top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PRASTI RUSIJOS POPIERIAI (2023 10 26)

Geopolitinė padėtis

Vyriausiasis Rusijos generalinio štabo generalbalvonas V. Gerasimovas vakar fiureriui Putinui raportavo, kad visi tikslai išbandant masinį branduolinį smūgį atsakant į priešo branduolinę ataką išpildyti 100 procentų (keista, kad ne 114-a arba 141-u). Branduoliniais ginklais disponuojančios teroristų valstybės vladyka pats asmeniškai prižiūrėjo pratybas ir su priekvaišio šypsena patenkintas klausėsi raporto. Jame, be daugelio išgalvotų dalykų, Gerasimovas paminėjo, kad tarpžemyninė balistinė raketa "Yars" buvo paleista iš Plesecko kosmodromo į Kuro poligoną Kamčiatkoje, o balistinė raketa "Sineva" buvo paleista iš atominio strateginių raketų povandeninio laivo kreiserio "Tula" iš Barenco jūros. Be to, Tu-95MS tolimojo nuotolio lėktuvai paleido branduolines raketas oras - žemė.

Šios naujienos, apskriejusios Žemės rutulį tūkstančius kartų, yra svarbios ne savo turiniu, kurio bet kuriuo atveju patikrinti mes negalime, o tuo, ką Kremlius nori pasakyti.

O nori jis pasakyti štai ką. Putinas ir jo sėbrai branduolinį vėzdą išsitraukia dažniausiai tada, kai reikalai ant žemės yra labai prasti arba kai reikia mobilizuoti trogloditų ordą. Šį kartą, regisi, kad branduolinės retorikos priežastys yra abi vienu metu.

Nevykėliams karo strategams Kremliuje bet kokia kaina norint užimti Donecką, gyvosiosios mėsos nuostoliai per dieną šoktelėjo dvigubai. Per nesibaigiančias atakas Avdijivkoje ir kitose rytų fronto pragaro vietose, driskių nuostoliai per parą svyruoja nuo 200 iki 400 žuvusių, o visame fronte pasiekia ir 600-800.

Be to, ukrainiečių pajėgos sėkmingai stumiasi pietuose, siekdamos įgyvendinti vieną svarbiausių šio karo operacinių tikslų iki žiemos – sausumos koridoriaus į Krymą blokadą. Jam pavykus, bolševikų palikuonys Kryme būtų užrakinti sunaikinimui.

Vadinasi, Kremliui reikia dar daugiau mėsos fronte, ir dar daugiau reginių namuose, kad žiopliai nekreiptų dėmesio į tragiškas karinių veiksmų pasekmes Ukrainoje.

Tuo metu, kol Kremliaus nusikaltėliai atominio laikrodžio rodykles bando priartinti prie lygiai dvyliktos, Kinijos kompartijos begemotai, matydami net ir jiems nerimą keliančius įtampos židinius pasaulyje, nusprendė sulėtinti apsukas. Šiandien keturių dienų vizitą į JAV pradeda Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi. Jis susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir JAV nacionalinio saugumo patarėju Jake Sullivanu. Kinijos užsienio reikalų ministerija patvirtino Wang kelionę į Vašingtoną, sakydama, kad tikimasi, jog abi šalys "tinkamai suvaldys nesutarimus".

"Tikimės, kad JAV bendradarbiaus su Kinija, kad būtų laikomasi svarbių bendrų abiejų valstybių vadovų susitarimų, stiprinamas bendravimas ir dialogas, plečiamas praktinis bendradarbiavimas, tinkamai valdomi nesutarimai", - antradienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos kalbėtojas spaudai Mao Ning.

Wangas, kuris taip pat yra Kinijos komunistų partijos Centrinės užsienio reikalų komisijos direktorius, yra vienas svarbiausių Kinijos diplomatų. Manoma, kad jo vizito JAV metu bus aptariama diktatoriaus Xi Jinpingo galima kelionė į Baltuosius Rūmus. Užkulisiuose kalbama, kad Joe ir Xi susitikimas gali įvykti jau kitą mėnesį. Tokia skuba šiuose reikaluose reiškia, kad dvi didžiausios pasaulio galybės iš tiesų mato, kad laikas imti ir suvaldyti visam pasauliui gresiančią katastrofą.

Žinoma, yra galimas ir kitas variantas, - Kinijos drakono klasta, vadinama „peiliu šypsenos makštyse“.

Bet mes esame linkę manyti, kad Kinija iš tiesų ieško būdų garui nuleisti. Tą patvirtintų ir faktas, kad kompartija rodo iniciatyvą ir ne JAV prezidentas, bet pagrindinis Kinijos prievaizdas ketina vykti į svečius.

Reikšmingi postūmiai

Okupantai puola beveik visomis fronto kryptimis, per pastarąją parą įvyko 78 susirėmimai. Karščiausia buvo Marijinkos kryptimi, kur Ukrainos gynėjai atrėmė daugiau kaip 20 priešo atakų.

Kupjansko kryptimi Ukrainos kariai atrėmė 13 priešo atakų netoli Sinkovkos, Petropavlovkos, Ivanovkos gyvenviečių Charkivo srityje. Limano kryptimi, ukrainiečiai sėkmingai gynėsi prie Hope ir Makejevkos Luhansko srityje. Bachmuto kryptimi, Ukrainos kariai atrėmė 10 priešo atakų Bogdanivkos, Ivanovskės, Kleščivkos, Andrejevkos vietovėse Donecko srityje.

Tuo pat metu, Ukrainos gynybos pajėgos tęsia puolamąsias operacijas į pietus nuo Bachmuto, Donecko srityje.

