top of page
IMG_8942-1_edited.jpg

Žmonės šimtmečių bėgyje atitolo nuo natūralios aplinkos. Buvimas gyvoje gamtoje tapo itin retas, tačiau labai svarbus mūsų harmoningos būties elementas. Iš visų naminių ir laukinių gyvūnų šalia mūsų liko vienintelis, savo valia prie mūsų prisijaukinęs buvęs vilkas – dabartinis naminis šuo.

 

Šuo išsaugojo visas prigimtines laukinio gyvūno savybes ir turi nepaprastai didelę įtaką žmogui. Šuo geba jausti ir užuosti žmogaus ligą, nuotaiką, stresą, įvairias būsenas sukeliančius hormonus. Naujausi moksliniai tyrimai teigia, jog bendradarbiaujant šuniui ir žmogui, vyksta nuotaikos, vidinės būsenos sinchronizavimas. Stresą patiriantis žmogus būdamas, žaisdamas su šunimi greičiau „išventiliuoja“ adrenalino ir kortizolio disbalansą ir jo sukeliamo poveikio pasekmes: gerėja savijauta, bendradarbiaujant su šunimi sukuriamas natūralus, teigiamas vadinamasis atlygio lankas (išskiriamas endorfinas – dopaminas, kuris gerina nuotaiką).

 

Bendravimas su šunimi mažina kraujo spaudimą, gerina dvasinę savijautą, kuri yra harmoningo žmogaus funkcionavimo – biologinės – psichosocialinės – dvasinės būtybės pagrindas.

 

Siūlome pusantros valandos trukmės praktinį terapinį užsiėmimą su geros nuotaikos duetu – didelę kaneterapijos patirtį turinčiu Mindaugu, dirbusiu su specialiųjų poreikių vaikais, neįgaliais ir negandų ištiktais žmonėmis, taip pat sudėtingų specialybių ir ilgalaikį stresą išgyvenančiais darbuotojais bei specialiai mokytu šunimi Argu, kuris yra nepaprastai pozityvus, stengiasi visus įtraukti į žaidimą ir smagiai bendradarbiauti.

 

Užsiėmimo metu kartu dalyvauja Aurimas, specialiųjų operacijų pajėgų karininkas atsargoje, psichologas ir edukatorius, kūręs atrankos ir parengimo sistemą Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgoms, padėjęs įvairių profesijų ir specializacijų žmonėms, taip pat organizacijų kolektyvams harmonizuoti santykius, atrasti dvasinę pusiausvyrą ir psichinę ramybę bei balansą. Aurimas yra sukaupęs milžinišką patirtį tiek įprastose taikos meto sąlygose, tiek nepaprasto atidumo ir psichinės įtampos reikalaujančiose, itin stresinėse ilgalaikį psichinį ir fizinį ardomąjį poveikį turinčiose veiklose fronto linijose – tiesiogine ir perkeltine prasme.

 

Užsiėmimo kaina – 500 eurų. Dalyvių grupėje skaičius – iki 15. Rekomenduojame, pagal galimybes, užsiėmimus pravesti gamtoje.

bottom of page