top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

RUSIJOS PUOLIMAS LINK CHARKOVO PRISTABDYTAS (2024 05 17)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos vladykos Putino apsilankymas Pekine baigėsi tuo, kad bendrame 7 000 žodžių ilgio pareiškime rusų kalba Si ir Vova pažadėjo "naują partnerystės erą" tarp dviejų galingiausių varžovų JAV, kurias jie pavadino „agresyvia Šaltojo karo hegemone, sėjančia chaosą visame pasaulyje“.

 

Atrodo, kad sprendžiant iš to, ką paskelbė viešai, Rusija ir Kinija pasirinko bendrą kryptį ir veikimą kartu, bei pavirkavo dėl JAV vykdomos geopolitikos. Abu diktatoriai, vienas iš kurių dar ir karo nusikaltėlis bei teroristas, paieškomas tarptautiniu mastu, išsakė savo prieštaravimus Jungtinėms Valstijoms daugeliu saugumo klausimų ir išdėstė bendrą požiūrį į viską - nuo Taivano ir Ukrainos iki Šė Korėjos ir bendradarbiavimo naujų taikių branduolinių technologijų ir finansų srityje.

 

Be kažkokių apčiuopiamų, realių sprendimų, Rusija ir Kinija pasisakė esančios labai nelaimingos ir turinčios daugybę pretenzijų Jungtinėms Valstijoms, kurios bando „pažeisti strateginę pusiausvyrą". Tai esą rodo tokie pavyzdžiai: JAV pasaulinė priešraketinė gynyba, apimanti jos dalių dislokavimą pasaulio regionuose ir kosmose, didelio tikslumo nebranduolinių ginklų kūrimas galimiems "dekapitacijos" smūgiams, "išplėstinis branduolinis atgrasymas" su sąjungininkais, įskaitant Australiją, planai dislokuoti antžemines vidutinio ir mažesnio nuotolio raketas (INF) Azijos ir Ramiojo vandenyno bei Europos regionuose, įskaitant jų perdavimą sąjungininkams ir kiti žingsniai.

 

Kitaip sakant, du seni perdylos liejo apmaudą dėl to, kad nėra pasaulio galybės. Ir jei Kinijos vyrbegemotas, greičiausiai, tik žaidė gudrų žaidimą, Rusijos caras ir Kinijos vasalas Putinas pasiekė bent žodinio paplekšnojimo per plikę.

 

Vadinasi, deja, karo veiksmai Ukrainoje intensyvės, o informacinės ir įtakos operacijos, kurias planuos ir vykdys Maskva Vakaruose, bus dar nuožmesnės. Matysime vis daugiau evaitkų, veikiančių Europoje, keliančių abejones, renkančių protesto balsus ir sėjančių chaosą bei vykdančių ardomąją veiklą, ypač ES/NATO pafrontės valstybėse.

 

Apie tai, kad Rusija ir Kinija stiprins įtakos operacijas ir valstybinės propagandos mastus, matyti iš trijų pasirašytų dokumentų: Kinijos agentūra "Xinhua" bendradarbiaus su Rusijos valstybine agentūra TASS, kartu su agentūra "Russia Today" surengs BRICS ekspertų forumą, o Kinijos žiniasklaidos korporacija CMG dirbs kartu su "Gazprom-Media Holding", kuriai priklauso Rusijos NTV kanalas.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakar apsilankė Charkovo mieste, kad pakeltų kovinę dvasią ir sustiprintų karius regione, kuriame Rusijos pajėgos bando surengti naują puolimą. Nuo praeito penktadienio Maskva įsiveržė į Charkovo srities šiaurę bent kelių kilometrų atstumu, priversdama Kijevo kariuomenės dalinius sustiprinti gynybos liniją naujame fronte, tuo tarpu Rusijos orda ėmė didinti spaudimą fronte rytuose.

 

"Kryptis išlieka itin sudėtinga - mes stipriname savo dalinius", - sakė V. Zelenskis, antrame pagal dydį Ukrainos mieste, surengęs susitikimą su savo vyriausiuoju vadu ir kitais kariuomenės atstovais. Vėliau savo naktiniame vaizdo kreipimesi V. Zelenskis sakė, kad Ukrainos pajėgų veiksmų dėka "pasiekėme daugiau tikrumo" netoli Vovčansko, esančio 5 km už sienos.

 

"Tačiau Rusijos apšaudymas nesiliauja, grasinimai išlieka", - sakė jis.

 

Charkovo srities gubernatorius Olehas Syniehubovas, kalbėdamas per nacionalinę televiziją, sakė, kad Rusijos pajėgos vis dar siekia užimti miestą. "Nors negalime sakyti, kad mūsų kariai dar stabilizavo fronto liniją, jie jau sustabdė aktyvų priešo veržimasi į Charkovo sritį", - sakė jis. Kai kuriose vietose, pasak jo, Ukrainos kariai susigrąžino ankstesnes pozicijas.

