top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KANADOS KARIAI JAU UKRAINOJE (2024 03 02)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Kanada pranešė, jog Ukrainoje jau dirba nedidelis kiekis šalies kariškių. Nepaisant to, Kanada pasirengusi siųsti dar daugiau karių.

 

Kanados gynybos ministras Bilas Bleiras pareiškė, kariai būtų dislokuoti tam, kad apmokytų ukrainiečių karius.

 

"Tai reikėtų daryti gana atsargiai ir ribotai, kaip galimybę apmokyti. Nenorėčiau dislokuoti Kanados ginkluotųjų pajėgų personalo netoli operacijų teatro, dėl ko galėtų susidaryti įspūdis, kad mes prisiimame kokį nors kovinio vaidmens komponentą", - pareiškė Kanados gynybos ministras.

 

Nepaprastai šaunus ir teisingas ėjimas. Ne tiek svarbu, kokią funkciją Ukrainoje atlieka Kanados kariai, svarbus jų faktinis buvimas. Kuo daugiau NATO šalių karinio kontingento bus Ukrainoje, kad ir toli nuo fronto linijos, tuo daugiau gyvybių, miestų, namų ir gyvenviečių bus išsaugota.

 

Rusiją būtina spausti visomis priemonėmis, nusispjaunant į grasinimus Trečiuoju pasauliniu ir mojavimu branduoline kuoka. Ne tolimojo nuotolio ATACAMS, TAURUS ar dislokuoti NATO kariai eskaluoja karą su Rusija. Vakarų pirsčiojimai ir trypčiojimai vietoje Kremliaus nusikaltėlių šutvei kaskart atriša rankas, fantaziją ir tai pasireiškia naujais karo židiniais ir bombų kruša į Ukrainos miestus.

 

Jei Vakarai palaikytų, o Kijevas smogtų raketomis tiesiai į Kremlių ir Leningrado centrą - tai reikštų galą Putino režimui paros bėgyje.

 

Pranešama, jog Vokietijos vyriausybė parengė Rusijos karo su NATO scenarijų. Vokiečių analitikai mano, kad gali būti, kad į Vokietiją įsiverš Rusijos kariai, ir kad vokiečiams tikrai teks kautis. Taip skelbia “Bild”.

 

Kalbama apie keturis galimus karo etapus: dezinformacinį etepą; kibernetinius išpuolius ir sabotažą; Rusijos kariuomenės sutelkimą prie rytinių NATO sienų; pabėgėlius, diversijas, nuotolinius karinius smūgius į taikinius NATO teritorijoje, įskaitant Vokietiją.

 

Panašu, jog vokiečiai neskaitė Lietuvos prognozių, jog “karo šiandien nebus”.  Tikimės, kad bent skaitė Putka su Patruševu, ir pulti mūsų dabar jau - šiukštu! - nedrįs. Juokaujame. Iš tiesų, vokiečių scenarijai yra gerokai sutirštinti.

 

Rusija neįsiverš į Vokietiją artimiausius 10 metų, nes įveikti net vienos Lenkijos, driskiams nėra jokių teorinių ir praktinių galimybių.

 

Bet.

 

Nederėtų labai šaipytis iš vokiečių, kurie po Antrojo pasaulinio karo save laiko taikia nacija ir vengia atrodyti potencialia karų dalyve. Tad toks “blogiausias scenarijus” nėra panikos skleidimas, o vokiečių žadinimas ruoštis ir ginkluotis. Karui pasirengusi Vokietija visiškai kitaip atrodys NATO ir Ukrainos karo kontekste.

 

Pentagono vadovas Loydas Austinas mano, kad jei Ukraina pralaimės plataus masto karą su Rusija, pastaroji bus priversta kovoti su visu Šiaurės Atlanto aljansu. Gynybos sekretorius pabrėžė, kad būtina pritarti Kijevo finansavimui,  siekiant išvengti situacijos, kuomet viena agresorė grobia kaimynines teritorijas ir perbraižo pasaulio žemėlapį.

 

Austino teigimu, jei Ukraina pralaimės mūšio lauke, Rusija nesustos: "Jei esate Baltijos valstybė, tikrai nerimaujate, ar nebūsite kitas. Jie pažįsta Putiną. Jie žino, ką jis gali. Ir, atvirai kalbant, jei Ukraina žlugs, aš tikrai manau, kad NATO teks kovoti su Rusija”.

