top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KINIJOS IR RUSIJOS TIKSLAS – EURAZIJOS IMPERIJA (2024 05 18)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos diktatorius Putinas pareiškė, kad yra pasirengęs deryboms su Ukraina, tik nežino, su kuo derėtis. Kremliaus melagis pareiškė, kad Rusija seniai siekė derybų ir dėl to specialiai patraukė dalinius iš Kijevo, pamiršdamas paminėti, kad visos į pergalės paradą dardėjusios driskių tankų kolonos buvo sunaikintos.

 

"Mes vėl buvome apgauti", - verkia Putinas.

 

Kadangi vargšas Putinas buvo apgautas, todėl jis esą nebenori derėtis su Volodymyru Zelenskiu, nes jis "visus susitarimus išmetė į šiukšlių dėžę".

 

Su kuo ir apie ką reiktų derėtis tokiose derybose, kuomet Maskva garsiai ir aiškiai deklaruoja savo tikslus - sunaikinti Ukrainos valstybę, pripažinti okupuotas teritorijas Rusijos nuosavybe?

 

Kaip tikras reketininkas ir karo nusikaltėlis, Putinas taikos siūlymo akimirką į Ukrainą pasiuntė ne taikos balandžius, o bombas.

 

Putino vizito metu paskelbti bendri Kinijos – Rusijos tekstai, pareiškimai apie glaudžiausią  kultūrinį, ekonominį, karinį bendradarbiavimą, ordai intensyvinant puolimą ir žudynes Ukrainoje  - atveria kitą, labai aiškų geopolitinį, iki šiol už širmos slėptą paveikslą. Karą prieš Ukrainą, prieš Vakarus pradėjo ne viena Rusija, bet kartu su Kinija. Nėra jokių abejonių, jog pilno masto Rusijos invazija buvo ne tik suderinta, bet ir paskatinta Pekino. Šiandien Kinija, Si Dzinpingo asmenyje demonstratyviai remia kruviną Rusijos karą Ukrainoje ir yra šio nusikaltimo žmogiškumui bendraautorė. Tuo pačiu ir nusikaltimų bendrininkė. Skatinimas žudyti, žudiko ginklavimas, ekonominė paramą – taip pat karo nusikaltimas.

 

Tačiau, ką visgi tie diktatoriai – pirdylos mėgina pasakyti mums ir kokias siūlo „taikos“ sąlygas? Kinijos remiamos Rusijos bombos į Ukrainos miestus, siūlant „taiką“ barbarų kalba reiškia, jog vykdykite mūsų sąlygas, tada galbūt nustosime žudynes, žinoma, užgrobto neatiduosime. Įsileiskite kinų produkciją į savo rinkas be apribojimų, prekiaukite, nuimkite sankcijas ir pamirškite tą Ukrainą. Šis viešai atsiskleidęs geopolitinis, karinis - kriminalinis darinys formuoja naują takoskyrą tarp rytų ir vakarų. Tarp Azijos ir Europos. Tarp barbarų iš rytų ir vakarietiškos civilizacijos. Plika akimi matosi Pekino – Maskvos tikslai išstumti iš Europos JAV, užgrobti  naujas rinkas, pasodinti kontinentą ant kiniškos prekybos adatos, tokiu būdu sukuriant naują Eurazijos imperiją.

 

Kuo greičiau Europos lyderiai, tokie, kaip Emanuelis Makronas suvoks, jog turi reikalą su agresoriumi iš rytų, kurio tikslas sunaikinti Prancūzijos nepriklausomybę, tuo mažiau Paryžius drebės dėl rinkų prancūziškam brendžiui praradimo.

 

Tęsiasi didžioji kova už išlikimą. Ji vyksta ne tik  fronto linijoje. Ji verda žmonių galvose, kur grumiasi vienadienis godulys ir racionalus mąstymas bei galvojimas apie civilizacijos ateitį.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

JAV valstybės sekretorius Antoni Blinkenas pranešė, kad JAV skiria Ukrainai 2 mlrd. dolerių karinį finansavimą. Pareigūnas pridūrė, kad karinė parama iš pirmojo naujos papildomos pagalbos paketo, kurio bendra suma siekia 60 mlrd. dolerių, jau pakeliui į Ukrainą.

 

Teigiama, jog Baltieji rūmai, organizuodami paramos Ukrainai tiekimą, dirba ištisą parą.

