top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DAR VIENAS RUSIJOS LAIVAS DUGNE (2023 12 26)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Nors teroristinė Rusija savo Kalėdas švęs skirtingai nuo viso pasaulio tik kitų metų sausio septintą, tai netrukdo driskių propagandistams ir kitiems politiniams veikėjams gerti vodkę jau dabar. O prispangus – rašinėti žinutes soctinkluose, grasinant Europai ir JAV.
 
Štai neišsiblaivantis Dmitrijus Medvedas, buvęs Rusijos premjeras ir prezidentas, nesiorientuojantis, koks dabar mėnuo, sveikino su Kalėdomis ir sukeverzojo tokius kelis sakinius:
 
„Nuolatinė didelė infliacija ir ekonomikos augimo nebuvimas, energijos tiekimo iš Rusijos ir jos rinkos boikotavimas, minios ukrainiečių, kurie tuščiai šlaistosi Europos gatvėmis ir gauna didesnes pašalpas nei europiečių pensijos, išsigimę politikai, kurie šaukia apie Ukrainos ir Rusijos karą iki pergalės... Europa, labas! Kas su tavimi negerai, ar tu visiškai ligota? Linksmų Kalėdų.“
 
Atrodo, girtuoklis čia bandė prisiminti, ką FSB pasakų departamentas per savo propagandos kanalus įprastai bando skleisti Lietuvoje ir kitose ES/NATO rytų šalyse. Tuo tarpu kitas Kremliaus propagandistas Vladimiras Solovjovas pareiškė, kad NATO narių bendradarbiavimas rodo, jog Vakarai ruošiasi karui su Rusija. Esą siekiant užkirsti tam kelią, Rusija turėtų perimti JAV bazių Vokietijoje, Italijoje ir Portugalijoje kontrolę.
 
"Manau, kad visos amerikiečių okupacinės pajėgos turėtų būti išvestos iš Europos, o Rusijos karinės bazės turėtų būti išdėstytos toli nuo Rusijos Federacijos teritorijos", - vapėjo savo laidoje Solovjovas. "Pavyzdžiui, visiškai įmanoma užimti dalį amerikiečių parengtų karinių bazių Vakarų Europoje. Ramšteinas galėtų būti mūsų bazė. Mes labai gerai galėtume būti dislokuoti keliose bazėse Italijoje. <...> Tuomet nekils jokių klausimų. Tada būsime tikri, kad Europa elgsis labai padoriai ir jokia grėsmė mūsų valstybei nekils iš Europos teritorijos."
 
Be šių kliedesių, skirtų nuzombintai driskyno visuomenei, Kremlius suskrebeno žinutę ir Vakarams. Iš akiračio pradingęs FSB serialo apie opoziciją Putinui ir jo „rinkimus“ veikėjas A. Navalnas vėl pasirodė ekrane. Šįsyk jo štabo vadovas L. Volkovas, rezidavęs ilgą laiką Lietuvoje, pranešė, kad A. Navalnas yra pervežtas į kalėjimą netoli Vorkutos, už poliarinio rato. Esą tai padaryta dėl to, kad jis turėtų kuo mažiau kontaktų su išorės pasauliu ir nekeltų grėsmės prezidento rinkimams.
 
Čia atkreipiame dėmesį, kaip L. Volkovas „gudriai“ įpina kertines žinutes, skirtas nesigaudančioms Vakarų šalių visuomenėms: esą Rusijoje vyks „prezidento rinkimai“, ir esą Putinas bijo Navalno, kuris „humaniškuose“ režimo valdomos šalies kalėjimuose turi galimybę kažkokiu stebuklingu (gal demokratiniu?) būdu įtakoti „rinkimų“ procesus. Beje, pats L. Volkovas, atrodo, ruošiasi, o gal ir jau iškeitė Lietuvą į Čekiją, nes mūsų šalis jam pradėjo nepatikti. Gal dėl „rusofobijos“, o gal dėl būtinybės plačiau ir rimčiau veikti Europos centre.
 
Būtent toks signalas – plačiau ir aktyviau veikti – panašu, yra duotas visam Kremliaus agentūriniam tinklui, atvirai besidarbuojantiems propagandistams ir po Maskvos opozicijos kauke pasislėpusiems įtakos veikėjams.
 
Paprastai informacinės / psichologinės operacijos aktyviau vykdomos ruošiantis kokiems nors didesniems ėjimams ant žemės.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Geros naujienos iš Krymo. Šią naktį netilo sprogimai Fedosijos jūrų uoste, o vėliau Ukrainos karinių oro pajėgų vadas Nikolajus Oleščukas pranešė apie didelio desantinio driskių laivo "Novočerkask" sunaikinimą.
 
"O laivyno rusijoje vis mažiau ir mažiau! Šį kartą po Rusijos Federacijos Juodosios jūros laivyno flagmano - kreiserio "Maskva", seka didelis desantinis laivas "Novočerkask". Dėkoju Karinių oro pajėgų lakūnams ir visiems dalyvavusiems už darbą! Užsimaukite kelnes ir "namo" iš mūsų Krymo, kol dar nevėlu!", - rašė jis savo soctinklo paskyroje.
 
