top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

SPECIALUSIS TRIBUNOLAS KOLEKTYVINIAM PUTINUI SUROVIKINO VEIDU. (2023 01 09 / 12:00)

Politinis strateginis lygmuo
Teroristinė Rusijos Federacija pripažino, kad dėl plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą šalies agresorės ekonomikos laukia rimta krizė. Rusų analitikų nuomone, palankiausias variantas yra aktyvumas. Tai įmanoma, jei pasaulio ekonomikos augimo tempas išliks 3 %, o energijos kainos išliks gana aukštos. Tokiu atveju Rusijos BVP 2023 m. pradės augti, tačiau iki metų pabaigos vis tiek nesieks 2 proc.
Pesimistiškiausias scenarijus numato krizę, jei pasaulio ekonomika patirtų struktūrinį nuosmukį ir jei sankcijos būtų panaikintos lėtai. Pasak analitikų, šis scenarijus reiškia, kad ekonomika susitrauks daugiau nei 6 proc. Be to, galimi ir tokie variantai kaip "antrieji 2010-ieji" ir krizė be izoliacijos.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, agentūra "S&P" sumažino Rusijos kredito reitingą nuo BB+ iki CCC-. 2022 m. kovo 8 d. "S&P" sumažino 52 Rusijos bendrovių kredito reitingus. 2022 m. birželio 27 d. Rusija pirmą kartą per šimtmetį neįvykdė savo valstybės skolinių įsipareigojimų, nes pasiūlė obligacijų turėtojams mokėti ne doleriais, o rubliais.
Mums regisi, kad rusų analitikai praleido vieną svarbų faktorių - nuotolinius smūgius raketomis ir dronais į jų karines bazes ir karinius - pramoninius kompleksus Rusijos teritorijoje. Neigiami 6 proc. nuo BVP tada atrodys kaip pats optimistiškiausias scenarijus, koks tik galėtų būti.
Didžiosios Britanijos politikai pradėjo iniciatyvą sukurti specialųjį tribunolą, kuris tirtų Rusijos "agresijos nusikaltimą" Ukrainoje. Britų politikų nuomone, tribunolas turėtų būti įsteigtas taip, kad galėtų apimti ir Baltarusiją bei papildytų Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) atliekamą tyrimą dėl Rusijos nusikaltimų Ukrainoje. Šiam pasiūlymui pritarė opozicijos lyderis Keiras Starmeris ir buvęs Konservatorių partijos lyderis, parlamento narys Iainas Duncanas Smithas, pranešė britų laikraštis "The Observer".
Jis teigė, kad bendraudamas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dar būdamas poste suprato, kad "vienintelis dalykas, kurį Putinas supranta, yra jėga". "Viena iš mūsų stiprybių - pasakyti, kad tai tarptautinis nusikaltimas. Ypač agresijos nusikaltimas, - pridūrė Brownas.
Kuo daugiau buvusių ir esamų politikų bei visuomenės lyderių įvardins, kad vienintelę kalbą, kurią supranta fiureris ir karo nusikaltėlis Putinas yra jėga, tuo greičiau bus padėtas taškas šiose beprasmėse žudynėse.
Švedija yra įsitikinusi, kad Turkija pritars jos prašymui įstoti į NATO, tačiau neįvykdys visų Ankaros iškeltų paramos sąlygų, sekmadienį pareiškė Švedijos ministras pirmininkas. "Turkija ir patvirtina, kad mes padarėme tai, ką sakėme, kad padarysime, bet taip pat sako, kad nori dalykų, kurių mes negalime arba nenorime jiems duoti", - sakė Ulfas Kristerssonas Švedijoje vykusioje gynybos analitinio centro konferencijoje.
Kristerssonas pareiškė, kad reikalavimai, kurių Švedija negalėjo arba nenorėjo įvykdyti, nepatenka į trišalio memorandumo taikymo sritį. Ankara išreiškė nusivylimą dėl praėjusių metų pabaigoje Švedijos aukščiausiojo teismo priimto sprendimo sustabdyti prašymą išduoti žurnalistą, įtariamą ryšiais su islamo mokslininku Fetullah Gulenu, kurį Turkija kaltina dėl bandymo įvykdyti perversmą.
