top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KAIP BAIGSIS KARAS UKRAINOJE?

Kalėdos - burtų, magijos, vangų ir šamanų metas. Ir nors astrologija nėra mūsų sritis, padėliokime, kaip galėtų baigtis karas Ukrainoje. Įprastai mes darome argumentuotus, pagrįstus faktinėmis prielaidomis ateities numatymus, kurie deja arba ačiū dievui, dažniausiai pasitvirtina. Vis gi, į šiuos veiksmų eigos variantus prašytume nežiūrėti pernelyg rimtai. Tikrovė, ateitis visada yra žymiai keistesnė.
Labiausiai tikėtinas veiksmų eigos variantas. „Gumos tempimas“.
Ukraina toliau sėkmingai ginasi, Vakarai tiekia jai ginkluotę, amuniciją, žvalgybinę informaciją, palydovinį ryšį, apmoko vis daugiau karių, kad jie galėtų naudotis pažangiausiomis NATO technologijomis. Rusija negali atsikvėpti, todėl priversta vienu metu siųsti patrankų mėsą kamšyti vis gilesnes gynėjų daromas skyles fronte ir rengti profesionalius marodierius Rusijoje bei Baltarusijoje. Rusija įstrigusi, tačiau pagrindinis resursas, kurio Ukraina stokoja - personalas. Ilgainiui Vakarai su savo formule “remsime Ukrainą, kiek reikės” pradeda išsikvėpti. Europoje keliamos palūkanos nestabdo infliacijos, o tik gilina ekonominę krizę. Vokietijos paleckiai, finansuojami Kremliaus pravfondų, kelia galvas Berlyne, Paryžiuje ir Briuselyje. Rusija pertvarko visą savo ūkį į karo meto stovį. Visuotinė mobilizacija nepaskelbta, tačiau Šoigu planas rekrūtais imti visus iki 30 metų vyrus veikia pilnu pajėgumu. Karinių veiksmų intensyvumas šiek tiek sumažėja, tačiau nenutrūksta. Ukraina, neturėdama pakankamai personalo, negali pereiti į puolimą. Įstringama į ilgą ir varginantį resursų karą. Taip, kaip tikėtasi, ES sankcijos neveikia. Rusija dar labiau suartėja su Iranu ir Š. Korėja. Iš lėto, Rusija ir Baltarusija kartu su Ukraina į gilią ekonominę duobę tempia ir visą Europą. Pastarojoje prasidėjusius neramumus ima aštrinti plūstantys ekonominiai migrantai. Visi su viltimi laukia Putino mirties ir režimo pasikeitimo, kad kažkiek galėtų atsikvėpti, nesuprasdami, kad gumos tempimas negali būti begalinis - kažkurioje vietoje ji galiausiai trūksta.
Tikėtinas, labiausiai pavojingas veiksmų eigos variantas. „Branduolinė Pandoros skrynia“.
Ukrainai toliau teikiama visokeriopa parama iš Vakarų partnerių. Rusija ir Baltarusija dar labiau suartėja, parengiamos pajėgos Baltarusijoje šiaurės frontui atidaryti, tačiau dėl korupcijos ir kitų įprastų režimui bėdų, netinkamai apmokyto ir nekompetentingo personalo, atsilikusių technologijų ir aprūpinimo trūkumo, jos dar nepereina Ukrainos sienos. Jungtinės ukrainiečių pajėgos nukreipiamuoju manevru rytų fronte ima spausti okupacines ordas. Grasinama išlaisvinti Severodonecką ir judėti link Luhansko. Rusijos karinė vadovybė nusprendžia permesti dalį pajėgų iš pietų fronto. Ukrainiečiai smogia Kinburio pusiasaliui iš vienos pusės, ir staigiai pajuda nuo Kachovkos ir Chersono Krymo link iš kitos pusės. Netikėtas puolimas Rusijos generalinį štabą priverčia imtis veiksmų Baltarusijoje. Paskelbiama, kad Ukraina HIMARSais apšaudė baltarusius Baltarusijos teritorijoje. Lukašenka padaromas visiška lėle, kuri paskelbia, kad Ukraina užpuolė Baltarusiją. Atidaromas šiaurės frontas tikintis, kad spaudimas privers ukrainiečius sulėtinti puolimą Kryme. Dalis baltarusių pereina į Ukrainos pusę, plataus masto puolimas Kryme tęsiamas. Putinas pagrasina panaudoti branduolinį ginklą. Vakarai įkalbinėja Zelenskį sėsti prie derybų stalo. Zelenskis pareiškia, kad viskas priklauso nuo Rusijos, ir dar kartą pareikalauja išvesti visas okupacines pajėgas iš Ukrainos teritorijos. Kremlius atsisako, ukrainiečiai tęsia puolimą Kryme. Vakarų žvalgybos informuoja, kad branduoliniai užtaisai pajudėjo iš saugyklos Rusijoje, tuo pat metu panaudojamas taktinis branduolinis ginklas Ukrainos teritorijoje. NATO aktyvuoja 5-ąjį straipsnį kaip politinį pareiškimą režimui Rusijoje. Ukrainos puolimas sustoja. Tarpininkaujant vienai iš NATO šalių, sudaromos laikinos paliaubos. Visas pasaulis sulaikęs kvėpavimą laukia, kas bus. Tik laiko klausimas, kada pūlinys vėl pratrūks, branduolinio ginklo Pandoros skrynia atidaryta.