Sveikiname ir džiaugiamės tokia kalėdine dovana. Dvigubai džiaugiamės, nes „Novočerkasku“ buvo gabenami bepiločiai Irano orlaiviai „Shahed 131/136”.
 
Rusija pareiškė, kad jos pajėgos užėmė ir visiškai kontroliuoja Ukrainos rytuose esančią Marijinką. Televizinio šou metu, Rusijos karo nusikaltimų ministras S. Šoigu fiureriui Putinui raportavo: "Mūsų šturmo daliniai (...) šiandien visiškai išlaisvino Marijinkos gyvenvietę". Vladyka jam atsakė: "Mūsų pajėgos (dabar) turi galimybę pasiekti platesnę operatyvinę zoną".
 
Tačiau Ukrainos kariuomenės atstovas spaudai Oleksandras Štupunas paneigė šią informaciją sakydamas, kad "mūsų kariai yra prie administracinių Marijinkos sienų, mūšiai dėl miesto tęsiasi. Miestas visiškai sunaikintas, tačiau kalbėti apie visišką Marijinkos užėmimą neteisinga".
 
Driskiams taip reikia pergalių, kad jie jas ima ir susigalvoja.
 
↞ Trumpai ↠
 
Apsišaukėlis Baltarusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija baigė tiekti taktinius branduolinius ginklus į jo šalį. A. Lukašenka yra sakęs, kad Rusijos branduolinių ginklų laikymas jo šalyje yra skirtas atgrasyti Lenkiją, NATO narę, nuo agresijos.
 
Turkija suintensyvino antskrydžius prieš kurdų grupuotes Sirijoje ir Šiaurės Irake, keršydama už tai, kad savaitgalį Irake žuvo 12 turkų karių. Turkijos gynybos ministerija pirmadienį pareiškime nurodė, kad per šiuos smūgius žuvo mažiausiai 26 kovotojai.
 
Tuo tarpu kurdų vadovaujamų Sirijos demokratinių pajėgų atstovas Farhadas Shami soctinkle rašė, kad per Turkijos oro antskrydžius pirmadienį žuvo mažiausiai aštuoni civiliai gyventojai, tarp jų - dvi moterys.
 
Sekmadienį Ukrainos pasienio tarnyba pranešė, kad lenkų ūkininkai nutraukė Medykos-Šehyni sienos perėjimo punkto blokadą ir visiškai atnaujino sunkvežimių eismą. Tarnyba citavo Lenkijos pasieniečių pranešimą, kad protesto akcija priešais perėją baigėsi sekmadienį 9.30 val. ryto Kijevo laiku.
 
Pirmadienį per Izraelio aviacijos smūgį netoli Sirijos sostinės Damasko žuvo Irano revoliucinės gvardijos patarėjas, žinomas kaip Sayyed Razi Mousavi. Jis buvo atsakingas už Sirijos ir Irano karinio aljanso koordinavimą.
 
"Nekomentuosiu užsienio pranešimų, šių ar kitų Artimųjų Rytų pranešimų", - atsakydamas į žurnalisto klausimą sakė Izraelio kariuomenės atstovas spaudai kontradmirolas Danielis Hagari. "Akivaizdu, kad Izraelio kariuomenės užduotis yra ginti Izraelio saugumo interesus".
 
Sekmadienį Belgrado centre tūkstančiai žmonių susirinko į antivyriausybinį protestą, reikalaudami anuliuoti prieš savaitę vykusius parlamento ir vietos valdžios rinkimus, kurie, pasak tarptautinių stebėtojų, buvo nesąžiningi.
 
Remiantis preliminariais valstybinės rinkimų komisijos rezultatais, populistinė valdančioji Serbijos pažangos partija praėjusį savaitgalį vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose surinko 46,72 proc. balsų. Tarptautinė stebėjimo misija pirmadienį pareiškė, kad partija įgijo nesąžiningą pranašumą dėl žiniasklaidos šališkumo, netinkamos prezidento Aleksandro Vučičiaus įtakos ir balsavimo pažeidimų, pavyzdžiui, balsų pirkimo.
 
Kremlius, žinoma, darė viską, kad Vučičius ir jo sėbrai laimėtų.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Po baltos mišrainės, netikro zuikio ir aguonpienio su kūčiukais pertekliaus, daugelį lietuvių kamuoja pilvo pagirios.
 
O kur dar tas nerimstantis sąžinės balsas ir baimė lipti ant svarstyklių!
 
Štai jums mūsų patarimas: pasirinkite tinkamą aprangą ir eikite į gamtą pasivaikščioti. Po mišką, prie upės, parke. Neskubėdami, dėl nieko savęs ir kitų nekaltindami. Eikite ramiai, giliai kvėpuodami. Pasidžiaukite tuo, kad esate. Pabūkite su savimi ir su natūralia aplinka, pajuskite esantys jos dalimi.
 
Po kelių valandų vaikščiojimo, susitvarkys ir galva, ir viduriai.
 
Ir tas įkyrus vis prikaišiojantis sąžinės balsas turėtų nutilti.
 
↡ Nuotraukoje: „Novočerkasko“ sprogimo Fedosijoje akimirka.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
 


72 views0 comments

Comments


bottom of page