top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

BALVONAMS KREMLIUJE NEPAVYKO (2024 05 13)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Šiandien Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis lankosi Turkijoje, kur susitinka su amžinu Turkijos prezidentu Recepu T. Erdoganu. Pastarasis, Atėnams parodžius Ankarai solidarumą po praėjusiais metais pietų Turkiją sukrėtusio pražūtingo žemės drebėjimo, atrodo, deda pastangas pagerinti abiejų šalių ryšius.

 

Dvi NATO narės, kurias dešimtmečius sieja abipusis priešiškumas dėl sausumos sienos nesutarimų, Kipro salos bei sunkiai pasidalinami teritoriniai vandenys jūroje, praėjusių metų gruodį susitarė nesutarimus nutraukti. Trapūs bent jau tolerancijos viena kitai šių šalių daigai yra paremti ieškant teigiamų poslinkių tose srityse, kuriose galima sutarti – prekyboje, energetikoje, kultūrinių ryšių atkūrime bei kitų klausimų, įtrauktų į vadinamąją pozityvią darbotvarkę, sąraše.

 

Tai, mūsų nuomone, yra svarbus žingsnis geopolitinio saugumo plotmėje. Jis stiprina Aljansą ir parodo, kad itin sudėtingame šiuolaikiniame pasaulyje, kuris dėl blogio ašies – Rusijos, Kinijos, Irano veiksmų ir begalinio žmonijos Godumo ir Kvailumo yra atsidūręs ant tarp dangoraižių ištempto lyno, kuriuo be jokių apsaugų bandoma eiti žongliruojant branduoliniais užtaisais, yra vilties moralei, proto balsui ir atjautai.

 

Santūrumo ir kvietimo racionaliam veikimui, siekiant visiškai neišbalansuoti Artimųjų Rytų konfliktų laivo, kuris neišvengiamai paveiktų visą pasaulį, kviečia ir JAV. Sekmadienį, po nakties, kai buvo vykdomi intensyvūs bombardavimai iš oro ir sausumos, Izraeliui įvedus tankus į rytinę Džabaliją Gazos ruožo šiaurėje, Valstijų diplomatijos galva Antoni Blinkenas itin aštriai kritikavo savo sąjungininką.


"Izraelis yra trajektorijoje, kuri potencialiai atneš galimybę ginkluotam pasipriešinimui, kai liks daug ginkluotų "Hamas" teroristų, arba paliks vakuumą, kurį užpildys chaosas, anarchija ir tikriausiai vėl užpildys "Hamas", - sakė Blinkenas NBC laidoje "Meet the Press".

 

Sekretoriaus teigimu, "Hamas" teroristai grįžta į šiaurines Gazos teritorijas, kurias Izraelis teigė išvalęs, o Rafos puolimas "gali padaryti baisią žalą civiliams gyventojams", nenutraukdamas "Hamas" buvimo ten.

 

Tuo tarpu Sakartvele praėjo dar viena nerami naktis. Šios šalies prokremlinis premjeras Iraklijus Kobachidzė vakar pažadėjo priimti politinę krizę sukėlusį įstatymą dėl "užsienio agentų". Galutinės Maskvos informacinės ir įtakos pergalės priešininkai ir taikios kovos už laisvę rėmėjai susirinko į vieną didžiausių protestų nuo pat nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos atgavimo 1991 m. laikų.

 

Kobachidzė per televiziją transliuotame pranešime sakė, kad valdančioji partija "Sakartvelo svajonė" užtikrins įstatymo projekto priėmimą per trečiąjį svarstymą šią savaitę, ir pagrasino protestuotojams baudžiamąja atsakomybe, jei jie imsis smurto. O ta reiškia, kad Kremlius ir jo lėlės Tbilisyje turi planų surengti kruviną provokaciją, kad galėtų, esant reikalui, įvesti teisinę padėti, galinčią dar labiau apriboti ir taip varžomas Sakartvelo piliečių laisves.

