top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

NATO VADOVAS LANKOSI KIJEVE (2024 04 30)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Jungtinių Tautų sankcijų stebėtojai Saugumo Tarybai pateiktoje ataskaitoje pranešė, kad sausio 2 d. Ukrainos Charkovo mieste rastos nukritusios Šė Korėjos balistinės raketos „Hwasong-11“ serijos nuolaužos. Jie taip pat atsargiai ir aptakiai teigė, kad „Ukrainos valdžios institucijų pateikta informacija apie trajektoriją rodo, kad ji buvo paleista Rusijos Federacijos teritorijoje.“

 

Tai reiškia, kad nuo 2006 m. taikomos Jungtinių Tautų sankcijos šaliai-kalėjimui dėl jos balistinių raketų ir branduolinių programų yra tik popierėlis pasturgaliui nusivalyti.

 

Tai taip pat reiškia, kad Kinija, kurios protektoratas yra Šė Korėja, ne tiesiogiai, bet per tarpininką, aprūpina teroristinę Rusiją ne tik dvigubos paskirties įranga, bet ir mirtį nešančia ginkluote.

 

Galiausiai, tai reiškia, kad nors apie Šė Korėjos ginklus, rusų naudojamus civiliams žudyti, buvo žinoma jau pusmetis, net ir oficialiai Jungtinėse Tautose pripažinus šį faktą, pasaulio galingųjų bejėgiškumas tik dar labiau išryškėjo.

 

Žodžiai, pareiškimai, pagrūmojimai pirštu. Viskas. Jungtinių Tautų organizacija, turinti užtikrinti taiką pasaulyje, užkirsti kelią karo nusikaltimams, neleisti, kad pasikartotų eilinė genocido tragedija, yra neveiksni žmonijos kvailumo fiksuotoja.

 

Dar vienas absurdo teatras, patvirtinantis, kad žmonija yra tik su branduoline kuoka bėgiojanti ir viską griaunanti bei ardanti, chaosą sėjanti nukvankusi beždžionė, vakar vyko Kijeve, kuriame trečią kartą nuo Rusijos invazijos pradžios lankėsi Aljanso galva.

 

Transatlantinio karinio aljanso generalinis sekretorius iš anksto nepranešęs vyko į Ukrainą ir dar sėsdamas į taukinį sakė, kad bus „labai atviras prezidentui Zelenskiui ir taip pat Radai, kad NATO sąjungininkai per pastaruosius mėnesius neatliko to, ką žadėjo(me)“.

 

Tiesa, nežiūrint to, kad Vakarai pastarąjį pusmetį neskubėjo padėti nuo Rusijos ir Baltarusijos agresijos besiginančiai šaliai, Jensas Stoltenbergas optimistiškai žvelgė į ateitį. „Ukrainai dar ne per vėlu nugalėti“, - sakė jis. Ir tęsė: „Tačiau būtent todėl taip svarbu, kad NATO sąjungininkai dabar iš tikrųjų padarytų tai, ką pažadėjo, ir kad tuos įsipareigojimus paverstų realiu ginklų ir amunicijos tiekimu, ir esu įsitikinęs, kad dabar tai įvyks.“

 

Štai kaip. Labai tikimės ir mes, kad nesilaikymas pažadų buvo tik vienkartinis nereikšmingas epizodas, kurio kaina – tūkstančiai ukrainiečių gyvybių. Kad generalinis sekretorius, sakydamas, esą Ukrainai dar nevėlu nugalėti, turi galvoje, kad Vakarai padarys viską, kad Rusija būtų demontuota, o visos jos okupuotos teritorijos – išlaisvintos.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Ukraina jau gauna ginklų iš naujo pagalbos paketo, apie kurį anksčiau paskelbė Jungtinės Valstijos, vykdydamos atnaujintą karinės pagalbos programą.

 

Baltųjų rūmų spaudos atstovė Karin Žan-Pjer sakė, kad „pagalba Ukrainai yra tęsiama, ir jie (ukrainiečiai) jau gauna tą saugumo paramą“.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Kol galingiausių pasaulio valstybių ir aljansų vadovai ir vadovėliai diskutavo apie vėluojančią pagalbą Ukrainai, karo nusikaltėliai Kremliuje surengė raketų ataką į švietimo įstaigą populiariame pajūrio parke Odesoje. Nužudyti mažiausiai keturi žmonės ir 32 buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai. Regiono gubernatorius Olehas Kiper informavo, kad septynių sužeistųjų būklė sunki, įskaitant ketverių metų vaiką. Tarp sužeistųjų taip pat yra dar vienas vaikas ir nėščia moteris.

 

„Monstrai. Žvėrys. Laukiniai. Niekšai. Nežinau, ką dar pasakyti", - soctinkle paskelbtame vaizdo įraše sakė Odesos meras Genadijus Truchanovas. „Žmonės eina pasivaikščioti prie jūros, o jie šaudo ir žudo“.

 

Šią naktį Krymo Simferopolyje ir Džankojuje buvo girdėti daugiau kaip dešimt galingų sprogimų, o okupacinės pajėgos uždarė Krymo tiltą. Džankojuje yra rusų karinis aerodromas bei dislokuota viena iš ordos brigadų.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Toks Kremliaus žinutes kartojantis padaras, pavadinimu Eduardas Vaitkus, labai nori, kad žmonės jį išrinktų prezidentu.

 

Padaras sako, kad Rusija nėra grėsmė, kad sąjungininkai negins mūsų šalies (t.y. NATO negins savęs), kad Lietuvos saugumas nepriklauso nuo finansų, skiriamų krašto gynybai.

 

Ypač įdomiai padaras argumentuoja referendumo sumažinimo klausimą, nes esą taip reikia skatinti ir drąsinti Lietuvos žmones pareikšti savo pilietinę poziciją. Išverčiame: tokiu atveju, Kremliaus agentams bus lengviau organizuoti penktąją koloną valstybės pamatams griauti.

 

Lietuvos žmonės, žinoma, prezidentu šio padaro neišrinks. Tačiau kai mes skaitome Maskvos psichoperantų žinutes nacionalinio transliuotojo portale, mums yra dvigubai apmaudu.

 

Apmaudu, kad Kremlius mus ir vėl apžaidė – prisidengiant demokratija ir nuomonės reiškimu, kandidato žodžio laisve, mūsų piliečiams smegenys plaunamos su ženkleliu LRT, netrukdomai ir net be erzinančios reklamos.

 

Apmaudu, kad jie mus pačius išnaudoja savo informaciniam užkratui skleisti, mūsų pačių mokesčių pinigais padedant nuodams pasiekti mūsų protus ir širdis. Mes suprantame, kad negalima riboti kandidato laisvės transliuoti driskių informacinį šūdą, bet gal galima tekstą pažymėti, kaip propagandinį Kremliaus turinį?

 

↡Nuotraukoje: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Kijeve, Ukrainoje, 2024 m. balandžio 29 d. /REUTERS/Thomas Peteris

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

  

65 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page