 

Manoma, kad Rusija planuoja įsiveržimą į Baltijos šalis, kuris visiškai neprimins pilno masto karo. O Vakarų gąsdinimui bus panaudoti branduolinio karo grasinimai.

 

Dar vienas… kuris neskaitė pranešimo, kad karo nebus. Ką jie ten Pentagone rūko?

 

Labai teisingas Baltijos šalių įspėjimas. Kai mūsų “strategai” negirdi ir nesuvokia, ką jiems sako JAV generolai, belieka tai pasakyti tiesiai šviesiai. Pentagonas mums perspėja, kad turime ruoštis ne konvenciniam pilno masto karui tankais, raketomis ir kitais dideliais geležiais. Rusija galimai ruošia ataką, kuri būtų panaši į netikėtą HAMAS įsiveržimą į Izraelio teritoriją ir baisias skerdynes, kurioms nebuvo pasirengusi viena geriausių pasaulio kariuomenių ir šalies žvalgybos tarnybos.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Pranešama, jog rusų kariuomenė kaupia atsargas ir mėgina daryti didelį prasiveržimą Donecko srityje Časiv Jaro link. Okupantai šią gyvenvietę laiko raktu tęsti puolimą prieš Konstantinovką ir Kramatorsko-Slaviansko aglomeraciją.

 

Per pastarąją parą fronto linijoje įvyko 82 koviniai susirėmimai. Iš viso driskiai atliko 9 raketų, 100 aviacijos smūgių, 161 kartą apšaudė ukrainiečių karių pozicijas ir gyvenvietes iš reaktyvinių ugnies sistemų "Vulkanas".

 

Naktį Rusijos teroristai atakavo Ukrainą, daugiausia Charkovą ir Odesą "Shahed" orlaiviais. Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos sunaikino 14 iš 17 skraidyklių.

 

Odesoje dronas pataikė mieste į daugiabutį pastatą, sunaikino dalį įėjimų ir 18 butų. Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų.

 

Ukrainos aviacija smogė 13 driskių  koncentracijos rajonų. Raketinės kariuomenės padaliniai sudaužė karinės technikos susitelkimo vietovę, sunaikino 3 artilerijos vienetus, 3 kontrolės punktus ir 3 rusų amunicijos sandėlius.

 

↞ Trumpai ↠

 

Pasaulio žiniasklaida - apie Aleksejaus Navalno laidotuves. Apie skanduojančius žmones, areštus, pamaldas, plojimus ir ovacijas. Ovacijomis buvo palydėta ir Navalno žmonos Julijos kalba Europos parlamente. Emocinga kalba. Gerai paruošta kalba. Paveiki kalba.

 

Mes ją įdėmiai išklausėm ir neradom nieko nauja be to, ką sakė Navalnas. O sakė, jog Rusijoje valdžią užgrobė saujelė banditų ir dėl karo, dėl korupcijos kalti tik jie. Ir nei žodžio apie žūvančius Ukrainos vaikus, sugriautus miestus, tautos genocidą. Nei žodžio apie Rusijos imperijos, FSB, SVR, GRU dekonstrukciją ir karo nusikaltėlių teismą.

 

Apgailestaudami konstatuojame, jog gerojo Rusijos caro projektas veikia. Tiek Vakaruose, tiek Lietuvoje. Yra naivuolių, manančių, kad pakeitus Putiną, pasikeis ir septyni milijonai Rusijos jėgos struktūrose tarnaujančių smogikų. Vaikiškai tikima, jog aštuoni šimtai tūkstančių Rusijos piliečių, žudančių, kankinančių ukrainiečių karius, kurie nusišauna, kaip mūsų partizanai, kad nepatektų gyvi į rusų marodierių ir sadistų nelaisvę, žudyti verčia Putinas.

 

Ne, mielieji - imperija ne Putinas. O šimtai tūkstančių imperijos projektuotojų ir milijonai Rusijos piliečių.

 

Ir atsikratykime vieną kartą baudžiauninko sindromo, kai sufleruojama, kad Nikolajus II, Petras I, Gorbačiovas ar Jelcinas buvo gerieji carai. Visi jie buvo vienodi mūsų bei kitų tautų genocido ir kančių kaltininkai.