Tikėtinas, mažiausiai pavojingas veiksmų eigos variantas. „Drakono pakeitimas“.
Ukraina pradeda staigų puolimą rytų fronte, tuo pat metu grasindama apgaulingais manevrais pietuose Krymui. Kremlius liepia Lukašenkai atidaryti šiaurės frontą, apsišaukėlis diktatorius tokio įsakymo neduoda, todėl yra pašalinamas. Rusijos karinė vadovybė Baltarusijoje duoda įsakymą pulti Kyjivo kryptimi, dalis baltarusių karių pajuda kartu su rusų kariais, dalis atsuka ginklus prieš režimą Minske. Baltarusijoje chaosas, dalis pajėgų, kirtusių Ukrainos sieną šiaurėje pereina į ukrainiečių pusę, puolimas Kyjivo kryptimi virsta užpuolikų skerdynėmis ir bėgimu iš mūšio lauko. Tuo pat metu ukrainiečių jungtinės pajėgos artėja prie Luhansko miesto, rusų okupantai ima paniškai trauktis į Rusijos gilumą. Putinas pagrasina panaudoti taktinį branduolinį ginklą, tačiau jam to nespėjus padaryti, jį su visa apsauga nuima Zolotovas su savo nacgvardeicais. Laikinai Rusijos vladyka paskiriamas vienas iš surovikinų, kuris pasiūlo Zelenskiui sėsti prie derybų stalo. Prieš tai nutraukiami kariniai veiksmai kaip geros valios ženklas. Vakarai prispaudžia Ukrainą derėtis. Rusijos pajėgos atitraukiamos į vasario 23 - iosios dienos ribas. Prasideda ilgas ir varginantis šokis aplink stalus dėl Krymo. Rusijoje vis didėja nepasitenkinimas, viena ranka režimas pasirašinėja taikos dokumentus, kita ranka ruošia savo ordas naujam žygiui. Europa laimi kelis metus laiko, kol įšaldytas konfliktas ir vėl užvirs, tačiau tikimasi, kad tam jau bus pasiruošta, o ir pakeliui bus daroma viskas, kad taip neįvyktų. Tačiau didžioji dalis Europos politikų netiki, kad Rusija gali juos pasiekti, be to, jiems atrodo, kad Putiną pakeitęs caras yra demokratiškesnis. Jie nesupranta, kad žuvus drakonui, jį nudobęs pats yra kitas drakonas. Reikia tik laiko, kad jis užsiaugintų sparnus.
Galimas veiksmų variantas. „Revoliucija“.
Ukrainos ir Rusija įstrigusi patinėje situacijoje. Nors Vakarai tiekia ginkluotę ir kitą paramą, demokratinės visuomenės kelia vis didesnį šurmulį. NATO valstybės susitaria paspartinti pergalę, panaudodamos savo specialiąsias pajėgas. To pasekoje intensyvėja sprogimai Rusijos teritorijoje, Ukrainoje vis daugiau apmokoma Rusijos piliečių, kurių ginkluotų formuočių užduotis - jėga nuversti valdžią Kremliuje. Paslydęs ant banano žievelės galva į grindinį nukrenta Kadyrovas. Netrukus po jo, belankydamas taip vadinamus karius fronte su visu rytų grupės štabu į orą išlekia Šoigu ir Surovikinas. Ukrainiečių pajėgos vienu metu pradeda spaudimą rytuose ir pietuose, baltarusių pajėgos, kovojančios Ukrainoje surengia diversiją prieš rusų ir baltarusių nevykėlius Baltarusijos teritorijoje. Minsko režimas prašo Kremliaus pagalbos, bet Rusijoje “laisvės legionai” pradeda perversmą. Pradžioje užimamos sritys ir regionai, esantys prie Ukrainos sienos, po to “revoliucija” smelkiasi į Rusijos širdį – Maskvą. Dingsta Putinas, vietoje jo vadovauti šaliai paskiriama laikinoji vyriausybė, sudaryta iš opozicionierių, veikusių egzilyje. Naujoji Rusija tariasi su Vakarais dėl reparacijų Ukrainai ir šalies atstatymo. Išvedami Rusijos kariuomenės likučiai iš visų okupuotų teritorijų. Pasirašoma taika su Ukraina, kuriai NATO suteikia saugumo garantijas. Makronas atsistatydina iš prezidento pareigų ir išvyksta į piligriminę kelionę ieškoti Putino kūno. Rusijoje pasmerkiamas komunizmas, išardomos represinės struktūros, teisiami karo nusikaltėliai. Po dviejų metų, prižiūrint Lietuvos atstovams, įvyksta pirmieji Rusijos demokratiniai rinkimai. Keičiasi šalies valdymo sistema, įvykdoma pilna dekomunizacija ir desovietizacija. Rusijos federacija virsta Rusijos konfederacija su tautų teise į apsisprendimą ir savarankiškumą.

Foto: AP/Manu Fernandez

Dėkojame mūsų skaitytojams ir sekėjams bei rėmėjams. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562418 views0 comments

Commentaires


bottom of page