top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

TERORISTAMS KREMLIUJE REIKIA ATSAKYTI VEIKSMAIS, NE KALBOMIS (2024 06 25)

↞ Kalbos kalbelės ↠

 

Karas pagaliau užkabino teroristinės Rusijos trogloditus, turistaujančius užgrobtose Ukrainos žemėse. Baimė ėmė smelktis ne tik į jų propagandos išplautas smegenėles. Suvokimo siaubas, kuo tai gali baigtis rusofašistiniam Kremliaus režimui, apėmė FSB ir GRU psichoperantus. Šie skubiai sudėliojo kalbų ir veiksmų planą, kuris neįmantrus, kaip visada ir gali būti apibendrintas senu priežodžiu – „pats muša, pats rėkia“.

 

Rusijos užsienio teroro reikalų ministerija vakar iškvietė JAV ambasadorę Lyn Treisi ir apkaltino JAV vykdant "tarpinį karą" bei pareiškė, kad "neabejotinai bus imtasi atsakomųjų priemonių". Esą Jungtinės Valstijos yra atsakingos dėl "barbariškos" atakos Kryme, per kurią buvo panaudotos JAV suteiktos raketos ir per kurią žuvo mažiausiai keturi žmonės, įskaitant vaikus, o dar 151 buvo sužeistas.

 

JAV valstybės departamento atstovas spaudai Metju Mileris į Maskvos kaltinimus atsakė, kad JAV aprūpina Ukrainą ginklais, kad ji galėtų ginti savo suverenitetą, o ambasadorė Treisi išreiškė apgailestavimą dėl bet kokių civilių aukų.

 

Mes suprantame, kad nerašytos diplomatijos taisyklės verčia JAV atsakyti į absurdiškus Rusijos karo nusikaltėlių teiginius, bet drįstame manyti, kad būtent toks ir yra Kremliaus tikslas: bet kokie atsakymai atrodo kaip teisinimasis ir tiek JAV, tiek Vakarus psichologiškai stato į silpnesnę pusę bei verčia priimti „kaltę“. Realybė gi yra paprastutė kaip pūvantys driskių lavonai Novomichailivkos apylinkėse – ginkluotų rusų valkatų čia niekas nekvietė, Rusija ir Baltarusija užpuolė Ukrainą, okupavo penktadalį jos teritorijos, kasdien vykdo kraupius karo nusikaltimus, žudo, prievartauja, degina ir griauna.

 

Kremliaus paklodė spaudai Dmitrijus Peskovas pagal geriausias KGB praktikas tuoj papylė grasinimų laviną, tuo pat metu bandydamas sukelti savo zombiažmogių visuomenei neapykantos Europai ir JAV jausmus.

 

"Jūs turėtumėte paklausti mano kolegų Europoje ir visų pirma Vašingtone... kodėl jų vyriausybės žudo rusų vaikus", - pasiūlė jis susirinkusiems žurnalistams.

 

"Žinoma, Jungtinių Valstijų dalyvavimas kovose, dėl kurių žūsta taikūs rusai, negali neturėti pasekmių", - sakė D. Peskovas. "Kokias konkrečiai, parodys laikas".

 

Bet tai - tik mažai reiškiančios kalbos. Deja, JAV nedalyvauja Ukrainos gynyboje tiesiogiai, kaip ir kitos NATO šalys. Jei jos veiktų ryžtingiau, greičiau, jei ginkluotė būtų tiekiama tokiais kiekiais, ir tokia, kokios reikia, ir Krymas, ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos būtų išlaisvintos, o civilių aukų būtų žymiai mažiau.

 

↞ Postūmiai ↠

 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pranešė, kad pakeitė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų jungtinių pajėgų vadą generolą leitenantą Jurijų Sodolą, nes pasirodė pranešimų, kad jis netinkamai vykdė 28 mėnesius trunkančio karo su Rusija užduotis.

 

V. Zelenskis, kalbėdamas savo naktiniame vaizdo kreipimesi, nenurodė jokių atleidimo priežasčių. Jis sakė, kad Sodolą pakeitė brigados generolas Andrijus Hnatovas, užimantis pareigas, susijusias su strateginiu operacijų planavimu.

 

Sodolo atleidimas iš pareigų, vienas iš daugelio personalo pakeitimų, įvyko po to, kai buvo paskelbtas gerbiamo Ukrainos „Azovo“ pulko vado Bohdano Krotevičiaus laiškas, kuriame jis teigė, kad Sodolo veiksmai lėmė rimtas karines nesėkmes.

 

Nors B. Krotevičius neįvardijo J. Sodolo pavardės, tačiau teigė, kad neįvardytas generolas "nužudė daugiau Ukrainos karių nei bet kuris Rusijos generolas".

 

"Man rūpi tai, kad kovinių batalionų ir brigadų vadai teisiami už tai, kad prarado stebėjimo postą, bet generolas nėra teisiamas už tai, kad prarado regionus, dešimtis miestų ir tūkstančius karių", - rašė jis.