 

Ir tol, kol Rusijoje neatsiras jėgos, drąsiai kalbančios apie imperijos dekonstrukciją, šalies integraciją į NATO ir ES - visos kalbos apie kitokią Rusiją tėra tik kitų carų, kitoniškas imperinių vizijų gaivalas.

 

Kol tariamoje rusų opozicijoje sėdi susirinkę buvę oligarchai, kagėbistai, komunistai ir kiti revanšo siekiantys veikėjai – tai nežada jokių esminių permainų. Kai atsiras tikri demokratai, kurie nuteis Sausio – 13-osios žudynių įtariamąjį Golovatovą, komunistų partiją, KGB ir kitas saugumo struktūras paskelbs nusikalstamomis, kai bus iš Kremliaus išmestas Leninas, kai bus atsiprašyta lietuvių, čečėnų, totorių, ukrainiečių ir kitų tautų už vykdytą ir vykdomą genocidą, sumokėtos reparacijos, kai bus pasmerkti imperiniai Puškino ir kitų panašių Rusijos kultūros veikėjų kūriniai, tik tada galėsime pradėti įžvelgti tam tikras realios Kremliaus opozicijos užuomazgas.

 

Kinijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į Putino branduolinį grasinimą kitoms pasaulio šalims. Ministerijos atstovė spaudai Mao Ning, pareiškė, kad branduoliniame kare nebus nugalėtojų, ir paragino išlaikyti santūrumą. Kinijos atstovė pabrėžė, kad būtina dirbti kartu, siekiant sumažinti įtampą ir strateginę riziką.

 

Pekinas vienu ypu sumažintų visas rizikas ir problemas pasaulyje, atsisakydamas rusiškų dujų, naftos ir nebetiekdamas technologijų rusiškiems ginklams.

 

Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas trečiadienį susitiko su Nikaragvos prezidentu Danieliu Ortega aptarti abiejų šalių teisėsaugos institucijų ir ekonomikos ministerijų bendradarbiavimo klausimų. Prieš tai kagėbistas lankėsi Kuboje. Kuba, Nikaragva, Venesuela, Afrikos šalys, Sirija - Kremlius mėgina apžioti visą pasaulį, nes juk Putinas sakė, kad Rusijos sienos niekur nesibaigia.

 

Tad vėl ir vėl, kuriami nauji vektoriai, priešai, įtampos židiniai, karai. Kol šikna nesuplyš. O suplyš. Rusija visuomet patirdavo krachą, kai įsiveldavo į kelis, skirtingų krypčių, apimties ir intensyvumo karus. Taip subyrėjo carinė Rusija, vėliau - sovietų imperija, subyrės ir Putino degalinė.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Pagaliau - ramybė. Karo nebus. Žmonės atsipūtė, atsipalaidavo ir… giliai užmigo.

 

Burtai suveikė. Svarbiausia, jog tai – tiesa.

 

Rusija artimiausius dešimt metų tikrai nepuls nei vienos NATO šalies ir nepradės su Aljansu pilno masto karo. Tai būtų Putino pabaiga tą pačią akimirką.

 

Jis tą labai gerai supranta.

 

Kad Putinas tiesiogiai nepuls, supranta ir mūsų generolai bei uolūs patarėjai ir pritarėjai, dėliojantys gynybos planus šiandienai ir ateičiai.

 

Viskas puiku.

 

Tik kaži ko pasienyje nerimsta postuose prie Belorusijos palikti beginkliai muitinės pareigūnai ir keli pištalietais ginkluoti pasieniečiai, girdintys miške, Baltarusijos pusėje, automatinių salvių papliūpas.

 

Pareigūnai sunerimę, informuoja, kad siena labai prastai, tiksliau visai neapsaugota, tarsi lauktume įsiveržiant rusų.

 

Ir ko jie tę kelia tą paniką? Matyt pasieny ryšys prastas. Neskaitė pareigūnai Feisbuke, kad karo nebus.

 

Nebus, tai nebus. Tie, kurie rašo, geriau viską mato. Iš aukščiau. Savo palydovais juk visą Belorusiją praskanuoja. Mato, net ką Lukašenka sapnuoja ir kokius debesėlius po koldra aukštyn leidžia.

 

↡ Nuotraukoje: Bučos savivaldos pastate - mokomoji medžiaga, kurią galima pačiupinėti.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications86 views1 comment

1件のコメント


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
3月03日

100%.

いいね!
bottom of page