top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DAR VIENAS KIRTIS RUSIJOS EKONOMIKAI (2024 06 13)

↞ Kalbos kalbelės ↠

 

JAV Iždo departamentas vakar paskelbė naujas sankcijas daugiau kaip 300 subjektų ir asmenų, kuriomis siekiama užkirsti kelią Rusijai gauti produktus ir paslaugas, reikalingus karinei produkcijai, kad palaikytų karą Ukrainoje, įskaitant dešimtis Kinijos komponentų tiekėjų.

 

Šis pranešimas kartu su naujais Prekybos departamento eksporto apribojimais puslaidininkiams ir kitoms technologinėms prekėms buvo paskelbtas G7 vadovų aukščiausiojo lygio susitikimo Italijoje išvakarėse, kur pastangos pažaboti augančią Rusijos karo ekonomiką bus pagrindinė diskusijų tema.

 

JAV pareigūnai išreiškė vis didesnį susirūpinimą dėl Rusijos gebėjimo įsigyti pažangių puslaidininkių, optinės įrangos, programinės įrangos ir kitų produktų, reikalingų pažangioms ginklų sistemoms gaminti, nepaisant ankstesnių sankcijų.

 

Po naujų sankcijų įvedimo, nepaisant to, kad branduolinėje pasaulio degalinėje buvo išeiginė diena vodkai gerti, užkandant kopūstais, prekyba doleriais ir eurais pagrindinėje jos finansų rinkoje - Maskvos biržoje – buvo sustabdyta.

 

"Jungtinėms Valstijoms įvedus ribojamąsias priemones Maskvos biržos grupei, prekyba biržoje ir atsiskaitymai už pristatomas priemones JAV doleriais ir eurais sustabdomi", - pranešė Rusijos centrinis bankas.

 

Šis žingsnis reiškia, kad bankai, įmonės ir investuotojai nebegalės prekiauti abiem valiutomis per centrinę biržą, o sandorius turės sudaryti tiesiogiai.

 

Rusijoje, teroristų ir banditų šalyje, tiesioginių sandorių sudarymas be jokių garantų yra būtent tai, ko reikia: neatsiskaitymų ir sutarčių nevykdymo tikimybė bus didesnė, nei įsipareigojimų vykdymo. Kitaip sakant, tai dar viena vinis į Rusijos ekonomikos karstą.

 

Iš karto po Rusijos centrinio banko pranešimo, kai kurie komerciniai bankai JAV dolerį pirko po 50 rublių, o pardavinėjo po 200. Oficialus antradienio dienos JAV dolerio kursas buvo beveik 90 rublių.

 

Na tai tiesiog šventė civilizuotam pasauliui.

 

↞ Postūmiai ↠

 

Driskių fregata "Admirolas Gorškov" ir branduolinis povandeninis laivas "Kazan", lydimi vilkiko ir degalų laivo, atvyko į Kubą penkių dienų vizitui. Šių geldų demonstravimas šalia JAV yra juoką keliantis, bet akivaizdus spaudimas Vašingtonui dėl jo paramos Ukrainai ir įsivaizduojamų, Maskvos bandomų brėžti „raudonų linijų“ peržengimo, leidžiant ukrainiečiams JAV ginklais smogti Rusijos teritorijoje esantiems taikiniams.

 

Kuba, ilgametė Rusijos sąjungininkė, laivų atvykimą pasveikino 21-os patrankos saliutu, o Rusijos diplomatai mojavo mažomis Rusijos vėliavėlėmis ir darėsi asmenukes istorinių Havanos uosto tvirtovių fone.

 

Rusijos karo ir teroro ministerija suskubo trimituoti, kad visos keturios geldos pakeliui į Kubą Atlanto vandenyne vykdė "didelio tikslumo raketinių ginklų" mokymus. Povandeniniame laive ir fregatoje įrengtos hipergarsinės, bet dažnai neveikiančios raketos "Zircon", sparnuotosios raketos "Kalibr" ir priešlaivinės raketos "Onyx".

