top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIUS DĖL TERORO AKTO KALTINA VAKARUS (2024 03 26)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Arba Maskvoje kai kam pavažiavo stogas, arba Putino chunta neberado būdų, kaip ir ką apkaltinti dėl teroristinio išpuolio pamaskvėje, nes pasipylė pusiau paslėpti ir visiškai atviri kaltinimai Vakarams.

 

Vieno pagrindinių Kremliaus portalo analitikai, aiškindamiesi, kas kaltas dėl žmonių žudynių “Crocus City Hall”, skelbia, jog cituojame: “Jie, neginkluoti, žuvo kare, kurį prieš mus pradėjo Vakarų šalys, naudodamos Ukrainą (prarasdamos valstybės bruožus ir įgaudamos teroristinio darinio bruožus) ir radikalųjį islamizmą kaip mirties ginklą”.

 

Toliau į tą patį teroristinį paveikslą talpinami “savižudiški” (teroristiniai) išpuoliai Belgorodo ir Kursko regionuose, smūgiai naftos perdirbimo gamykloms; į tą pačią košę pilamos „kenkėjiškos“ Vakarų pastangos sužlugdyti Rusijos „prezidento“ rinkimus. Tačiau, pasak Kremliaus trubadūrų, visi priešo ėjimai nepavyko. Teigiama, jog teroristinio išpuolio organizatoriai (Vakarai) chirurginiu būdu įvardijo rusų visuomenės skausmo tašką – migrantus ir su jais susijusį radikalųjį islamizmą. Būtent dėl to esą pasirinkti keturi Tadžikistano piliečiai. Priešas esą būtų suradęs žydus, rusus ar juodaodžius iš Afrikos, tačiau pasirinko musulmonus iš Vidurinės Azijos. Kaip priedangą.

 

Kitaip tariant, teigiama, jog Vakarai pasirinko keturis tadžikus, juos už grašius pasiuntė žudyti rusų, kad istorija būtų panaši į islamo fundamentalistų išpuolį. Esą žmones būtų šaudęs bet kas. 

 

Rusijos užsienio teroro ministerija, vadovaujama Sergejaus Lavrovo pučia tą pačią dūdą, ir prisimindama 1999 m. karinio konflikto Jugoslavijoje sureguliavimą, tai vadina “NATO ataka prieš Jugoslavijos Federacinę Respubliką”. Esą tai buvo NATO smūgis tarptautinės teisės sistemai ir Europos saugumo pamatams, padėtiems po Antrojo pasaulinio karo.

 

Lavrovo rašliavotojai teigia, jog Vakarai paėmė teroristus (!) iš Kosovo išlaisvinimo armijos į savo apsaugą, suteikė regionui pseudovalstybės statusą ir nuosekliai skatino išvaryti iš ten vietinius serbų gyventojus. Maskva kaltina, jog lygiai taip pat Vakarai “puoselėjo neonacinį režimą Ukrainoje, vykdantį genocidą (!) prieš Rusijos gyventojus ir įtraukė šalį į karinę konfrontaciją”.

 

Maskva grasina, jog neleis iškraipyti Jugoslavijos istorijos ir įžeidinėti nekaltų NATO budelių (!) aukų atminimo.

 

Kremliaus chuntos isterikų chore vakar solo partiją atliko Dmitrijus Medvedevas, ragindamas nužudyti visus su teroro aktu susijusius asmenis. "Visi manęs klausia. Ką daryti? Jie buvo sugauti. Gerai padirbėta visiems, kurie juos sugavo. Ar reikėtų juos nužudyti? Turime. Ir mes tai padarysime. Bet svarbiau nužudyti visus su tuo susijusius asmenis. Visus. Kas mokėjo, kas simpatizavo, kas padėjo. Nužudykite juos visus", - ragina D. Medvedevas.

 

Rusijos žmogaus teisių komisarė Tatjana Moskalkova paragino tarptautinę bendruomenę (kurią?) vienytis  ir pakartojo Putino žodžius, kad sulaikyti teroristai, kuomet jie bandė ieškoti prieglobsčio kirsdami netoliese esančią Ukrainos sieną.

 

Ant FSB karinės/psichologinės operacijos torto vyšnią uždėjo Putinas, vakar pareiškęs, kad už islamo radikalų iš “Crocus” stovi tie patys žmonės, kurie „ukrainiečių rankomis nuo 2014 m. kovoja su Rusija”.