 

Tuo metu NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas Kristoferis Kavolis sakė esąs įsitikinęs, kad Ukrainos pajėgos išlaikys savo pozicijas regione.

 

"Rusai neturi skaičiaus, reikalingo strateginiam proveržiui įvykdyti", - po transatlantinio aljanso kariuomenių vadų susitikimo NATO būstinėje Briuselyje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kavolis.

 

"Dar daugiau, jie neturi įgūdžių ir gebėjimų tai padaryti, veikti tokiu mastu, kuris būtinas, kad bet kokį proveržį išnaudotų strateginiam pranašumui", - pridūrė jis. "Jie turi gebėjimų daryti vietinę pažangą, ir jie tai šiek tiek padarė. Jie taip pat patyrė tam tikrų vietinių nuostolių."

 

Britų žvalgyba skelbia, kad Kremlius planuoja fizinius išpuolius prieš Vakarų šalis. Tą "The Telegraph" teigė Didžiosios Britanijos Vyriausybinių ryšių centro vadovė Anna Kist-Butler. Pirmąkart nuo tada, kai praėjusių metų gegužę ji buvo paskirta vadovauti Didžiosios Britanijos radijo žvalgybos tarnybai, A. Kist-Butler patvirtino, kad Kremlius kelia realią grėsmę.

 

Kist-Butler tvirtino, kad Maskva "puoselėja ir įkvepia" kibernetinių nusikaltėlių grupes ir "kai kuriais atvejais, atrodo, koordinuoja fizinius išpuolius prieš Vakarus". Ji pažymėjo, kad dabar rusai nori neapsiriboti vien kibernetinėmis atakomis.

 

Viešpatie, taip. Būtent, taip, mes apie tai vos ne kasdien kartojame jau daugiau kaip dvejus metus. Ačiū, kad kažkas pagaliau prasikrapštė akis.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Šiąnakt Ukrainos gynėjai sunaikino 20 “šachedų“ bei smogė Novorosyisko naftos terminalui Kryme. Sevastopolyje dėl masinės dronų atakos sutriko elektros energijos tiekimas, tačiau okupacinė rusų valdžia pranešė, kad numušto ukrainiečių drono nuolaužos tik nukrito ant elektros pastotės.

 

Ukrainiečių 42-ai ir 92-ai mechanizuotosioms brigadoms užėmus pozicijas prie Lipcų, o 57-ai motorizuotai brigadai ir 71-oji jėgerių brigadai įžengus į Vovčanską, rusų ordos veiksmai šiose apylinkėse ir sukaustyti. Driskiai negali užimti gynėjų pozicijų, o prie Lipcų ukrainiečiai jau perėmė taktinę iniciatyvą. Ir nors ginkluoti valkatos čia pristabdyti, visada lieka tikimybė, kad karo nusikaltėliai ims įprastos jiems taktikos – nušluoti gyvenvietes nuo žemės paviršaus aviacinių bombų ir artilerijos ugnies pagalba. Tokiu atveju, pats sumanymas nukreipti ukrainiečių rezervus į šias pozicijas taptų beprasmis, tačiau rusai dažnai pasižymi tuo, kad jų veiksmai neturi jokios karinės logikos ir racionalumo.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Bėgame, kovojame, plėšomės, ardomės. Norime įtikinti, laimėti, būti teisiais, būti viršesniais, geresniais, turėti daugiau, atrodyti geriau.

 

Skinamės įsivaizduojamą karjeros kelią alkūnėmis, apkalbame, meluojame, savinamės nuopelnus, tikrus ir išgalvotus, dėl valdžios, dėl algos, dėl drapanos.

 

Didžiuliame susivijusiame emocijų, darbų, jogos, paskubomis perskaitytos knygos skruzdėlyne – knibždančiame, liulančiame, banguojančiame – kiekvienas sau esame G taškas, be galo reikšmingas, be galo išsipūtęs, be galo AŠ ir MANO centriškas.

 

Rytas – vakaras, aštuonios – penkios, kipiaisai, frazės, nukaltos, nušlifuotos, nieko nereiškiančios, ir net meilė supakuota į verslininkų per marketingą išpijarintą Valentino dieną. Viskas taip, nes reikia, nes kažkas sudėliojo, nes gale mėnesio alga ir elgiuosi taip, kaip visi. Nes jei prie jūros – tai sudegti ant saulės, šaltas alus ir žviegianti iš suklypusio prastos kokybės garsiakalbio gatvės primadona, kurios vardą cituoja bulvaras dėl tų pačių, jau išvardintų priežasčių.

 

O gal pavyktų išeiti iš šio įkalintos voverės rato? Gal pavyktų lėtai einant parku pamatyti varnėną su pilnu snapu sliekų?

 

Ne per išmanaus telefono kamerą, ne selfiui soctinkle.

 

Sau.

 

↡Nuotraukoje: kažkur netoli Vovčansko.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications95 views0 comments

Comments


bottom of page