 

"Dabar visi kariškiai supranta, apie ką aš kalbu, nes 99 proc. kariškių nekenčia jo už tai, ką jis daro."

 

↞ Veiksmai ↠

 

Rusijai paleidus dvi raketas į Ukrainos rytuose esantį Pokrovsko miestą, žuvo mažiausiai penki žmonės ir 41 buvo sužeistas, įskaitant keturis vaikus.

 

"Tai viena didžiausių priešo atakų prieš civilius gyventojus pastaruoju metu", - sakė regiono gubernatorius Vadimas Filaškinas. Jis pridūrė, kad buvo sužeistos trys mergaitės - 9, 11 ir 13 metų - ir 12 metų berniukas.

 

Vietinis gyventojas žurnalistams rodė smarkiai apgadintą mėlynos spalvos automobilį, kurio vairuotojo sėdynė buvo sutepta krauju. Jo sūnus žuvo prie vairo, o anūkas buvo nuvežtas į ligoninę. "Mano sūnus, jis jau negyvas, viskas baigta", - verkdamas sakė jis.

 

Šeši automobiliai ir 16 namų buvo apgadinti, o vienas namas sugriautas, sakė Filaškinas.

 

Rusijos teroristai į miestelį, esantį maždaug už 24 km nuo fronto linijos, paleido dvi balistines raketas "Iskander-M". Ukrainos generalinė prokuratūra nurodė, kad smūgiai buvo suduoti pusvalandžio intervalu.

 

Tačiau dėl šio siaubingo karo nusikaltimo, Rusijos ambasadoriai į Vakarų šalių sostines iškviesti nebuvo, Rusijai nei Vašingtonas, nei Briuselis nepagrasino, kad imsis atsakomųjų veiksmų, o dešimtys F-16 naikintuvų nepakilo į orą saugodami Ukrainos oro erdvę.

 

Pasak "Soft Recoil Technologies and Fires Programs" programos direktoriaus Maiko Evanso, Ukraina iš JAV gynybos kompanijos "AM General" gavo naujausią mobiliąją savaeigę haubicą (MSH) "Hawkeye".

 

Sistema "Hawkeye" Ukrainai buvo pristatyta balandžio pabaigoje, o gegužės pradžioje jau buvo dislokuota mūšio lauke. Šiuo metu ji bandoma realiomis kovinėmis sąlygomis su tikrais taikiniais.

 

MSH "Hawkeye 2-CT" sukurta ant HMMWV važiuoklės, joje sumontuota 105 mm patranka ir skaitmeninė ugnies valdymo sistema. Jos šaudymo sparta - aštuoni šūviai per pirmąsias tris minutes, veikimo nuotolis - 11,6 km su įprastiniais sviediniais ir iki 19,5 km su raketiniais sviediniais. Sistemą galima parengti darbui vos per 90 sekundžių.

 

"Hawkeye" sukurta "smogti ir bėgti" taktikai, leidžiančiai greitai apšaudyti priešo pozicijas, o po to atsitraukti.

 

Mums atrodo, kad tokių sistemų įsigijimas turėtų būti svarstomas ir Lietuvos kariuomenėje.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Vertybių erozija progresuoja.

 

Jei anksčiau, prieš dvidešimt ar trisdešimt metų buvo manoma, kad imti svetimus daiktus nedera, kad meluoti yra negražu, kad bent jau tie žmonės, kurie pretenduoja į viešojo administravimo ar politinius postus turi ne tik kalbėti apie, bet būtinai laikytis dorovės normų ir krikščioniškų vertybių, šiandien yra visiškai įprasta, jei Seimo narys įstatymus kuria sėdėdamas kalėjime už grotų.

 

Norma gerokai pasislinko. Tai, kas dar visai nesenai buvo suprantama kaip neteisinga ir amoralu, šiandien yra visiškai normalu.

 

Normalu žadėti tai, ko tikrai nepadarysi. Normalu darbą keisti kas mėnesį ar du – ta vadinama „horizontų plėtimu“ ir „darbinės patirties gilinimu“.

 

Normalu pirkti ir parduoti balsus, normalu vietoje nuveiktų darbų ir kuklaus tylėjimo girtis apie tai, ko niekada nedarei.

 

Šitame dirbtinų šypsenų, įmantrių spaudos pranešimų, fotošopintų nuotraukų ir politkorektiško prisitaikymo – karjeros darymo surogate, tampa normalu ir gražu siūlyti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis nuteistus asmenis pretendentais į vyriausybės vadovus.

 

Garbė ir reputacija – kadaise vieninteliai žmogui gyvenime buvę svarbūs dalykai, šiandien vis labiau praranda prasmę, kaip kokie atavizmai. Pasiektas toks etapas, kai jų net nebeverta pirkti ar parduoti, kai jie beveik niekam nebereikalingi, nebent tik keistuoliams, kurie vis dar klauso muzikos iš vinilinių plokštelių leistuvų.

 

↡ Nuotraukoje: MSH "Hawkeye 2-CT".

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 84 views0 comments

Commentaires


bottom of page