Visa tai tik dūmai. Turkija stiprina savo derybines pozicijas su JAV, iš kurios prašo naujų naikintuvų ir visokeriopos paramos kovoje su kurdų sukilėliais Sirijoje. Turkijos diktatorius anksčiau Putleriui nurodė arba patraukti driskius iš taip vadinamos 30 km buferinės zonos prie Turkijos sienos Sirijos pusėje, arba padėti turkams kovoje su turkais. Tikroji „karo su teroristais kurdais“ priežastis - resursai buferinėje zonoje. Abu diktatoriai, šia prasme, niekuo nesiskiria. Tik Erdoganas Vovkos nebijo, o štai apie Vovką to nepasakysi.
Sekmadienį, per Bosnijos serbų autonominės respublikos nacionalinės šventės minėjimo ceremoniją, Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas už akių apdovanojo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Fiureriui V. Putinui medalis įteiktas už "ypatingą patriotinį rūpestį ir meilę Serbų Respublikai" bei nuopelnus plėtojant ir stiprinant "draugiškų Serbų Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių" bendradarbiavimą ir politinius santykius, pranešė renginio vedėjai.
Dodikas, regiono separatistų prezidentas, kuris jau seniai pirmenybę teikia ryšiams su Rusija, o ne su Vakarais, gyrė V. Putiną už tai, kad jis patikimai remia Serbų Respubliką, ir sakė, kad įteiks jam medalį per kitą jų susitikimą. "Dėl Vladimiro Putino pozicijos ir Rusijos Federacijos stiprybės Serbų Respublikos balsas ir pozicija buvo išgirsti ir gerbiami", - sakė jis.
Praėjusį mėnesį Rusija pasmerkė ES už tai, kad ji suteikė Bosnijai kandidatės į bloką statusą. Anksčiau ji įspėjo, kad Bosnijos žingsnius, kuriais ji siekia prisijungti prie NATO, laikys "priešišku veiksmu".
Vengrija - Serbija - Rusija - Iranas - Talibanas.
Operacinis lygmuo
Vis garsiau kalbama apie pažangių NATO sunkiųjų karo mašinų tiekimą Ukrainai. Vokietija jau neatmeta galimybės, kad ateityje Ukrainos karinėms pajėgoms bus tiekiami tankai "Leopard" - sakė Robertas Habeckas, Vokietijos ekonomikos ministras. Jo komentarai pasirodė praėjus dviem dienoms po to, kai Vokietija pareiškė norinti iki kovo pabaigos pristatyti Ukrainai apie 40 pėstininkų kovos mašinų "Marder", o R. Habeckas teigė, kad šis sprendimas yra geras ir seniai pavėluotas.
Į suneštinį balių skuba ir Italija, kuri svarsto Ukraina tiekti SAMP/T oro gynybos sistemas. Ukrainos prezidento kanceliarija pareiškė, kad Kyjivas turi "visas reikiamas garantijas" iš Italijos dėl ginklų. Italijos Senatas didele balsų dauguma pritarė vyriausybės pateiktai rezoliucijai dėl karinės pagalbos Ukrainai pratęsimo iki 2023 m. pabaigos. Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pareiškė, kad Roma svarstytų galimybę aprūpinti Ukrainą oro gynybos sistemomis.
SAMP/T - tai priešraketinė sistema, skirta mūšio laukui ir jautrioms taktinėms vietoms (pvz., oro uostams ir jūrų uostams) apsaugoti nuo grėsmių iš oro, įskaitant sparnuotąsias raketas, pilotuojamus ir nepilotuojamus orlaivius ir taktines balistines raketas. Priklausomai nuo priešlėktuvinių raketų, SAMP/T gali naikinti taikinius 30 arba 120 kilometrų atstumu.
Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas sako, kad Krymo išlaisvinimas jau prasidėjo ir yra tik laiko klausimas, kada pusiasalis bus visiškai kontroliuojamas Ukrainos, o okupantai pradės bėgti iš pusiasalio. "Mums nereikia, kad mūsų vaikai, kurie šiandien sėdi bombų slėptuvėse, po 3-5 metų mokėtų kitą kainą. Kad paskui jie mirtų už valstybės teisę egzistuoti. Štai kodėl šiandien pasirašėme tokią "sutartį" - arba šiandien pasieksime pabaigą ir mūsų vaikai gyvens šaunioje šalyje, arba turėsime ieškoti kitos gyvenimo vietos, nes tada nebus Ukrainos", - pridūrė jis.