 

Teroristinė Rusija, deja, nesiruošia paleisti iš po kruvina savo kanopa prispaustos šalies, nes Putinas ir jo karo nusikaltėliai negali parodyti savo silpnumo juos išlaikančiam jėgos struktūrų režimui.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Kremliuje – rokiruotės. Fiureris Putinas apskelbė, kad naujuoju karo ministru paskyrė civilį ekonomistą, buvusį ministro pirmininko pavaduotoją Andrejų Belousovą, tokiu būdu aiškiai demonstruodamas, kad Rusiją visiškai pereina į karo ekonomiką. Tuo tarpu karo nusikaltėlis, nuo 2012 m. teroro aktams vadovaujantis S. Šoigu, skiriamas Rusijos saugumo tarybos sekretoriumi. Tai reiškia, kad jis keičia Nikolajų Patruševą, kuris gaus naują, dar nepaskelbtą darbą.

 

Ką gi, driskynas ruošiasi ilgam karui, o tai reiškia, kad jis gavo Kinijos garantijas ir žalią šviesą veikti. Ar gali būti, kad Maskva tik bando Vakarų pasaulį tuo įtikinti, blefuodama ir baugindama, o iš tiesų, galvodama kaip gi išeiti iš agresyvios invazijos į Ukrainą nugalėtoja?

 

Gali, bet mes tuo labai abejojame, nes karas yra egzistencinis russkij mir variklis. Tą patvirtina ir Kremliaus burna D. Peskovas, kuris komentuodamas Kremliaus nusikaltėlių pozicinius pakeitimus sakė, kad šiuo metu ordai yra labai svarbu užtikrinti, kad karo išlaidos būtų suderintos su bendra šalies ekonomika ir geriau integruotos į ją.

 

Kalbėdamas apie Belousovo paskyrimą į Šoigu kėdę, Putino kilimėlis spaudai sakė, kad karo ministerijoje civilis ekonomistas „bus atviresnis naujovėms, (tas) ir nugalės mūšio lauke".

 

Jungtinės Valstijos per dvi pastarąsias savaites Ukrainai perdavė šimtą pėstininkų kovos mašinų M-2 "Bradley“. Jos visos, greičiausiai, bus perduotos 47-ajai mechanizuotai Ukrainos brigadai, kuri yra pilna parengta pagal NATO standartus ir jau daugybę kartų pasižymėjo tiek gindamasi, tiek ir puldama.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Orda veržiasi Charkovo link. Gynėjų veiksmai koncentruojami Pylna - Lukjancai, Pylna - Hlybokė, Pylna - Olynikovė, Muromas – Bugruvatka kryptimis. Remiančios rusų pajėgos puola Staricos, Pletenivkos ir Tychės link. Iš viso priešas čia surengė 22 atakas, 14 iš jų tebevyksta.

 

Vyksta kovos dėl pasienio miesto Vovčansko. Orda miesto puolimui panaudojo nemažas pajėgas, kurių sudėtyje buvo iki 5 batalionų. Per vieną dieną rusų teroristai neteko daugiau kaip 100 driskių, kurie buvo nukauti Vovčansko prieigose. Čia padėtis yra itin sudėtinga, nes Ukrainos pajėgos neturi tinkamų įtvirtinimų vietovėje. Be to, rusai užėmė Hatyšę į šiaurės vakarus nuo Vovčansko ir paryčiais bandė įžengti į Tychę į rytus nuo Vovčansko, o tai reiškia, kad ginkluoti valkatos greičiausiai apsupo Vovčanską.

 

Šaltiniai ant žemės informuoja, kad per kelias dienas priešas vidutiniškai pasistūmėjo apie 2 km į Ukrainos gilumą, kai kuriose vietovėse užimdamas „liežuvius“, išsikišusius iki 5 km. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad rusai puola lengvai ginkluotų pėstininkų daliniais, kuriems arba aiškiai trūksta, arba sąmoningai jiems nėra duodama palaikymui sunkiosios technikos. Pagrindinės parama – aviacinės bombos iš oro, kurios dažnai numetamos ant pačių driskių galvų.

