top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOJE Į ORĄ LEKIA PASTATAI IR STRATEGINIAI OBJEKTAI (2024 03 03)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas pripažino, jog nutekėjo jo šalies karininkų pokalbis apie tai, kiek ir kokių reikia ginklų Krymo tilto sunaikinimui. Kalbėta daugiausia apie raketas „Taurus“. Vokiečių kariškių pokalbį paviešino rusų propagandistai, kas byloja, jog prie žvalgybinės operacijos ir informacijos nutekėjimo nagus yra prikišęs Kremlius.

 

Mes neabejojame, jog Krymo tiltas netrukus bus sunaikintas. Bėda – Vakarų valstybių apaugimas rusiškomis žvalgybos tarnybų kirvarpomis.

 

Ukrainos Saugumo tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas teigia, jog Putinas šiais metais stengsis nokautuoti Ukrainą, suduodamas triuškinamą smūgį. Priešingu atveju, režimo laukia žlugimas, nes rusai nesugebės ilgai kariauti be akivaizdžios ir apčiuopiamos pergalės.

 

Tas tiesa. Tik nelabai aišku, ties kuria riba rusai įsivaizduoja savo pergalę – užgrobus Charkovą, Kijevą ar visą Ukrainą?

 

Vakar Rusijoje sproginėjo pastatai ir strateginiai objektai. Jekaterinburge išlėkė į orą elektros pastotė „Kalininskaja“. Pranešama, jog nežinomi asmenys pastotėje padėjo sprogmenų, dėl ko ir įvyko didžiulis sprogimas.

 

Ši pastotė driskynui pakankamai svarbi: ji tiekė elektros energiją trims svarbioms Rusijos gynybos įmonėms.

 

Sprogimas įvyko Peterburge. Į orą išlėkė dalis daugiabučio pastato. Įdomiausia tai, kad Kremliaus šaltiniai tvirtina, jog įvyko sprogimas, kurio priežastys tiriamos. Tuo tarpu kiti šaltiniai tvirtina, jog į pastatą trenkėsi kovinis dronas. Vaizdo įraše matomas sprogimas, kuris įvyksta objektui atsitrenkus į pastatą.

 

Jei Ukraina turėtų pakankamai tolimojo nuotolio raketų, kuriomis kasdien daužytų Maskvą, šiandien karo scenoje vaizdas būtų visiškai kitoks.

 

Be to, atkreipiame draugų Ukrainoje dėmesį – Rusijos gubernatoriai ir kiti aukšto rango pareigūnai yra validūs kariniai taikiniai. Nepamirškit, kad jie taip pat ir režimo elito valdantieji oligarchai, pamatai, ant kurių stovi Putino sukurtos sistemos kortų namelis.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Rusai smarkiai stumiasi į vakarus nuo Avdijivkos. Ukrainos kariuomenė neparengė patikimų įtvirtinimų šioje kryptyje, todėl okupantai kasdien juda į priekį.

 

Ukrainos vadovybė, panašu, galimai nutarė aukoti didesnes teritorijas, nes šiuo metu daromi galingi įtvirtinimai gerokai toliau į vakarus.

 

Numuštas dar vienas rusų naikintuvas bombonešis Su-34, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadas generolas leitenantas Mykola Oleščukas.

 

Praėjusią parą įvyko 71 kovinis susirėmimas. Rusai daugiausia šaudė iš salvinių raketų sistemų. Puolimo metu driskiai šaudo iš visko, ką turi; tankai naudojami taip pat, kaip artilerijos vienetai. Didžiules bėdas ukrainiečių pajėgoms ir civiliams kelia rusiški FABai, kurie su tam tikrais patobulinimais, gali pažeisti taikinius gerokai toliau nuo juos išmetusių bombonešių. Per kelias valandas kai kuriuose ruožuose okupantai išmeta šimtus pustonį sveriančių bombų. Sprogimo bangos luošina viską, kas gyva, ir jei ir nenužudo, tai sužeidimai, kontūzijos yra negrįžtami. Labiausiai, kaip visada, nukenčia civiliai.

 

Nenorime jūsų gąsdinti, bet apie tai reikia šnekėti: rusų bombos per du metus jau nusinešė mažiausiai šimtą tūkstančių ukrainiečių civilių gyvybių.

 

Ukrainiečiai stengiasi sekinti priešą ir padaryti jam kuo daugiau žalos. Iš oro smogta 8 okupantų irštvoms, sunaikinta artilerijos sistema.

 

↞ Trumpai ↠

 

Rusijos užsienio reikalų ir teroro ministras paleido eilinę tarptautinių nuodų doze. Antalijoje Lavrovas pareiškė, kad JAV gynybos sekretoriaus Loydo Austino teiginys, jog pralaimėjus Ukrainai, NATO bus priversta kovoti su Rusija, rodo, jog būtent Aljansas turi planų kariauti. Esą Rusija neturi jokių ketinimų pulti Baltijos šalių, Lenkijos ir Suomijos.

 

Lavrovas lygiai dieną prieš invaziją į Ukrainą pareiškė, jog Rusija nepuls Kijevo ir atitraukia savo dalinius nuo sienos.

