top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KUO VIRTO JT SAUGUMO TARYBA? (2023 08 27)

Geopolitinė padėtis

Politinė savaitgalio padangė pasaulyje buvo nykiai rami. Indija visais įmanomais ir neįmanomais būdais gyrėsi, kad tapo ketvirtąja kosmine galia, kai prieš kelias dienas sėkmingai nuleido savo aparatą Mėnulyje. Šį kosminį džiaugsmą kiek užgožė politinis cirkas Jungtinėse Tautose, kai penktadienį atvirame Saugumo Tarybos posėdyje, kurį sušaukė JAV, Albanija, Ekvadoras, Prancūzija, Japonija ir Malta, buvo reiškiamas susirūpinimas Šė Korėjos bandymu paleisti palydovą, kuriame buvo naudojama uždrausta balistinių raketų technologija. Posėdyje antrą kartą nuo 2017 m. dalyvavo ir komunistų nustekentos šalies ambasadorius Jungtinėse Tautose Kim Songas.

Jis tarybos nariams sakė, kad Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika - toks yra oficialus šalies pavadinimas - turi "nepriklausomą ir teisėtą teisę kaip suvereni šalis paleisti palydovą savigynai, kad atgrasytų nuo vis didėjančių priešiškų Jungtinių Valstijų ir jų pasekėjų karinių veiksmų".

Ir nors Šė Korėjai, kaip ir teroristinei Rusijai, kosminės odisėjos pastaruoju metu baigiasi fiasko (Šiaurės Korėjos kosmoso agentūra ketvirtadienį „su liūdesiu“ informavo, kad jos žvalgybos palydovui "Malligyong-1" antrą kartą nepavyko pakilti į orbitą), Pchenjanas pranešė, kad spalio mėnesį trečią kartą bandys pakelti palydovą į orbitą, taip vykdydamas Riebuilio Kimo iškeltą tikslą.

JAV ambasadorė Linda Thomas-Greenfield pareiškė, kad KLDR, vykdydama neteisėtą balistinių raketų programą, vėl nepaisė Saugumo Tarybos rezoliucijų. Ji sakė, kad 13 iš 15 Saugumo Tarybos narių nepritaria neteisėtiems KLDR veiksmams ir paragino nutraukti šalies branduolinio ginklo siekį ir bandymus - ir užtikrinti Tarybos vienybę.

Tuo tarpu G. Song atsakė, kad KLDR niekada nepripažino Saugumo Tarybos rezoliucijų, kurios, jo teigimu, pažeidžia "suverenios valstybės teises, ir niekada ateityje nebus jų saistoma".

Į smagų cirką pasijungė ir karo nusikaltėlių valdomos Rusijos ambasadorius Vasilijus Nebenzia, kuris didžiam Kinijos, Šė Korėjos ir kitų diktatūrų pasaulyje džiaugsmui, tarybos posėdį pavadino "cinišku, veidmainišku JAV ir jų sąjungininkių bandymu didinti spaudimą Pchenjanui ir atitraukti dėmesį nuo neapgalvotų eskaluojančių Vašingtono ir jo sąjungininkių regione veiksmų, kurie yra tikrieji grėsmės tarptautinei taikai ir saugumui šaltiniai".

Tarybos posėdyje Kinija ir jos vasalė Šė Korėja taip pat užsipuolė Tokiją, nes Japonija į Ramųjį vandenyną paleido apdorotą radioaktyvų vandenį iš cunamio sugriautos Fukušimos Daiči branduolinės elektrinės.

P. Song kvietė pasmerkti šį "šiurpų Japonijos nusikaltimą žmonijai", o kinas niūriai pastebėjo, kad "branduolinėmis medžiagomis užteršto vandens išmetimas į vandenyną perkelia branduolinę grėsmę visam pasauliui".

Visa tai jums, mieli skaitytojai, trumpai reziumuojame tik tam, kad dar kartą parodytume, kokia neįgali ir graudžiai juokinga tapo tarptautinė institucija, žmonijos sutarimu turinti rūpintis saugumu ir jį užtikrinti visame pasaulyje.

Reikšmingi postūmiai

Šią naktį Rusijos teroristai smogė Ukrainai iš oro paleistomis sparnuotomis raketomis X-101/X-55/X-555. Jos paleistos iš penkių strateginių orlaivių Rusijos Federacijos oro erdvės Engelso rajone. Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad Ukrainos oro pajėgos sunaikino keturias raketas centriniuose ir šiauriniuose regionuose.

Tuo tarpu Kupjansko rajono gyvenvietės buvo apšaudytos iš minosvaidžių ir raketinės artilerijos sistemų. Kaip pranešė Charkivo karinės administracijos viršininkas Olehas Sinegubovas, "per priešo apšaudymą <...> Podolės kaime vienas iš sviedinių pataikė į kavinės pastatą. Deja, žuvo 28 metų moteris ir 70 metų vyras. Buvo sužeista 26 metų moteris, kuri sunkios būklės paguldyta į ligoninę".

Zaporižės srityje Rusijos teroristinės pajėgos iš bepiločių lėktuvų atakavo Levadnojės, Piatichatkos ir Lobkovojės kaimus, šešis kartus iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių apšaudė Novodorovką, Guliaipolską ir Stepnogorską, 80 kartų iš artilerijos smogė į Guliaipolską, Orechovą, Železnodorožną, Plavnią, Kamenską, Mažąjį Ščerbaką ir kitus kaimus, esančius netoli fronto linijos. Nužudytas vienas civilis vyras ir dar mažiausiai keturi žmonės buvo sužeisti.