 

Kitaip tariant, Kremlius mėgina teroro akto kaltę suversti tiems, nuo ko šiuo metu, pasak Putino klikos, dabar labiausiai kenčia Rusija – Vakarams ir Ukrainai. Kraujas, aukos bus nurašyti ant “budelių, fašistų, neonacių”, kurie “pradėjo karą prieš Rusiją”. O karą pradėjo Vakarai.

 

Visos šios žinutės yra skirtos ne mums, o milijonams balvonų Rusijoje. Milijonams, kurie kasdien valgo Kremliaus informacinį mėšlą ir juo šventai tiki. Mes visi kartu turime suvokti, jog šis informacinis karas nėra JAV ir Rusijos ginčas, kur dvi pusės siekia įrodyti savo teisumą, nustatant tikruosius teroristus ir jų užsakovus. Lietuvoje, Europoje, JAV tokia diskusija galima. Rusijoje - ne. Ten viskas yra taip, kaip pasakė fiureris. Ir ne kitaip.

 

Šiuo atveju ne tiek svarbu, kad teisus Vašingtonas, kiek svarbu, ką skelbia Maskva. Pamėginęs “prastumti” teroristinės Ukrainos failą, tačiau jam “nepaėjus”, Kremlius terorizmu dabar kaltina Vakarus. Vakarai esą stūmė Ukrainą kariauti su Rusija, Vakarai rengė teroristus.

 

Tai nėra geri ženklai. Tai raginimas telktis „kryžiaus žygiui“. Panašu, jog FSB, GRU, SVR nutarė užsukti neapykantos prieš Vakarus malūną. Tai ne vienadienis procesas. Pakelti ordą ukrainiečių žudynėms Maskvai prireikė beveik 10 metų. Karo metu tokie procesai trunka žymiai greičiau.

 

Tačiau problema, jog nei Vašingtonas, nei Briuselis šio Maskvos ėjimo kol kas nepastebi. Visi gyvena savo burbuluose. JAV medijos skelbia, jog už teroro akto slypi ISIS ir Ukraina nekalta. Tačiau, kad pačią JAV ir ES Maskva kaltina teroro akto rengimu, Vakarams sunku išgirsti, nes kol kas psichologiškai tą priimti (kaltinimą terorizmu ir masinėmis žudynėmis) labai sunku. Todėl raginame tai išgirsti kuo greičiau ir nebeturėti jokių iliuzijų, jog Rusijos ordos pasitenkins dalimi Ukrainos. Orda planuoja žygį į Vakarus.

 

Ir vėl pasikartosime: ordos žygį ir nusikaltimus vis dar galima sustabdyti. Tereikia ryžto, nebijant prarasti vilos, baldų.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Ukrainai pavyko išvaikyti Rusijos Juodosios jūros laivyno laivus iš laikinai okupuoto Krymo. Tai pareiškė Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibickis.

 

Jūrų dronų "Magura V5" dėka sunaikinti žvalgybinis laivas "Ivan Churs", desantiniai laivai "Akula" ir "Serna" bei raketinis laivas "Ivanovec". Be to, jie pasiuntė į dugną didelį desantinį laivą "Cezaris Kunikovas" ir patrulinį laivą "Sergejus Kotovas".

 

Andrejaus Jusovo teigimu, rusų jūreiviai bijo ir nenori plaukti į jūrą. Nuo karo pradžios Ukrainos kariuomenė sunaikino trečdalį iš 80 Rusijos Juodosios jūros laivyno karo laivų.

 

Vakar iki Kijevo iš Krymo atskrido dvi Rusijos raketos, kurios buvo numuštos. Tai galėjo būti "Cirkon" arba "Oniks-M". Šių raketų veikimo nuotolis leidžia joms iš Krymo pasiekti šiaurės Ukrainą. Jos pasižymi dideliu greičiu: "Cirkon" greitis siekia 2,7 kilometro per sekundę. Pasak buvusio Ukrainos karinio jūrų laivyno štabo viršininko pavaduotojo Andrijaus Ryženko, tokių raketų skrydis iki Kijevo kelia didžiulį pavojų.

 

Vakar vakare raketomis smogta ir Odesai. Taikyta į kritinę infrastruktūrą. Po atakos, 300 tūkstančių miesto gyventojų liko be elektros.

 

↞ Trumpai ↠

 

Kurstydamas karą, keršto troškimą ir ruošdamas milijonus rusų skerdynėms, Kremlius tradiciškai mėgina užliūliuoti Vakarus, įjungdamas savo sunkiasvorius agentus. Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis pritarė karo Ukrainoje "įšaldymui". Apie tai praneša laikraštis "Bild".

