top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

VAKARAI ATSIBUDO – RUSIJA SUSTOS, KAI BUS PRISMAUGTA KINIJA (2024 04 20)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

JAV apkaltino Kiniją karo Ukrainoje kurstymu ir pagalbos Maskvai teikimu. JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Kinijos tiekiami komponentai Rusijos gynybos pramonei padeda šaliai agresorei kare. Jungtinių Valstijų prezidentas Džo Baidenas Kinijos vyrkomunistui Si Dzinpingui telefonu mėgino paaiškinti, kad Pekinas neturėtų padėti Rusijai atkurti jos karinių-pramoninių pajėgumų.

 

Neturėtų, bet padeda. Kinija, skirtingai nei Rusija, prisibijodama santūriai elgiasi JAV atžvilgiu ir visaip suka uodegą, meluodama, kad neremia Kremliaus teroristų. Maža to, jau skelbiama, kad Kinijos pusė kažką JT mykia apie derybas dėl karo nutraukimo.

 

Tuo tarpu Kremlius vaidina, kad nebijo JAV ir nuolat gąsdina Vakarus karu. Tai yra ne kas kita, kaip šunelio lojimas iš po kinų begemoto skverno. Mąstantiems Vakarų lyderiams pagaliau nušvito, kad visus pasaulio karus, neramumus, masinį terorą galima sustabdyti nesiveliant į didėjančių geopolitinių turbulencijų virtines, o prismaugiant ir pristabdant kvėpavimą pirmiausia Pekinui. Taip, neišvengiamai, per virkštelę deguonies stygių pajus ir Maskva.

 

Tačiau einamuoju momentu – svarbiausia parama Ukrainai. Buvęs JAV viceprezidentas Maikas Pensas paragino Atstovų Rūmų narius skubiai suteikti paramą Ukrainai, nes to nepadarius, karą gali laimėti Putinas, kuris netrukus nusitaikys į NATO šalis. „Po susitikimo su Vladimiru Putinu neabejoju, kad jei Putinui būtų leista perimti Ukrainą, jis greitai peržengtų sieną į NATO šalį, kurioje mūsų uniformuoti vyrai ir moterys turėtų kovoti“, – gąsdino amerikiečius Pensas, teigdamas, jog 5 straipsnis įpareigoja JAV karius reaguoti į Aljanso nario užpuolimą.

 

Gi Aljanso karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris pareiškė, kad NATO šalys pasirengusios galimam tiesioginiam susidūrimui su Rusija. „Financial Times“ skelbia, kad Baltijos šalys silpna vieta, kurią Putinas gali norėti išbandyti.

 

Visa ši karinė-psichologinė Pekino-Maskvos (+Teherano) spaudimo kampanija kelia nerimą Kremliaus nusikaltėliams. Kolektyvinis Putinas suvokia, jog netekus Pekino paramos, o Kijevui sulaukus JAV milijardų, karo neišeis laimėt nei šią vasarą, nei artimiausiais metais. Lygiosios ar nedideli pralaimėjimai fronto linijoje ims drebinti Putino režimo pamatus, nes orda, praradusi pergalės viltį, ims ieškoti kaltininko. O juo gali tapti pats Putinas. Žinoma, FSB ir SVR bei GRU nelauks tribunolo ir toliau stengsis skaldyti, kiršinti, skleisti paniką Vakarų valstybėse, gąsdinti karu, mažinant paramą Ukrainai.

 

Tačiau, mums regisi, kad JAV ir kiti Vakarų lyderiai pagaliau suprato, jog ši Kremliaus „propagandos mašina“ tėra paskalų, blefo, melo ir kito informacinio mėšlo malūnas, į kurį nereikia kreipti jokio dėmesio.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Vakar JAV Atstovų Rūmuose įvyko procedūrinis balsavimas dėl įstatymų projektų, skirtų Ukrainos, Izraelio ir Taivano pagalbai. Nutarimui pritarė 316 respublikonų ir demokratų, o prezidentas Džo Baidenas po pritarimo pažadėjo įstatymą pasirašyti “nedelsiant”.

 

Nedrįstame iš anksto džiūgauti, tačiau 60 milijardų parama Ukrainai jau keliauja prie starto linijos. Laikykime špygas, kad balsavimo metu kongresmenų neveiktų pilnatis, sąmokslo teorijos ir rusiškų informacinių nuodų tvaikas.

