl, kai mūsų klausiate, kuo šiandien tikėti, mes nuoširdžiai jums atsakome - savimi.
 
Jūs ir niekas kitas, geriausiai žinote visus atsakymus. Su sąlyga, kad netapsite aklais kokio nors netikro pranašo sekėjais. Patys matote, kiek jau į prarają nugarmėjo netikrų veikėjų, kombinatorių, kurie buvo vilkai ėriuko kailyje. Kur dabar jų šlovinimas ir šlovintojai? Išgaravo kaip kamparas kartu su netikra viltimi. Todėl mes nuolat akcentuojame, kodėl ir kuo pavojingas asmens kultas ir jo garbinimas.
 
Žmogus, asmenybė, lyderis, už kurio, kaip už šiaudo šiais laikais nori ir mėgina įsitverti milijonai, gali pasirodyti esąs fikcija. Dūmas. Iškamša. Todėl, krisdamas į prarają, jis iš paskos gali nusitempti milijonus. Taip istorijoje yra buvę ne sykį.
 
Jei mums reikia žmogaus, kuriuo šiandien galime tikėti ir pasitikėti, tai galėtų būti nebent Jėzus. Ir tai su labai didele išlyga. Nes Jėzus kvietė sekti (ne būti jo followeriais) ne paskui jį, o veikti ir gyventi pagal Dievo valią ir tvarką. Jėzus kvietė nekurti stabų. Ir buvo teisus daugiau nei du tūkstančius kartų prieš du tūkstančius metų.
 
To šiandien Jums linkime.
 
Jūs visi nešiojate savyje dalelę šviesos ir išminties.
 
↡ Nuotraukoje: „Azovo“ karys.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


42 views1 comment

1 Comment


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Dec 21, 2023

Amen. Fear not. "Visais atvejais su partneriais reikia dirbti petys į petį. Tyliai, kantriai, sukandus dantis, kuriant bendrą veiksmų strategiją."100%.

Like
bottom of page