Tuo tarpu Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibitskis patvirtino, kad 2023 m. pavasarį ir vasarą Rusija planuoja sutelkti 300-500 tūkst. karių puolamosioms operacijoms Rytų ir Pietų Ukrainoje. Pasak A. Skibickio, kalbama apie Rusijos puolimą Donecko ir Charkivo srityse, taip pat galbūt Zaporižėje. Tuo pat metu Chersono srityje ir Kryme Rusijos kariuomenė laikysis gynybos pozicijų.
Padidintas aktyvumas stebimas Baltarusijos teritorijoje, į kurią per paskutines kelias paras geležinkeliu pervežama iš ilgalaikio saugojimo paimta praeito amžiaus 7-8 dešimtmečio Sovietų Sąjungos karinė technika. Per paskutines dvi paras gudų partizanai praneša pastebėję apie 1 500 papildomai atvykusių driskių. Lukašenkos šuneliai amsi apie 100 000 karių jungtinę pajėgų grupę, kurią esą Pultleris liepė surinkti karvių sėklintojų kolūkio pirmininkui. Vargu, ar šie skaičiai turi pagrindą realybėje. Tačiau sausio viduryje numatytos Rusijos ir Baltarusijos oro pajėgų pratybos yra pavojaus signalas.
Pastarosiomis savaitėmis Rusija sustiprino savo gynybinius įtvirtinimus Zaporižės srityje ir pietvakarinėje Donecko srities pusėje, matyt, tikėdamasi Ukrainos puolimo būtent čia. Sėkmingas smūgis Melitopolio kryptimi, tuo pat metu užimant Kinburio pusiasalį ir grasinant judėti link Krymo uždarytų sausumos kelią į pusiasalį ir driskių orda patektų į itin apgailėtiną padėtį. Marodierių vadai Surovikino snukiais tą puikiai, deja, supranta.
Taktinis lygmuo
Įvyko mainai belaisviais: 50 Ukrainos gynėjų grįžta namo. 33 karininkų ir 17 eilinių bei seržantų grąžinti iš Černobylio atominėje elektrinėje paimtų į nelaisvę asmenų, taip pat ir Mariupolio gynėjų.
Kremliaus propagandos mašina eilinį kartą pralenkė antrojo pasaulinio karo laikų informbiuro melą. Maskvai pareiškus, kad per smūgį žuvo 600 Ukrainos karių, "Reuters" komanda apsilankė dviejuose koledžo bendrabučiuose, kuriuose, Maskvos teigimu, laikinai buvo apgyvendintas Ukrainos personalas ir į kuriuos ji nusitaikė keršydama už Naujųjų metų ukrainiečių dovaną Makijivkoje, kai žuvo daugybė rusų karių ir kuris sukėlė pasipiktinimą Rusijoje.
Tačiau nė vienas bendrabutis rytiniame Kramatorsko mieste neatrodė tiesiogiai nukentėjęs ar smarkiai apgadintas. Nebuvo jokių akivaizdžių požymių, kad ten gyveno kariai, ir jokių kūnų ar kraujo pėdsakų.
Sunkūs mūšiai vyksta Bachmuto - Soledaro kryptimi. Kariai ant žemės praneša, kad atskubėję 46-osios ukrainiečių šturmo desanto brigados vienetai kontr-puolimu atmetė Rusijos marodierius į rytus nuo Soledaro. Be to, 22-osios Rusijos specnazo brigados diversantai buvo aptikti reide ir visi iki vieno sunaikinti. Iš viso, per pastarąsias dvi su puse nesibaigiančių mūšių paros, Rusija prarado žuvusiais ir sužeistaisiais iki 1000 taip vadinamų savo karių.
Šiaurė rytuose ties Kremina vyksta mūšiai išilgai P-66 greitkelio. Vakar vakare rusai turėjo nedidelių postūmių vakarų kryptimi ir ruošėsi puolimui nuo Sviatovės į pietvakarius ir vakarus.
Pietuose buvo sąlyginai ramu - specialiųjų operacijų pajėgų ir partizanų koordinuotų veiksmų dėka, artilerijos smūgiais ukrainiečiai naikino driskių susikaupimo vietas, amunicijos sandėlius ir gynybinius įtvirtinimus.
Foto: tiesioginio pataikymo į rusų BMP-3 155 mm artilerija rezultatas.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562460 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page