top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KOKIU TIKSLU SUAKTYVINTAS BRANDUOLINIS BAUBAS? (2024 03 13)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Vakarams po daugiau kaip dviejų plataus masto karo Ukrainoje metų prakalbus apie galimybę siųsti karius stabdyti ordos, Kremlius užsuko plačią propagandos kampaniją. Kertama į pačią silpniausią demokratijų vietą, apie kurią kalbėjo dar rusofašistas Žirinovskis.

 

Branduolinio ginklo panaudojimo baimę.

 

Ši baimė yra tokia stipri, kad sąjungininkai privertė viešai Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį pareikšti, kad esą NATO kariai, NATO valstybių karinis kontingentas yra nereikalingas Ukrainoje, kad pakanka ukrainiečių, kurie kaunasi prieš driskius fronte. Branduolinė retorika spaudžia sprendimų priėmėjams Vašingtone ir Briuselyje smegenis. Galėtų spaust pautus, bet dauguma jų, sėdinčių gerai vėdinamuose kabinetuose, su kava ir kruasanais darbo pertraukų metu, tarp kojų nieko neturi. Gavelio kanukžmogiai realybėje.

 

Nesvarbu, kad teroristinės Rusijos saugumo tarnybų ir oligarchų elitas valdo didžiulius turtus ir banko sąskaitas Vakaruose, kad jų žmonos ir vaikai kasdien lankosi Vienos „Prados“ ar „Hugo Boss“ parduotuvėse, kad jų draugai ir artimi giminaičiai ten mėgaujasi prabanga, kurios nei vienas iš Maskvos elito nenori atsisakyti. Nesvarbu, kad pačios saugumo tarnybos ir jėgos struktūros pakeistų Putiną kitu putinu, jei tik užčiuoptų bent menkiausią galimybę, kad Rusijos fiureris iš tiesų pamišo ir rengiasi duoti įsakymą branduolinės kuokos naudojimui. Nesvarbu ir tai, kad netgi gavę tokį nurodymą, vykdytojai jį 99 atvejais iš 100 patys sabotuotų, nes netgi girtuoklis Gerasimovas, einantis driskių kariuomenės vado personažo pareigas žino, kuo baigtųsi realus tokio ginklo panaudojimas.

 

Vakarų baimė tokia didelė, kad jau ilgą laiką kryptingai judama link visuomenių paruošimo apie galimą laikiną aneksuotų Ukrainos teritorijų atidavimą Rusijai mainais į pažadus, kad to užteks trapiai taikai sudaryti.

 

Būtent todėl vakar caras Putinas perspėjo Vakarus, kad Rusija techniškai yra pasirengusi branduoliniam karui ir kad jei JAV nusiųstų savo karius į Ukrainą, tai būtų laikoma reikšmingu karo eskalavimu. "Kariniu-techniniu požiūriu mes, žinoma, esame pasirengę", - sakė Putinas televizijai "Rossija-1" ir naujienų agentūrai RIA, atsakydamas į klausimą, ar šalis tikrai pasirengusi branduoliniam karui.

 

Kartu jis padavė ir strategų iš FSB ir GRU paruoštą informacinį saldainį sakydamas, kad „(JAV) yra pakankamai specialistų Rusijos ir Amerikos santykių ir strateginio santūrumo srityje. Todėl nemanau, kad čia viskas krypsta į tai (branduolinę konfrontaciją), bet mes esame tam pasirengę".

 

Pačiame driskyne jau nuo sekmadienio propagandistai voliojo branduolinio smūgio Vakarams temą, o Solovjovas savo vakarinėje televizijos laidoje „prašė“ Maskvos valstybinio universiteto pasaulinės politikos fakulteto prodekano pavaduotojo Andrejaus Sidorovo pareikšti savo nuomonę.

 

"Klausimas yra ne apie tai, ar naudoti branduolinius ginklus, o prieš ką", - atsakė A. Sidorovas. "Dažnai kalbama apie Prancūziją arba Didžiąją Britaniją".

 

Tada Solovjovas jį pertraukė ir išvardijo keturias NATO šalis: "Prancūzija, Vokietija, Lenkija arba Didžioji Britanija, taip?", kol Sidorovas tęsė: "Turiu omenyje Jungtines Amerikos Valstijas", nes, skirtingai nei kitos Europos šalys, "jos kelia egzistencinę grėsmę Rusijai".

 

Lyg suderintame orkestre, Vakarų žiniasklaida taip pat ėmėsi skelbti visokią „žvalgybinę“ informaciją apie tai, kad esą JAV „žinojo“ ir „žino“ apie Maskvos svarstymus panaudoti strateginius ginklus.

 

Tai, ką stebime, yra pats paprasčiausias, tiesioginis ir primityvus panikos kėlimas, kuris yra nepaprastai pavojingas Ukrainai. Vakarų, ypač JAV pasidavimas branduoliniam šantažui – tai ne vien tik svarstymo apie karių siuntimą į Ukrainą atsisakymas. Spaudimas Kijevui kraujas iš nosies sėsti prie menamų derybų stalo yra mirtinai pavojingas mums, gyvenantiems rytiniame NATO flange.