 

Rusijai trūksta pajėgumų strateginiam proveržiui Charkove. Ginklai, kuriuos JAV teikia Ukrainai, turėtų būti naudojami Ukrainos teritorijoje, skelbia Pentagonas.

 

Vašingtonas keičia toną dėl tolimojo nuotolio ginklų naudojimo. Nors skelbiama,jog JAV mano, kad Valstijų ginklai naudojami Ukrainos teritorijoje, Loidas Austinas pareiškė, jog Jungtinės Valstijos neskatina naudoti JAV ginkluotės smūgiams Rusijos teritorijoje, tačiau sprendimą priima Ukraina.

 

Ši diplomatinė ekvilibristika reiškia Rusijos daužymo JAV ginklais leidimą pagal nutylėjimą.

 

Putinas pareiškė, kad Rusija šiuo metu nesiekia užimti antrojo pagal dydį Ukrainos miesto Charkovo. Esą Rusijos pajėgos žengia į šiaurės rytinę Charkovo sritį, kad sukurtų Rusijos pasienio regiono "saugumo zoną".

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba ir karinės žvalgybos agentūra teigia, jog atakavo svarbius Rusijos karinės logistikos objektus Kryme ir Rusijos Juodosios jūros pakrantėje. Smogta ne tik Novorosijsko jūrų uostui, objektams Sevastopolyje, bet ir naftos perdirbimo gamyklai Tuapsėje. Atakų metu buvo smogta Sevastopolio elektros stočiai, dėl ko nutrūko elektros energijos tiekimas.

 

Skelbiama, jog ukrainiečiai ruošiasi Krymo tilto sunaikinimui.

 

Įgyvendinus šį planą rusų atostogos pusiasalio kurortuose bus baigtos.

 

Fronto linijoje likviduota 1200 įsibrovėlių valkatų, 43 šarvuočiai, 36 artilerijos sistemos.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Eilės prie šašlykų, barbekiu, dešrelių, alaus, stipresnio birzgalo.

 

Automobiliai, prištabeliuoti rūbų, gėrimų, maisto, įvairiausių riedėjimo priemonių, vaikų žaislų, apkabinėti dviračiais ir vandens dviračiais, su prikabintomis valtimis, kubilais, baidarėmis, kliuksėdami ir tilindžiuodami lekia link ežerų.

 

Poilsis garantuotas.

 

Pirmas šašlyko dūmas, pirma taurelė… atsiriša liežuviai, aidi juokas, muzika… ir kai kas krenta nelygioje kovoje su svaigalais, taip ir nepasiekęs ežero kranto. O antra dieną taisydamas sveikatą, lieka verandoje ar pavėsinėje prie stikliuko ir vakarykščių kalbų… kalbų apie tą pačią kasdienybę, tą pačią buitį, tas pačias intrigas kolektyve, tą pačią Šimonytę, Vaitkų ir kitus rutininius rūpesčius.

 

Valtys ir dviračiai lieka nepajudinti, tuo tarpu gamta ilgesingai laukia, kol jos patalus palies trapios, it dygstantys bulvių daigai baltos miestiečio kojos.

 

O galbūt šiandien visgi pavyks pabėgti nuo to, kas mus visus kasdien slegia biuruose, darbuose, namuose – intrigų, buities, išmoktų sąvokų pasaulio, kurios kasdien mus vargina savo neišsprendžiamumu.

 

Gal bus smagiau apsvaigti sėdint valtyje… nuo ajerų, pakrančių žolių kvapo, gervių spygavimo ir lakštingalų trelių, nei klausytis kasdien automobilyje girdimos “raminančios” muzikos?

 

Nes bėgdami nuo kasdienybės, tačiau joje likdami net ir pakeitę aplinką, mes niekur nuo problemų nepabėgame ir nepailsime. Mes verdame tame pačiame kasdienybės katile, dirbame, vargstame.

 

Tad gal… paprasčiausiai nereikia bėgti nuo savęs.

 

Reikia priešingo - pabūti su savimi.

 

Tyloje.

 

Pasakiškoje ežero bangų šnarėjimo tyloje.

 

To jums šiandien ir linkime.

 

↡Nuotraukoje: vėl į Ukrainą, nors sprendimo raktas, greičiausiai, jau vėl Vakaruose.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 48 views0 comments

Comentarios


bottom of page