 

Mes tikimės – Kuboje šiuo metu karšta – kad dėl neatsargaus driskių jūreivių cigarų rūkymo, prispangus kubietiško romo, „Gorškove“ kils gaisras ir jis nukeliaus paskui „Maskvą“. Taip, ten pat – ten, kur rodo iškeltas vidurinis pirštas.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Rusų karo nusikaltėliai surengė naują išpuolį Ukrainos prezidento gimtajame mieste. Raketai pataikius į gyvenamąjį namą, deja, buvo nužudyti devyni žmonės, dar 29 buvo sužeisti, įskaitant penkis vaikus.

 

Rusijos balistinės raketos smūgis į gyvenamąjį namą Kryvyj Rohe yra naujausias Maskvos karo nusikaltimas, pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenko.

 

"Kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą Rusijos teroras įrodo, kad Ukraina kartu su savo partneriais turi stiprinti oro gynybą", - po išpuolio sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

 

Pagalba oro gynybos priemonėmis Ukrainai yra vienas iš svarbiausių klausimų kasmetiniame Didžiojo septyneto (G7) aukščiausiojo lygio susitikime, kuris šiandien prasidėjo Italijoje.

 

Šaltiniai ant žemės praneša, kad ukrainiečių gynėjai surengė netikėtą ataką Zaporožės kryptyje, pasiųsdami į Kobzono koncertą apie 20 ginkluotų valkatų iš Rusijos.

 

Dokučajevske, apie 20 km į pietvakarius nuo Donecko, ukrainiečių specialiųjų operacijų pajėgos sunaikino oro gynybos sistemą „Buk-M2”. Įdomu tai, kad operacijoje panaudoti dronai „Switchblade“, kuriuos turi ir Lietuvos kariuomenė.

 

Driskiai veržiasi į Časiv Jarą, o paryčiais surengė puolimą Siversko link dviem kryptimis į Bilohorivką ir Vyjimką. Padėtis sudėtinga, bet kontroliuojama. Rusai naudoja aviacines bombas nesirinkdami taikinių, šaltinis ant žemės sako, kad nukautų rusų kūnai tampa KABų „taikiniais“.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Krašto apsaugos ministerija praneša, kad Ukrainai perduos dar 14 šarvuočių M113. "Tikimasi, kad siunta atvyks į Ukrainą šios savaitės pabaigoje", - patikslina pristatymo laiką jos atstovai.

 

Mes iš tiesų džiaugiamės tokiu mūsų valstybės aktyvumu. Suprantama, kad tai nėra daug, kad senučiai šarvuočiai nėra „Patriot“ oro gynybos sistemos, tačiau čia yra labai svarbūs trys aspektai.

 

Pirma, nuolatinis dėmesys ir tiekimas ginkluotės, kuri iš tiesų yra svarbi ir turi reikšmę taktiniame mūšio lauke. Ukrainos gynėjai, broliai ir sesės fronto linijoje, tą labai vertina.

 

Antra, tiekimo arba pažadų vykdymo greitis. Lietuva demonstruoja ir savo veiksmais įrodo, kad tai, ką pažadame šiandien, rytoj jau yra mūšyje ir aktyviai prisideda prie Ukrainos pergalės. Taip, mažyčiais žingsniais, bet tūkstančio mylių kelias nueinamas būtent šimtais tūkstančių tokių žingsnių.

 

Trečia, tai rodo, kad tiek Lietuvos kariuomenė, tiek krašto apsaugos ministerija aktyviai veikia ieškodamos galimybių padėti kariaujančiai Ukrainai. Padėti viskuo, kuo gali.

 

Mes turime bendrą priešą ir jis turi būti nugalėtas. Ukrainoje.

 

Nes jei jis ateis čia, pas mus, turime žinoti, kad padarėme viską, ką galėjome, kad jį sutvarkytume už savo šalies ribų.

 

↡ Nuotraukoje: „lietuviškas“ M113 keliauja į Ukrainą.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 102 views0 comments

Comments


bottom of page