 

Rusijos ambasadorius, Sergejus Andrejevas, vykdydamas Lavrovo pavedimą, neatvyko į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją pasiaiškinti dėl Lenkijos oro erdvę pažeidusios Rusijos raketos. 

 

JT Saugumo Taryba vakar priėmė rezoliuciją, kuria raginama nedelsiant nutraukti ugnį tarp Gazos ir Izraelio. Vašingtono sprendimas balsuojant susilaikyti papiktino Izraelį dėl ko buvo atšauktas ministro pirmininko Benjamino Netanyahu vizitas į JAV. Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad JAV nesugebėjimas vetuoti rezoliucijos dėl paliaubų yra „aiškus atsitraukimas“ nuo ankstesnės pozicijos. O JT generalinis sekretorius Antonio Guteresas X platformoje paskelbė, jog „Saugumo Taryba ką tik patvirtino ilgai lauktą rezoliuciją dėl Gazos, reikalaujančią nedelsiant nutraukti ugnį ir nedelsiant bei besąlygiškai paleisti visus įkaitus. Ši rezoliucija turi būti įgyvendinta. Nesėkmė būtų neatleistina“.

 

Lietuva ragina numušti Rusijos raketas ar dronus, kirtusius NATO valstybių sienas, “Fox News” pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis pabrėžė, jog oro erdvės kirtimų toleravimas Rusijai atrodo kaip kvietimas tai kartoti vėl ir vėl. "Turime pasiųsti labai aiškią žinią, kad jei tai pasikartos, raketos, dronai bus numušti", - teigė G. Landsbergis.

 

Visiškai teisingai. NATO privalo be perspėjimo numušinėti visus rusų gelžgalius virš savo oro erdvės. Priešingu atveju, “ginsime kiekvieną centimetrą” skamba kaip vaikiškas grūmojimas pirštuku.

 

Maskvietis, “Wagner” karys, nepilnametės dukters akivaizdoje nupjovė žmonai ausį, o po to ją užmušė. Tai didžiulė kariaujančių šalių visuomenių problema, kuomet kare patirtas siaubas, žmogaus sugyvulėjimas, prasiveržia įvairiausiose gyvenimiškose situacijose.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Lietuvoje užaugo nauja, laisva karta, kuri nėra, nebuvo ir negalėjo būti susidūrusi su KGB represijomis, kankinimais, darbo metodais, informacijos apdorojimo, įvyniojimo ir pateikimo stiliumi.

 

Todėl nesistebime, jog didžiulė dalis jaunosios kartos žurnalistų naudoja FSB paruoštukus, video medžiagas, pranešimus ir be jokių dvejonių viską “kloja” į portalus ir kitas žiniasklaidos priemones. Gali netgi kilti mintis, kad žmonės atvirai, nesislapstydami dirba Maskvai.

 

Kol kas manykime, kad visa tai iš dyko naivumo. Šia proga perspėjame kolegas ir primename, jog FSB yra nusikalstama, teroristinė organizacija, įvykdžiusi šimtus žmogžudysčių bei teroro aktų užsienio šalyse, Rusijoje ir Ukrainoje. Tai struktūra, kurios veikla (per SVR) skirta pakirsti mūsų valstybės stabilumą, pakenkti nacionaliniam saugumui ir dėti visas pastangas, jog mes prarastume nepriklausomybę. Todėl visos šios tarnybos tiesiogiai ar per informacinius kanalus platinamos žinios yra skirtos įgyvendinti minėtiems tikslams, o tie, kas platina šios teroristinės organizacijos informaciją, prisideda prie jos tikslų įgyvendinimo.

 

Taip pat lengvatikiams primename, jog “Telegram” nėra informacinis kanalas ir žiniasklaidos priemonė. Tai platforma, kurią pastaruoju metu itin aktyviai naudoja rusų karinės žvalgybos ir saugumo tarnybos dez/informacijos kanalizavimui.

 

Kukliai primename, jog nepaisant to, jog mūsų apžvalgas matote įvairiose žiniasklaidos priemonėse, mes už tai negauname atlygio. Vienintelis mūsų darbdavys esate jūs – mūsų mieli skaitytojai. Mums svarbus ir brangus kiekvienas Jūsų euras, todėl primename, kad galite mums skirti 1,2 % nuo sumokėto GPM deklaruodami pajamas.

 

↡ Nuotraukoje: eitynės Tesalonikuose.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 107 views0 comments

Comments


bottom of page