 

Putinas pareiškė, jog Rusija neplanuoja kosmose dislokuoti branduolinių ginklų.

 

“Tačiau kosmoso problemos ir pastangos neutralizuoti kosmoso sferoje galinčias iškilti grėsmes turėtų nuolat būti vyriausybės dėmesio centre”, – pezėjo vyriausiasis slavų mėsininkas.

 

Ką gi, Rusijos logika, kaip rodo istorinė patirtis, labai paprasta. Atvirkštinė. Sako nepuls, reiškia, puls. Sako nedislokuos, vadinasi, dislokuos.

 

Kažkokios Padniestrės kažkokių deputatų suvažiavimas nepaprašė Maskvos prijungti prie Rusijos. Paprašė paspausti Kišiniovą, kad būtų geriau gyventi. Štai taip.

 

Mūsų matomas geopolitinis paveikslas, Kišiniovo vadovų įtūpstai Kazachstanui, Serbijai, švelnus tonas su Maskva, leidžia numanyti, jog šalis po truputį dreifuoja ne ES ir NATO link. Tačiau tai dar nereiškia, jog Maskva nėra numačiusi kito Moldovos destabilizacijos plano.

 

Pranešama, jog Pekinas sustabdė ginklų tiekimą Rusijai jūrų keliais. Spėjama, jog tai gali būti dėl logistikos arba gamybos grandžių sutrikimų.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Premjerė pasakė, kad Lenkija Lietuvos negins. Ir visi užsipuolė ją lesti. Kodėl gi toji premjerė, matote, neprivertė ir nesusitarė su lenkais, kad tieji anieji mus gintų.

 

Komedija iš bezdalo. Diskusija apie nieką. Nei lenkai mus besąlygiškai turi gint, nei mes lenkus. Nei kažkas kitas kažką turi gint. Nebent susitaria iš anksto. Kam apie tai iš viso reikėjo išsižiot, o vėliau diskutuot  – mums didžiulis rebusas. Greičiausiai, neišsprendžiamas.

 

Premjerė, kaip ir mes visi, yra žmogus. Na, leptelėjo. Turėjo galvoje vieną, gavosi kita. NATO planai yra, 5 straipsnis niekur nepabėgo. Visi už vieną ir vienas už visus.

 

O pasirašyti dvišalę sutartį su Lenkija reikėjo ne vakar, o prieš trisdešimt metų. Tada nereikėtų kažkokių niekų sapalioti.

 

Žmonės su antpečiais, patarti komunikacijos debilų, kurių smegenys voliojasi kažkur apatinėje kūno dalyje, išplatino vaizdo medžiagą, kaip iš Baltarusijos pusės mėginama prasiveržti per Lietuvos valstybinę sieną Raigardo poste. Paskutiniam asilui aišku, jog tai nedidelė provokacija, siekiant patikrinti, kokios pajėgos saugo mūsų pasienį. O saugo net keturiolika pareigūnų, kurie supratimo neturi, nei kas yra karas, nei kaip reikia sieną, namą ar savo šeimą saugoti nuo sužvėrėjusių, karo mėsmalę perėjusių driskių.

 

Prasiveržimo metu siena buvo stiprinama segmentais, skirtais vištidžių aptvėrimui. Nors iš Baltarusijos pusės artėjantis asmuo filmavo Lietuvos pareigūnų veiksmus, siekiant nustatyti galimą sienos apsaugos lygį, mūsų silpno protelio komunikatoriai patys įkėlė vaizdo medžiagą į internetą ir dar pakišo pareigūnus.

 

Tokiu būdu supaprastindami priešo darbą. Dabar labai aiškiai matosi, jog sieną galima lengvai kirsti traktoriais, sunkvežimiais, visureigiais ir net senas moskvičius lengvuoju būdu gali patekti į Lietuvos teritoriją. Siena praktiškai nesaugoma.

 

Jei mūsų varškėčiai ir tešlagalviai mano, kad rusai veršis tankais ir kurganecais, prieš tai penkis metus juos kaupdami prie sienos, jie arba dirba Maskvai, arba juos reikia ryt 8 ryte atleisti iš pareigų ir priskirti būriams, kurie jau 12 val. (be pietų pertraukos) turėtų pradėti rausti bunkerius.

 

Nuoširdžiai rekomenduojame postą uždaryti taip, kad pro jį negalėtų prasiveržti jokia technika. Tiesiog, jokia. Geriausia, jau dabar, užminuokit.

 

… pavasaris laukuose ir miškuose.

 

Dangaus skliaute – pavasarinis gervių klyksmas.

 

 

Miškuose – pirmieji daigai ir žiedai.

 

Norisi kvėpuoti, tiesiog būti, su niekuo nekovoti, nematyti kvailių, negirdėti gandų, nematyti mus savo priešais paskelbusių juokdarių.

 

Būti dalimi viso to, kas bunda, kvepia, klega, čiauška ir skleidžia begales įvairiausių kvapų, kurių taip pasiilgome po žiemos.

 

↡ Nuotraukoje: čia praėjo orda. Odesa.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications126 views1 comment

1 Comment


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Mar 03

100%. KEEP GOING!

Like
bottom of page