top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIUI NEPAVYKO LIKVIDUOTI ZELENSKIO (2023 04 07)

Politinis strateginis lygmuo

Skambučių telefonu virtuozas Emanuelis Macronas teigia, jog įtikino Xi Jinpingą paskambinti Volodymyrui Zelenskiui. Esą būtent dėl to Prancūzijos ir Kinijos vadovų derybos nebuvo bevaisės. Tai patvirtino ir Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Pranešama, jog Xi lauks tinkamo momento tokiam skambučiui. Kadangi Xi nemoka taip meistriškai valdyti telefono aparato ir skambinėti draugams ir nedraugams, kaip Emanuelis, to skambučio gali tekti palaukti.

Turtinga Prancūzija. Gali sau leisti savo valstybės vadovą ir visą jo svitą nuskraidinti į Kiniją vien tam, kad įtikintų kompartijos begemotą skambučio Kyjivui reikalingumu. Visgi, pasidžiaukime, jog Europos šalių lyderiai laikosi senų pokalbio telefonu tradicijų, o ne rašinėja vienas kitam žinutes Messenger‘iu arba komentuoja po Feisbuko įrašais.

Kovo pabaigoje Ukraina nusiuntė Xi oficialų kvietimą apsilankyti Ukrainoje. Zelenskio teigimu, jam daugiau nei metus nepavyko tiesiogiai pasikalbėti su Kinijos vadovu. Tačiau Xi po truputį keičia toną ir skelbia, jog "Kinija kartu su Prancūzija yra pasirengusi kreiptis į tarptautinę bendruomenę, kad ši išliktų racionali ir rami".

Xi siūlo "apsaugoti aukas, įskaitant moteris ir vaikus", kitaip tariant, kariauti ne per daug, šaudyti ir žudyti saikingai bei atsargiai. Taip, kad nebūtų sukeltas branduolinis karas.

Baltarusijos valdžia jau nebenori dislokuoti branduolinio ginklo Lenkijos pasieny, tačiau mąsto apie branduolinių ginklų dislokavimą bet kurioje kitoje šalies dalyje. Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius Aleksandras Volfovičius. "Kovinių galvučių nebūtina dislokuoti prie Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos sienų. Jas galima patalpinti bet kur. Baltarusijos ilgis – 600 kilometrų. Baltarusijos teritorijoje buvo daugiau kaip 43 branduolinio ginklo dislokavimo vietos, kai buvo Baltarusijos karinė apygarda. Visos jos išliko", – teigia pareigūnas.

Mūsų manymu, šie žingsniai – tai Kremliaus atgrasymo politika, siekiant įbauginti NATO nares. Šio grasinimo adresatas, pirmiausia – Lenkija. Lenkija, dėl savo principingos, nuoseklios, racionaliai karingos politikos Rusijos atžvilgiu, šiandien yra neabejotina ne tik regiono, bet ir viso Vakarų pasaulio lyderė, demonstruojanti, jog su Maskva reikia kalbėti jėgos kalba ir nekreipti dėmesio į Kremliaus cypavimus.

Teroristas Putinas ir kolūkio pirmininkas Lukašenka susitikime Maskvoje aptarė ekonominio bendradarbiavimo plėtrą ir gynybinių ryšių tarp šalių stiprinimą. Putinas sakė, kad bus "glaudžiai dirbama" pagal sąjungos susitarimą, kuris sustiprino Baltarusijos ir Rusijos politinius, ekonominius ir karinius ryšius.

Du seni KGB pirdžiai mėgina strateguoti pasaulio ateitį ir leidžia bezdalų uždangas. Nukvakę nevykėliai.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, jog Kremlius neatsisakė planų likviduoti Ukrainos prezidentą V. Zelenskį. Patarėjo M. Podoliako teigimu, Zelenskis išgyveno daugiau nei dešimt pasikėsinimų į jo gyvybę. "The Independent" teigimu, Zelenskis nuo karo pradžios išgyveno daugiau kaip 12 bandymų nužudyti. Kai kuriems iš jų sutrukdė CŽA informacija iš JAV.

Ukrainos Gynybos ministerija patvirtino, kad Zelenskį ketino nužudyti ir Rusijos "Wagner" marodieriai. Maskva nesugebėjo Zelenskio įveikti politiškai, tačiau mėgina susidoroti fiziškai.

Mulkiai Kremliuje turi suvokti, jog Zelenskis – ukrainiečių tautos siekių simbolis. Kol kovoja nors vienas ukrainietis, tol gyvens ir Zelenskis.

D. Peskovas pareiškė, jog Kremlius nemato kitos išeities, kaip tik tęsti karą Ukrainoje. "Rusijos Federacijai kol kas nėra kitų kelių, kaip tik tęsti specialiąją operaciją, situacija nerodo jokių taikaus sureguliavimo perspektyvų", – pareiškė Putino burna.