 

Senas KGB kuinas Lavrovas pareiškė, kad Rusija siunčia signalus, kad yra pasirengusi derėtis dėl Ukrainos, bet tik ne su Volodymyru Zelenskiu. Todėl užsienio teroro lyderis toliau loja, kad Rusijai reikia tęsti specialiąją karinę operaciją.

 

Vokietijos Quantum-Systems GmbH, kuri specializuojasi dronų gamyboje, Ukrainoje atidarė dar vieną įmonę. Naujos įmonės gamybos pajėgumai padidės iki 1 tūkst. bepiločių lėktuvų per metus.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Kijevas pranešė, kad Ukrainos oro gynyba pirmą kartą numušė tolimojo nuotolio strateginį Rusijos strateginį bombonešį Tu-22M3. Šio tipo kariniai lėktuvai yra sparnuotųjų raketų Kh-22 nešėjai, naudojami atakuojant Ukrainos miestus.

 

Lėktuvas buvo numuštas Rusijos teritorijoje, Stavropolio rajone. Kremlius, žinoma, viską neigia, skelbdamas, kad lėktuvas skrido į karinę bazę ir netikėtai sugedo, todėl taip pat netikėtai nukrito ant žemės. Neva visi pilotai katapultavosi, tačiau vienas žuvo, o vienas taip toli nusikatapultavo, kad pradingo be žinios.

 

Naktį driskiai atakavo Zaporožės pramoninę infrastruktūrą. Zaporožės srities karinės administracijos vadovas Ivanas Fiodorovas teigia, kad regionas buvo atakuotas 291 kartą. Aukų nėra. Rusai surengė 5 oro smūgius į Rabotino, Mažąją Tokmačką ir Novoandrejevką, rajono gyvenvietės buvo apšaudytos įvairiomis artilerijos sistemomis.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Sake pasake. Kaima vyr storosta sava parapijonim praneše, kad kaimyniniam kaimi sulaikyti kakie ti priklydelia Volkava užpalykai. Žulikai i kuliganai. Tadu kaima nuovadas viršinyke pasake, kad storosta negerai pasake, nes pasake tų, kų negalėja sakyt. Nes ne storosta tų turi sakyt, ale nuovadas viršinyke. Nesgi vysas šytas pasakymas būva labai slaptas. Sekretas.


Kaimo storosta dėlei to labai supyka i pasake, kad ne kokis tynajos palycinykes viršinykes reikalas, kų jam sakyt, a kų ne. Kų narėja, tų i bliūznija. Vo tep!


AIe mumi taivuo tep mislynam: kad nor vysas šytas kaima načalninkų lajymas mumi būrams yr kakioj ti šiešesdiešimts šeštoj rūras vietaj, lūpas i krūtynes išpūti valdinykai viens untram nenuslaidžia. Taliau ūdijas, turavojas i vajavojas. Kad juos kur skradžiai, aitų daržų kast.


Rūpi, matai, žmagui, kas ti kū pyrmas a kas kū untras sake pasake. Nors žmanes iš gretima kaima saka, kad vyskų pyrmas pasake jųjų seniūnus Tūskus… ale mat mūsų kaimi šyta kaip ti nesgirdeja.


Nu bet jūs gi razumni žmanes, vyskų gerai rakuojat. Dabartės rinkymai i kožnas palitikierius keberiojas unt bačkelas i nori sava liaudi nudyvint kakia nars gera navyna. Mat, kataras pasakys gerų navynu, tai tam žmagai plos ar už tų prabalsuos.


Del to i pešioja anys vienas untra kudlas i nepasdalyna kas kū pyrmas sake pasake. Ale tik tegu anys, tie palytikai, per daug nenusymena. Atsras dar tų navynų: žiū, kaima muzikontui duntį kažikas par šokius išperde, kokia tai merga benkartų instaisę, orų pragnuozes, garaskuopai i do vysa kyta velne možna leudžiai pridemanstruot.


Bet, matai, žmanem dabartės labai sunku patykt ir intykt. Vysakių cyrkų, “svagūnų” anys prisžiūrėjį…Bet jei katrus palytikus sugebes un vieneračia važiuot i da Cycina “mana meila kitam krunti” meliodijas natas per bezdą išperst, i do tep, kad iš vadegos liepsnas dangun aitų – vuo tas tai rinkimus točnei laimės.


Taigis taigis, kaipgis…

 

↡ Nuotraukoje: rusų karo nusikaltėliams naktį raketomis apšaudžius Dniprą, mažiausiai du žmonės buvo nužudyti. Tarp sužeistųjų yra vaikų.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 
 

78 views0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page