 

Kol kas, mums regisi, rusai naudoja tą pačią Grozno-Alepo taktiką – nušluoti nuo žemės paviršiaus gynybinius įvirtinimus su visais miestais, taip nepaliekant galimybių besiginantiems kariams turėti priedangą. Kitas dalykas, sprendžiant iš to, kad puolimui naudojama tik patrankų mėsa, be didesnių junginių ir sunkiosios technikos, gali būti, kad tai – apgaulingas manevras, siekiant pritraukti kuo daugiau ukrainiečių gynėjų ir atpalaiduoti ordą kitose fronto vietose, pavyzdžiui, rytuose.

 

Deja, ukrainiečiai, net ir numatydami, kad tai gali būti apgaulingas manevras negali leisti rusams laisvai judėti Charkovo link.

 

Ordos patrankų mėsa verčiama faršu, bet patrankos mėsos orda turi daug. Gynėjams – darbo per akis.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Sveikiname į antrąjį prezidento rinkimų turą išėjusius ponią Ingridą Šimonytę ir J.E. Gitaną Nausėdą. Abiems linkime sėkmės kitame ture.

 

Bet be sveikinimų, negalime taip imti ir užbaigti apžvalgos. Negalime, nes mums skauda.

 

Vakar vykę rinkimai atskleidė tai, apie ką rašėme, rašome ir rašysime. Nesustosime, kol mūsų valstybės mentalinį kūną apėmęs kremlinis pūlinys, vergo sindromas bei kasdienio kalinio kąsnio viliotinis-vėžys reikšmingai nesumažės.

 

Sunku tikėtis, kad jie su jūsų visų pagalba išnyks, bet atkakliai dirbant, galime šias moralines ligas smarkiai apgydyti.

 

Mes kalbame apie du kandidatus, kurie bendrai surinko daugiau kaip 234 tūkstančius Lietuvos piliečių balsų. Kas dešimtas iš balso teisę turinčių rinkėjų balsavo už bolševikinį mėšlą, tiesioginę Rusijos fizinę ir netiesioginę protų ir širdžių okupaciją bei sovietinę „krūto bičo, mokančio prasisukti“ karikatūrą, intelektualinę degradaciją, antierudiciją ar paprasčiausią melą.

 

Kremliaus užsienio žvalgybos tarnybos dezinformacijos ir įtakos operacijų departamento vadovai ir analitikai labai tiesmukai, skaičiais galėjo įvertinti savo darbo sėkmę. Neabejojame, draugas Naryškinas nepagailės premijų ir blėkučių ant jų uniformų.

 

Tiesioginę Kremliaus propagandą skleidęs E. Vaitkus surinko 104 353 rinkėjų balsus. Šie piliečiai rinkosi išstojimą iš NATO ir ES, teisino Rusijos invaziją į Ukrainą bei penktadalio Ukrainos žemių aneksiją.

 

Seimo nario priesaiką ir Konstituciją sulaužęs, taigi, iš esmės Lietuvą ir jos piliečius išdavęs, valstybingumo pamatus ardantis ir ant sabotažo ribos balansuojantis Remigijus Žemaitaitis surinko 131 703 rinkėjų balsus. Šie piliečiai rinkosi žmogų, kuris dėjo skersą ant Seimo nario priesaikos, Konstitucijos, Lietuvos, jos piliečių ir pačios prezidento institucijos, kuris didžiuojasi tuo, kad pats asmeniškai Rusijos užpuolimo atveju, nurodys Seimo narių, valdžios atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų patriotų gyvenamųjų vietų koordinates.

 

Ką gi, bent vienas dalykas čia tikrai yra teigiamas: ir Kremlius, ir mes žinome skaičius, tačiau skirtingai nuo balvonų Maskvoje, mes turime daug daugiau galimybių juos susigrąžinti.

 

Kasdieniu aiškinimu, kritinio mąstymo ugdymu ir švietimu. Nes šviesa visada nugali tamsą.

 

↡Nuotraukoje: 47-osios brigados dronų vieneto FPV tuoj į orą pakels rusų tanką.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 95 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page