Ukrainos gynybos pajėgos toliau vykdė puolamąją operaciją Melitopolio kryptimi. Ukrainiečių aviacija sudavė 2 smūgius į driskių kontrolės punktus, 10 smūgių į jų personalo sutelkimo vietas ir 2 smūgius į oro gynybos kompleksus. Artilerijos daliniai taip pat smogė 2 oro gynybos pozicijoms, personalo sutelkimo vietai ir 4 artilerijos vienetams ugnies pozicijose.

Trumpai

Rusijos karinių jūrų pajėgų laivai grįžo iš daugiau nei tris savaites trukusio bendro patruliavimo Ramiajame vandenyne su Kinijos karinių jūrų pajėgų laivais. Abiejų valstybių laivai įveikė daugiau kaip 7 000 jūrmylių per Japonijos jūrą, Ochotsko jūrą, Beringo jūrą ir Ramųjį vandenyną, taip pat demonstravo raumenis šalia Kurilų.

Deja, priešingai nei daugelis tetų Vangų – neva karinių ir kitokio plauko ekspertų – prognozavo, lėlės (Prigožino) sudeginimas nepadarė jokios įtakos Maskvos režimo galiai. Kremlius nesubyrėjo, driskiai iš mūšio lauko Ukrainoje nepabėgo, o Šiaurinės salos (Kurilai) savanoriškai nebuvo perduotos Japonijai.

Penktadienį į vakarus nuo Kyjivo susidūrus dviems mokomiesiems naikintuvams L-39, žuvo trys Ukrainos kariuomenės pilotai, tarp jų - "didžiulis talentas, kuris troško skraidyti F-16“, vakar pranešė Ukrainos karinės oro pajėgos.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naktiniame vaizdo kreipimesi sakė, kad tarp trijų vyrų buvo Andrijus Pilščykovas, šaukinys Juice, "Ukrainos karininkas, vienas iš tų, kurie labai padėjo mūsų valstybei".

Vakar prie Škotijos ežero Lochneso susirinko „paslapčių medžiotojai“. Lochneso centras pranešė, kad tyrėjai bandys ieškoti Nesės įrodymų naudodami termovizorius, infraraudonųjų spindulių kameras ir hidrofoną, kuriuo galima aptikti povandeninius garsus drumstame ežero vandenyje. Dvi dienas truksiantis renginys vadinamas didžiausiu ežero tyrimu per pastaruosius 50 metų; savanoriai skenuos vandenį iš valčių ir nuo ežero kranto, o kiti žmonės visame pasaulyje prie jo prisijungs naudodami interneto kameras.

Popiežius Pranciškus vakar perspėjo dėl pavojaus žmonių santykius paversti "paprastais algoritmais" ir paragino įstatymų leidėjus būti budrius prieš "šališką" propagandą ir susiskaldymą socialinėje žiniasklaidoje.

Sakydamas kalbą Tarptautinio katalikų įstatymų leidėjų tinklo dalyviams, kurie Romos apylinkėse rengė metinę konferenciją, Pranciškus pažymėjo, kad socialinės žiniasklaidos tinklai gali padėti žmonėms suvokti, jog jie yra kažko didesnio už save dalis.

"Iš tiesų toks yra daugelio socialinės žiniasklaidos platformų deklaruojamas tikslas, ir, be abejo, per šias komunikacijos priemones vyksta daug gero", - sakė Pranciškus.

Vis dėlto, pasak pontifiko, reikia būti budriems, "nes, deja, šiose žiniasklaidos priemonėse galima aptikti daug dehumanizuojančių tendencijų, kylančių iš technokratijos". Jis paminėjo sąmoningą melagingos informacijos apie žmones skleidimą, netikras naujienas, neapykantos ir susiskaldymo skatinimą.

Kitas pavojus, kylantis socialinės žiniasklaidos tinkluose, yra "klaidingas priklausomybės jausmas, ypač tarp jaunų žmonių, kuris gali sukelti izoliaciją ir vienatvę", - sakė jis.

Lietuvoje

Šalčininkuose skrisdamas per perėją BMW X5 vairuotojas, 37 metų vyras, dabar jau ir žudikas, užmušė dešimties metų berniuką, o 9 metų mergaitę su traumomis paguldė į reanimacinę.

Gyvenime visko nutinka.

Politikai, žurnalistai, teisėjai, influenceriai vairuoja girti.

Pavyzdys BWM vairuotojams, kurie užmuša vaikus.

Vilniečiai Ukmergės gatve, kur greitis ribojamas ir leidžiama važiuoti ne daugiau 60 km/h, signalizuoja, ardosi ir kolioja “slenkančius“ 80 km/h greičiu.

Pavyzdys BMW vairuotojams, kurie užmuša vaikus.

Tautiečiai žymiajame betonkelyje į Uteną, sekmadienio pavakarę dvigubai lenkdami vieni kitus, kaktomuša susiduria su furomis ir savo bei kitų vairuotojų ir keleivių žarnomis išpuošia šalikeles.

Pavyzdys BMW vairuotojams, kurie užmuša vaikus.

Gyvenime visko nutinka.

Nuotraukoje: Kyjivas ir rusų okupantų karinė technika (šaltinis AP).

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


46 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page