Peskovas teisus. Jis ir jo vergvaldys neturi jokių kitų variantų, kaip toliau kariauti ir žudyti. Nutraukę karinius veiksmus, mulkiai bus kaip mat sudoroti savų ir nuteisti svetimų. Tad karas kol kas – Putino išlikimo garantas.

Operacinis lygmuo

Technologijų karas.

Ukraina pareiškė, jog nors Vakarai remia šalį sovietiniais MiG naikintuvais, jie vis dėlto yra praėjusio amžiaus atgyvena. Ukrainos oro pajėgų vadas teigia, kad Kyjivui labai reikia F–16, kurie, jo teigimu, yra "keturis ar penkis kartus" efektyvesni už šiuo metu naudojamus sovietinius kledarus.

Serhijus Holubcovas teigia, kad nors sąjungininkų dovanoti sovietinių laikų naikintuvai MiG–29 yra "svarbus žingsnis", "F–16 yra naikintuvas, kuris tapo daugiafunkciniu orlaiviu, galinčiu vykdyti visą spektrą oro užduočių. MiG–29, deja, yra iš praėjusio amžiaus", – sakė kariškis.

Džiugu, kad Ukraina, paragavusi priešakinės NATO ginkluotės, nebenori sėsti į sovietinį rusišką laužą. Tai lūžis ne tik mūšio lauke, tačiau ir mąstyme.

"Ukroboronprom" pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo gaminant 125 mm tankų sviedinius. Susitarimas su Lenkija skirtas dideliam kiekiui 125 mm šaudmenų tankų patrankoms gaminti. Atsižvelgiant į didelę Rusijos raketų atakų prieš "Ukroboronprom" įmonę rizikas, svarstoma galimybė įrengti naujas gamybos linijas Lenkijoje.

Rusijos karių savanorių korpusas, kurio kovotojai kovoja Ukrainos pusėje, "vėl apsilankė" Briansko srityje. Proukrainietiški rusų kariai, atlikę "kovines užduotis", pabendravo su vietos gyventojais, įteikė jiems lankstinukus ir paprašė pasislėpti būsimų karo veiksmų metu.

Karinė operacija įvyko iškart po to, kai Briansko srities gubernatorius Aleksandras Bogomazas pranešė, jog vietos FSB sužlugdė "ukrainiečių žvalgybos grupės bandymą patekti į Rusijos teritoriją.

Labai sveikintina karinė operacija, demonstruojanti, jog Rusijos sienos kiauros, miesteliai neapsaugoti, o visokie pareiškimai apie sėkmingas FSB operacijas yra ne kas kita, kaip pačios FSB sukurpti pasakų departamento rašinėliai.

Taktinis lygmuo

Panašu, jog teroristinė Rusija neteko potencialo rengti masines raketų atakas, nes praėjusią parą tik 5 kartus smogė raketomis ir sudavė 18 oro smūgių.

Zaporižės ir Chersono ašyse rusai rengia įtvirtinimus, laukdami ukrainiečių puolimo.

Krymo gyventojai apgaudinėjami, verčiant juos kasti tranšėjas ir rengti įtvirtinimus ir už darbą nesumokant pinigų. Pranešama, kad statybos darbuose dalyvauja nemažai alkoholikų.

Rusai tiksliai nežino, kur puls Ukraina. Ar tai bus kontrpuolimas rytuose, ar puolimas pietryčiuose, o gal – pietuose? Rusijos generolai dreba, nes suvokia, kad su driskių likučiais visos fronto linijos neišsaugosi.

Lietuva

Metas nurimti. Ypač besitaškantiems nešvankybėmis, įžeidimais, besipuikuojantiems savo postais, didybe, įtaka ir valdžia.

Primename, jog viskas, visutėliškai, vieną dieną baigsis, o įtakingiausieji taps eiliniais, kitaip tariant, tuo, kuo jie labiausiai bijo tapti. Jų supratimu – niekuo.

Galų gale, visi sergame nepagydoma liga – gyvenimu, kuri neišvengiamai baigiasi mirtimi.

Tai ne pikta replika – tai realybė. Realybė verčianti suvokti, jog žmogus, kuris mąsto ir kalba priešingai, nei pirmieji valstybės asmenys, nusipelno pastarųjų pagarbos ir globos.

Kol mūsų aukščiausieji šito nesuvoks, arba kol į jų vietą neateis save ir kitus gerbiantys žmonės, ir toliau skęsime intrigų ir rietenų srutose.

Nuotraukoje 436–osios oro uosto eskadrilės kariai krautuvu perkelia 155 mm sviedinius, kurie galiausiai iškeliauja į Ukrainą. (AP nuotrauka/Alex Brandon).
Primename, kad galite savo 1.2 procento nuo sumokėto pajamų mokesčio pervesti šias apžvalgas kuriančiai agentūrai, įmonės kodas 305974366.

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


59 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page