 

Ukrainos prezidentui sutikus su primestomis žaidimo taisyklėmis, labai tikėtina, kad gali įvykti tai, ko ilgą laiką planavo bei siekė Maskva. Kariams atsisakius paklusti ir sudėti ginklus, pusei visuomenės juos palaikant, rusų diversantams ir įtakos agentams veikiant, gali kilti pilietinis karas.

 

Kaip tai gali pasisukti, ir iki ko privesti, jums, mielieji, tikimės, nereikia aiškinti.

 

Be to, branduoliniam šantažui pavykus, jėgos struktūroms Maskvoje bus neabejotinai uždegta žalia šviesa judėti toliau į vakarus. Vakarai, mes, JAV turi reikalų su karo nusikaltėliais, tikrais teroristais, kurie nesilaiko jokių taisyklių, kurie spardo gulintį į galvą tol, kol jį nužudo.

 

Negebėjimas ar nenoras tą suprasti yra pati tikriausia savižudybė.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Jungtinės Valstijos paskelbė apie naują skubios karinės pagalbos Ukrainai paketą, kuriuo siekiama patenkinti svarbiausius Ukrainos poreikius. Lėšos šiam paketui buvo rastos nustačius, kad buvo sutaupyta lėšų pagal ankstesnes sutartis. Paketą sudaro raketos "Stinger", šaudmenys HIMARS; įskaitant kasetinę artileriją, 105 mm artilerijos užtaisai ir kita būtina karinė įranga. Bendra paketo vertė siekia 300 mln. JAV dolerių pagal PDA programą - tiesioginį tiekimą iš JAV kariuomenės atsargų.

 

Vakar ordai sudavus raketų smūgį Krivoj Rogui, žuvo trys žmonės, sužeistųjų skaičius išaugo iki 44, tarp jų - du kūdikiai. Dnipro srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas  rašė: "Krivoj Rogo ligoninėse tęsiasi kova dėl gyvybės .... Po vakarinio priešo puolimo yra aštuoni "sunkieji". Tarp jų trys vaikai, įskaitant 4 metų berniuką".

 

Po apšaudymo į ligoninę paguldyta daugiau kaip 20 žmonių, jauniausi nukentėjusieji yra iki metų amžiaus - 2 mėnesių berniukas ir 11 mėnesių mergaitė.

 

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir pažadėjo, kad atsakydami į tai pridarysime nuostolių Rusijai. "Jie Kremliuje turėtų priprasti prie to, kad teroras jiems nelieka nebaudžiamas", - pridūrė jis.

 

Legionas „Rusijos laisvė“, Sibiro batalionas ir Rusijos savanorių korpusas įsiveržė į Rusijos teritoriją. Dengiami tankų ir kitos šarvuotos technikos jie susirėmė su driskių kariuomenės ir saugumo pajėgų daliniais prie sienos su Belgorodo ir Kursko sritimis. Vienas iš ginkluotų rusų partizanų, A. Baranovkis teigia, kad jiems pavyko užimti Tiotkino kaimą Kursko srityje, esantį mažiau nei už 4 km nuo sienos su Ukraina.

 

Ilja Ponomariovas, kuris yra idėjinis ir politinis ginkluotos rusų rezistencijos lyderis siekia išlaisvinti Rusiją nuo Putino ir suardyti nusikalstamas Kremliaus jėgos struktūras perversmo būdu, nutraukti karą ir sugrąžinti užgrobtas Rusijos teritorijas šalims, kurioms jos ir priklauso.

 

Per pastarąją parą fronto linijoje įvyko 91 karinis susirėmimas. Ukrainos generalinio štabo duomenimis, Kupjansko kryptimi gynybos pajėgos atrėmė 4 priešo atakas Charkovo srities Sinkivkos ir Tabajevkos rajonuose.

 

Tuo pat metu Limano kryptimi gynėjai atrėmė 7 priešo atakas Belogorovkos vietovėse Luhansko srityje ir Terno vietovėje Donecko srityje. Bachmuto kryptimi mūšiai vyko vietovėse į rytus nuo Časiv Jaro, Ivanivskės, Andrejevkos ir Kleščejevkos Donecko srityje. Ten buvo atremti septyni puolimai.

 

Avdijivkos kryptimi rusai surengė 26 puolimus Berdyči, Orlovkos, Tonenkės ir Pervomaiskojės miestų rajonuose Donecko srityje, bet jie nebuvo sėkmingi.

 

Vakar Ukraina dešimtimis bepiločių lėktuvų ir raketomis apšaudė taikinius Rusijoje, padarydama didelę žalą vienai didelei naftos perdirbimo gamyklai. Per vieną didžiausių iki šiol Ukrainos bepiločių orlaivių atakų prieš Rusiją Maskva teigė esą numušusi 25 Ukrainos bepiločius orlaivius virš Maskvos, Leningrado, Belgorodo, Kursko, Briansko, Tulos ir Oriolo regionų.