Chersono srityje Ukrainos pajėgos sėkmingai įsitvirtina kairiajame Dniepro krante. Nuo pat Oleški link Novos Kachovkos driskiai prarado kelių kilometrų ruožo palei upę kontrolę. Vienintelis okupantų atramos punktas, kuriame vyksta intensyvūs mūšiai yra ties Krynky gyvenviete. Rusams jos neišlaikius, ukrainiečiai, greičiausiai, pradės puolimą Radensko ir Novos Malachkos kryptimis su tikslu atkirsti okupantų pajėgas ir jas izoliuoti Oleški ir Kazači Laheri miestuose tam, kad galėtų tęsti puolimą ir visiškai atkirsti rusų pajėgas nuo palaikymo M-14 keliu.

Turint galvoje, ką beveik 40 km ilgio ruože išdarinėja ukrainiečių jūrų pėstininkų brigada, yra ir neįtikėtina, ir pagirtinai pavyzdinga.

Trumpai

JAV prezidentas Joe Bidenas pasveikino Respublikonų partijos atstovą Mike Johnsoną, kuris vieno balso persvara buvo išrinktas Atstovų Rūmų pirmininku. JAV vadovas paragino jį padėti patvirtinti papildomą finansavimą, į kurį įeina ir pinigai Ukrainai.

Naujai išrinktas Atstovų Rūmų pirmininkas sakė esąs atviras dialogui dėl pagalbos Ukrainai, „nors anksčiau skeptiškai ją vertino“, - rašo "Bloomberg".

Pietų Korėja, Japonija ir Jungtinės Valstijos griežtai pasmerkė Šė Korėjos ginklų ir karinės įrangos tiekimą Rusijai. "Korėjos Respublika, Jungtinės Valstijos ir Japonija griežtai smerkia Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos (taip vadinasi Riebuilio valdomas konclageris) karinės įrangos ir šaudmenų tiekimą Rusijos Federacijai, kad juos būtų galima panaudoti prieš Ukrainos vyriausybę ir žmones", - sakoma pareiškime.

Uj, kaip baisu. Mes irgi smerkiame, labai labai.

Izraelio premjeras B. Netanyahu pareiškė, kad siekia invazijos į Gazos ruožą, nepaisant pranešimų, kad JAV prezidentas J. Bidenas patarė operaciją atidėti. "Rengiamės antžeminei invazijai. Aš nenurodysiu, kada, kaip ir kiek. Taip pat nedetalizuosiu daugelio aplinkybių, apie kurių daugumą visuomenė nežino", - sakė B. Netanyahu.

Jis atskleidė, kad dėl laiko jau susitarta. "Dėl operacijos laiko vienbalsiai nusprendė karinis kabinetas ir štabo viršininkas. Žiaurius nusikaltimus vykdę žudikai sumokės visą kainą", - pridūrė B. Netanyahu.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad ankstyvą trečiadienio rytą vakariniame Chmelnickio regione Rusijos bepiločio lėktuvo ataka tikriausiai buvo nukreipta į šio regiono atominę elektrinę. Per Rusijos teroristų išpuolį buvo išdaužyti elektrinės langai ir sužeista 20 žmonių.

Tarptautinė atominės energijos agentūra, Jungtinių Tautų branduolinės energetikos priežiūros institucija, teigė, kad dronų atakos sprogimai neturėjo įtakos elektrinės darbui ar jos prijungimui prie tinklo.

TATENA, esanti už tūkstančių kilometrų nuo AE, žinoma, kad žino geriau už ukrainiečius, kurie kaunasi už savo šalį ir išlikimą fronte.

Būkite ramūs. Kur tai girdėta?

Lietuvoje

Kaimukio vykdomoji valdžia sprendžia itin svarbius, pasakų klausimus.

Išnagrinėjusi už ir prieš, atsižvelgusi į konvencijas, nutarimus, sureguliavimus ir kitas šūsnis ilgus metus taikoje gyvenančių valstybių prirašytų popierių, Vyriausybė siūlo Seimui atsisakyti įstatymo nuostatos, kad informacija apie LGBTQI žmonių santuokas daro neigiamą poveikį nepilnamečiams.

Kitaip sakant, pasakose apie gėjų poras, pabaigose bus galima rašyti „o tada jie gyveno ilgai ir laimingai“.

Kitose gi pasakose, kurias visais išlaikomais „nepriklausimų žurnalistų“ kanalais seka KAM, vadai ir ministrai su statybininkų šalmais džiaugiasi, kad sugebėjo išleisti 230 mln. Eurų karinei infrastruktūrai. Pinigai sudėti į gelžbetonį šalia didžiausių Vilniaus kapinių, o kalbos apie tankus ir kitus brangius žaisliukus kažkuriam laikui nustumtos į šalį.

Žiūrime į visa tai ir galvojame, kad Lietuva gyvena neįtikėtinai gerai. Ir mums iš tiesų džiugu, kad vartomės kaip tas inkstas taukuose.

Stebint ministrus ir ministres, mus pagaliau apima neįtikėtina ramybė. Esame tikri, kad jei taip elgiasi vyrai ir moterys prie valstybės vairo, mums tikrai niekas negresia.

Kai šalia dvi valstybės kariauja, kai krizės suvaldomos liepiant ignoruoti pranešimus apie sprogmenis, o sprendimų priėmėjai ruošdamiesi rinkimams rūpinasi tik gražiomis pasakomis, mums yra visiškai aišku, kad galime būti ramūs.

Kaip tie ponai ir ponios kapinėse.

Nuotraukoje: 95-osios šturmo brigados karys ramus. Jis ginkluotas automatiniu granatsvaidžiu, kuriuo pavaišins nekviestus į svečius driskius.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt

63 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page