 

Nuo smūgių kilo gaisras "Lukoil" naftos perdirbimo gamykloje Kiryšio miesto pakraštyje. Gamykla yra antrai pagal dydį Rusijoje.

 

↞ Trumpai ↠

 

Tūkstančiai žmonių antradienį išėjo į Slovakijos sostinės Bratislavos gatves išreikšti paramos Ukrainai ir protestuoti prieš Slovakijos vyriausybę, kuri, kritikų teigimu, pernelyg priartėjo prie Rusijos.

 

Ministro Pirmininko Roberto Fico vyriausybė nuo pat atėjimo į valdžią praėjusių metų spalio mėn. sukėlė kritikų nerimą, nes griežtai kritikavo Europos karinę pagalbą Ukrainai ir siekė atnaujinti kultūrinius ir politinius ryšius su Rusija.

 

Antradienį Izraelio karo lėktuvai antrą dieną iš eilės smogė giliai į Libano teritoriją. Žuvo du "Hezbollah" nariai iš Bekaa slėnio, vėlai antradienį vėlai vakare pareiškė Irano remiama grupuotė.

 

Izraelio kariuomenė pranešė, kad jos naikintuvai "smogė dviem "Hezbollah" kariniams valdymo centrams" Baalbeko rajone, atsakydami į anksčiau tą dieną "Hezbollah" paleistas raketas į šiaurės Izraelį.

 

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį perspėjo JAV Atstovų Rūmų pirmininką, kad nuo to, ar respublikonas leis balsuoti dėl 60 mlrd. dolerių karinės pagalbos Ukrainai, priklauso "milijonų žmonių likimas" ir "tūkstančiai gyvybių".

 

"Tai nėra kažkoks politinis susirėmimas, kuris (tik) svarbus Amerikos politinėje scenoje. Džonsono nesugebėjimas priimti teigiamo sprendimo kainuos tūkstančius gyvybių. Jis už tai prisiima asmeninę atsakomybę", - žurnalistams sakė D. Tuskas.

 

Europos Sąjungos šalys ketina susitarti dėl naujo 5 mlrd. eurų papildymo fondui, iš kurio finansuojamos karinės siuntos Ukrainai, antradienį pranešė laikraštis "Financial Times", remdamasis keturiais su diskusijomis susipažinusiais pareigūnais.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Vakar prie savo namų Valakampiuose Vilniuje buvo užpultas taip vadinamos vienos iš Rusijos opozicijos – navalnistų – grupės štabo vadovas L. Volkovas.

 

Užpuolikas jį mušė plaktuku.

 

Palikdami nuošalyje emocijas ir įvairiausias teorijas apie tai, kaip Kremliaus režimas norėjo susidoroti su dar vienu išgalvotą grėsmę Putinui keliančiu asmeniu, pamąstykime, kas įvyko.

 

O įvyko štai kas. Kažkam labai norėjosi parodyti, kad Lietuva yra nesaugi šalis. Nesaugi šalis politinio prieglobsčio joje pasiprašiusiems taip vadinamiems Kremliaus opozicionieriams.

 

Mus jau pernai buvo pasiekusi informacija apie tai, kad Navalno štabas kartu su Volkovu ieško galimybių persikelti į Ispaniją arbą Čekiją dėl neva didžiulės Lietuvoje tvyrančios rusofobijos. Tačiau to padaryti taip paprastai neleido įvairios konvencijos, nes politinio prieglobsčio prašytojas paprastai turi reziduoti toje šalyje, kuri jam tą prieglobstį suteikė.


Ką gi, dabar jau yra oficiali priežastis.

 

Tačiau mes taip pat atmetame ir neva žinias apie tai, kad pats Volkovas susiorganizavo savo paties užpuolimą. Esą apie tai liudija medinis plaktukas, o ne, pavyzdžiui, beisbolo lazda. Mintis ta, kad Volkovas pats savęs nenorėjo rimtai sužaloti.

 

Plaktukas – aliuzija į „Wagner“ kūjį, kurį mėgo kaip pasityčiojimą siuntinėti Prigožinas Europos šalių politiniams veikėjams – skirtas pažeminti Volkovą, todėl vargu, ar gali būti argumentu savo paties užpuolimo įrodymui.

 

Greičiausiai, Volkovas nieko apie užpuolimą nežinojo, o užpuolimo organizatoriai pasiekė ir kitų tikslų: toliau rodo, kad nebaudžiami gali veikti Lietuvoje; toliau kelią nerimą ir sumaištį; toliau volioja kiek primirštą Navalno „kankinystės“ temą ir galimai nukreipia dėmesį nuo tikrosios rusų ginkluotos rezistencijos veiksmų pačioje Rusijoje ties Ukrainos siena.

 

Ir ne, Volkovo Kremlius nenorėjo nužudyti. Pamirškit apie tai.

 

↡ Nuotraukoje: mažas dronas – didelis driskių siaubas.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications 

96 views0 comments

Comments


bottom of page